Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zxcvbnm3412

Podkręcanie E6550 2.33

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chcę trochę podkręcić procka, ale nie wiem czy jest to dobry pomysł przy obecnym zasilaczu.

Przeglądałem neta, szukałem podobnych wątków ale nic nie ma, stąd pytanie do Was czy ten zabieg będzie bezpieczny :)

 

Parametry kompa:

Procesor: Intel® Core™2 Duo E6550 @ 2.33 GHz

RAM: 3.25 GM RAM

Płyta główna: Dell Optiplex 755 Motherboard GM819

Specifications:

 

Socket: LGA775

Expansion Slots: PCI Express x16 / PCI Express x1 / 2 PCI

Other Features: Hyper-Threading Technology Support

Connectors: (6) USB Ports, 10/100 Network LAN

Video: Onboard

Audio: Onboard

Supported Memory: DDR2

Maximum Memory: 4 Dual Channel DIMM Support for up to 8 GB of memory

Karta graficzna: 7600GT 256mb/128bits GDDR3

 

Napęd DVD odłączony.

 

Zasilacz taki: http://allegro.pl/zasilacz-dell-l305p-01-nh493-do-e521-e520-i5358231602.html

 

Nie ma tego zasilacza na czarnej liście, nie ma go też w zalecanych zasilaczach, nie ma o nim chyba żadnych opinii na necie, więc sam nie wiem czy kręcić ten procek, czy lepiej nic nie ruszać.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell (podobnie jak HP, Compaq i inne "większe" marki) bierze zasilacze od porządnych, sprawdzonych dostawców - to najpewniej jakaś Delta albo FPS. Więc o zasilacz się nie martw. Zresztą, aż tak Ci pobór prądu nie skoczy. A nawet gdyby, to i tak ten zestaw na razie bardzo niewiele obciąża zasilacz, więc zapas masz duży. Słowem - to żadne zmartwienie. Krrrrręć ile wlezie (ale wlezie mało bo mnożnik dziadowsko niski...).

 

 

A w ogóle inna sprawa czy Ci na jakiekolwiek zmiany płyta pozwoli. Nawet jeśli Ci pozwoli ruszyć FSB to może się okazać, że napięcia nie podniesiesz. Kolejna kwestia - RAM. E6550 już jedzie na 7 x 333, więc byś musiał RAM dać na 400, a to z kolei nie jest powiedziane że się uda, jeśli to jakieś fabryczne kostki. Podbicie napięć kostek i poluzowanie timingów też może przekraczać możliwości mobo.

 

Słowem, sprzęt-koszmar do kręcenia pod względem możliwości :|

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź :)

 

Tak przeczytałem kilka razy ten post, poszperałem trochę na necie o kręceniu ramu, zmianie napięć itd i ja jednak z tego zrezygnuję.

Skoro Ty mówisz, że sprzęt koszmar do podkręcania, tzn, że tak jest, szału z tego nie wycisnę a jedynie mogę sobie narobić problemu na cały dzień, bo szczerze mówiąc myślałem, że to będzie tylko wejście w biosa, zmiana mnożnika i po temacie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś miał procka z odblokowanym mnożnikiem, to by to tak wyglądało :)

Jeżeli chcesz na tym kompie trochę posiedzieć, radzę wymienić procesor na Core 2 Duo E7xxx/E8xxx albo jakiegoś Quada (płyta na Q35, więc powinna obsługiwać procesory 45nm po updacie BIOS'u).

Jak chcesz tanio, możesz brać Core 2 Duo E6700/E6600 i spróbować podnieść taktowanie FSB do obecnych [1]333MHz (da to odpowiednio, 3,33GHz na E6700 oraz równe 3GHz na E6600).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej i tak korzystam z laptopa, tam mam i5, 8gb ramu, jakaś przyzwoita grafika, więc nie muszę tutaj w tego nic wkładać, tak z nudów byłem zaciekawiony czy idzie coś jeszcze z niego wycisnąć, bo jak by nie patrzeć, stacjonarka w moim odczuciu jest trochę wygodniejsza od lapka.

 

Wszystko wyjaśnione Panowie.

 

Dziękuję za informacje.

Miłego dnia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...