Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

marjuszandrzej

Co to dziwaczny RAM?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! mam w komputerze Goodram play silver 8 gb.chciałem sprawdzić jakie taktowania ma ta kość jednak intel extreme tuning utility pokazuje jedno (deafult speed 1867) natomiast msi command center odczytuje frequency jako 1333 mhz.dodatkowo w cpu-z model został określony jako gy1866d364l10/8g z pc3 1070 jednak w katalogu producenta ani w sklepach model ten występuje tylko z pc3 1500. ktoś mi wytłumaczy o co chodzi z tą pamięcią i jaki w końcu mam model ? przyznam że trochę się w tym pogubiłem już :E no i jeszcze jedno-czy jest szansa że to jakiś fejk ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leosi

jaką masz płytę główną i procesor?

 

może odczytuje jakie wartości może mieć ram a jakie ma obecnie, ponieważ płyta czy też procesor nie obsługuje takich taktowań dla ramu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leosi

ta płyta nie obsługuję pamięci szybszych niż 1600mhz i jest duże prawdopodobieństwo że pracuje na 1333 ;)

 

sprawdź w biosie ustawiania i daj na 1600mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no faktycznie nie pomyślałem że to wina słabej płyty :P ale pozostaje jeszcze kwestia tego modelu-chciałbym wiedzieć dokładnie co mi siedzi w blaszaku heh :lol2: jeszcze jakby ktoś mógł mi powiedzieć jak wypada ten ram na tle popularnych balistixów 1600 cl9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w BIOS i spróbuj wczytać profil XMP, a wtedy dokładnie dowiesz się co to za pamięć smile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pamięciach powinna być nalepka, tam będzie widać jaki to model, jak 1866 to trzeba ściągnąć na 1600, bo ta płyta powyżej nie obsługuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś sprawdzić w CPU-z (zakładka "SPD"), pod "Memory" - będziesz miał obecne ustawienia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...