Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

karsone

Gigabyte G1 gaming (GTX 970)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zakupiłem ponad 2 tyg temu w x-komie 970 gtx-a od gigabyte-g1 gaming . W 3d marku 11, w fifie 16 oraz raz w gta 5 wystąpiły błędy w obrazie. Przeważnie to był biały błysk. Wymieniłem na inną sztukę (również g1 gaming) i dzisiaj grając w rise of the tomb raider znowu błędy w grafice - głównie białe błyski, czasami czarne. Nowa sztuka testowana tylko w TB. Sterowniki nie są najnowsze 361.43. W panelu nvidii miałem włączoną synchronizację pionową jeżeli ma to jakieś znaczenie. Tb chodzi na praktycznie najwyższych ustawieniach. W budzie jest cpu 4690 k + chłodzenie phantex , 8 gb kingston 1600 hyper (1 kość), asrock z97 extreme 4, zasilacz antec edge 550 w , ssd samunsg 850 evo 250 gb i dwa dyski 500 gb z czego jeden jest uszkodzony ale na nim są tylko filmy, winda programy i gry na ssd. System win 7 64 + sp1. Każdy z podzespołów pracuje na ustawieniach fabrycznych, nic nie było podkręcane. Co to się dzieję ? Niezgodność komponentów np mobo i gpu? Zgłupiałem już i nie wiem co robić. Proszę o pomoc - z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w nowym Tomb Raider też widziałem białe i czarne (częściej) błyski, ale tylko przy przesadzonym OC (testowałem). Też na sterowniku 361.43.

Przy stabilnym OC już bez błysków.

 

Zobacz, czy wraz z podnoszeniem taktowania GPU lub pamięci błyski się nasilają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że ja nic nie podkręcałem w tej karcie i w sumie nie miałem zamiaru, poza tym nigdy nie bawiłem się w oc. Raczej mało prawdopodobne że dwie sztuki trafiłem walnięte, może to mobo uszkodzone albo gryzie się z nim ta karta? W gta 5 na poprzedniej sztuce przez całą grę wszystko było w porządku w sumie - żadnych błysków czy innych błędów tylko pod koniec gdy wsiadłem w samolot przy zachodzie słońca to miałem różowy obraz przez chwilę. W tym Tomb Raiderze do 15-20 % gry było w sumie okej może parę razy błysnęło, ale to tak że nie miałem 100% pewności że to błąd jakiś, później problem się pojawił i zaczęło błyskać praktycznie co chwile :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to są podobne objawy ale ja miewałem błyski w black ops 3. Dopiero zmiana sterowników na dedykowane pod gre naprawiły problem. Może także zaktualizuj sterowniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zainstalowałem najnowsze sterowniki i bd testować. Jeszcze jeden szczegół, jak wchodzę w mój komputer->właściwości i powiększę to okno to w momencie powiększenia w 80% kliknięciach pojawiają się takie czarne paski pionowe. Wygląda to podobnie do kodu kreskowego. Nie wiem czy to normalne i na poprzedniej grafice tak samo miałem, ale zaobserwowałem tu przy tych 970-gtach - jeśli ma to jakieś znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki usuwasz każdorazowo programem Display Driver Uninstaller, czy instalujesz jedne na drugie?

Jeśli to drugie, to użyj DDU.

http://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

Poza tym, czy próbowałeś innego kabla, innego wyjścia obrazu na karcie, innego monitora, może TV, czy zawsze ten sam kabel i monitor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki na poprzedniej sztuce usunąłem tym właśnie programem co podałeś. Teraz przyznam się że nie użyłem go, kliknąłem "czysta instalacja". Właśnie wczoraj też przez chwilę przyszło mi do głowy że to może być kabel - zawsze używałem tego samego kabla i monitora. Monitor ma kilka tygodni - > dell p2414h

 

Ps. Do monitora dodają ten kabel dvi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto by było pokombinować w tym kierunku, czyli dokładne czyszczenie sterowników i wypróbować kilka wersji ostatnio wydanych.

I sprawdzić na innym kablu i monitorze. Może przez HDMI do TV na próbę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki zainstalowałem jeszcze raz najnowsze tak jak napisałeś. Jeżeli do monitora dodają ten kabel to zaraz do piwnicy zejdę i podłączę nowy. Możliwe że monitor coś szaleje ? Na poprzednim gtx 660 też od gigabyte wiem że też jakieś problemy miałem i z tego co pamiętam to stara wersja beta sterów pomogła. Jakieś jeszcze pomysły? Może coś zmienić w panelu nvidii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie pomoże, to możesz jeszcze wgrać najnowszy bios do płyty głównej.

W panelu nvidii nic na razie nie zmieniaj, wszystko na auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...