Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

berserker1

Smartfon do około 500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję tańszego telefonu tak najlepiej około 500zł - ewentualnie lekko powyżej. Smartfona nie będę używał do gier ani słuchania muzyki czy przeglądania internetu. Zależy mi by miał dość mocną baterię, wbudowany GPS (przydatny gdybym miał się zgubić podczas wędrówek), ogólnie żeby posiadał przyzwoity aparat, działał płynnie i bezawaryjnie.Pomóżcie mi wybrać - myślałem nad następującymi smartfonami z systemem Android:

 

Xiaomi Redmi 2

 

Lenovo A 806

 

Motorola Moto G XT1072

 

Chyba, że macie jakieś inne propozycje telefonów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cenie do 500zł jest Motorola Moto G 2nd gen, to najlepszy wybór do tej ceny. Ale ja osobiście bym wolał dołożyć trochę i kupić Meizu M2, ponieważ ma 2Gb ramu czy lepszy aparat. Regularna cena to 599zł i wg mnie warto dopłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie różnica między Motorolą Moto G XT1072 a Meizu 2 to 50zł na serwisie aukcyjnym. Co to znaczy outlet w tym wypadku - powystawowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od aukcji. Np. xkom sprzedaje modele, które ktoś oddał np. w ciągu 14 dni od zakupu przez internet. Najczęściej bo się rozmyślił, ale też dlatego, że była jakaś rysa na obudowie itp. Xkom opisuje, co jest przyczyną, że jest w outlet np. opakowanie uszkodzone, rysa na wyświetlaczu, cokolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od aukcji. Np. xkom sprzedaje modele, które ktoś oddał np. w ciągu 14 dni od zakupu przez internet. Najczęściej bo się rozmyślił, ale też dlatego, że była jakaś rysa na obudowie itp. Xkom opisuje, co jest przyczyną, że jest w outlet np. opakowanie uszkodzone, rysa na wyświetlaczu, cokolwiek.

 

Zamówiłem Meizu w sklepie Oleole za 589 zł nowy - nie powystawowy (zawsze to używany, nawet ze zwrotów towar - nie wiadomo czy ktoś nie rzucał). Tylko teraz nie wiem bo ja w swoim telefonie starym mam kartę Sim w tym szablonie, który się nie łamie -czy ciężko się przycina i jak to zrobić ? Na ekran zamówić szkło czy folię - czy szkło daje się na jakiś klej?Na stronie sklepu pisze, że interfejs po polsku - czy ten Flyme 4,5 to samo co android ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kartą sim, to po prostu idź do operatora i w 15 minut to załatwisz i dostaniesz nową, szkoda zabawy z przycinaniem. Szkło jak najbardziej warto zamówić, one nie są przyklejane na żaden klej, w zestawie masz ściereczkę nasączoną alkoholem do umycia ekranu Twojego telefonu, drugą ściereczkę do przetarcia i szybkę. Od szybki odklejasz folię zabezpieczającą i przykładasz dokładnie do ekranu tak, aby nie powstały żadne pęcherzyki powietrza. A flymeOS to zmodyfikowany android i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kartą sim, to po prostu idź do operatora i w 15 minut to załatwisz i dostaniesz nową, szkoda zabawy z przycinaniem. Szkło jak najbardziej warto zamówić, one nie są przyklejane na żaden klej, w zestawie masz ściereczkę nasączoną alkoholem do umycia ekranu Twojego telefonu, drugą ściereczkę do przetarcia i szybkę. Od szybki odklejasz folię zabezpieczającą i przykładasz dokładnie do ekranu tak, aby nie powstały żadne pęcherzyki powietrza. A flymeOS to zmodyfikowany android i tyle.

 

To za darmo wymieniają kartę czy trzeba płacić? Jeszcze odnośnie baterii słyszałem różne bajki dotyczące ładowania - czy normalnie rozładowywać całkowicie telefon i ładować do pełna za każdym razem? Gdzieś czytałem, że nie powinno się całkowicie rozładowywać i ładować do pełna tych li-on, ale dla mnie to nielogiczne jest. A tak propos to dzięki za rady odnośnie wyboru smartfona i za odpowiedzi na inne pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz orange, to chyba nikt nie pobiera opłat za wymianę sim. A co do formatowania baterii, nie ma potrzeby tego robić. Baterie w dzisiejszych czasach nie lubią, jak się je rozładowuje do końca, lepiej przy 20% już naładować, chyba że jest sytuacja podbramkowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie - dostałem tego Meizu wczoraj. Jakieś jaja z tym smartfonem - konkretnie z baterią. Po raz pierwszy włączyłem to bateria była naładowana na 46% i dzisiaj podłączyłem ją do pierwszego ładowania. Gdy dobiło do pełna wyłączyłem telefon całkowicie bo nie mam jeszcze karty sim. Po kilku godzinach włączyłem i komunikat, że ekstremalnie niski poziom baterii 1 % - szok. Podłączyłem teraz znowu i w 10 minut naładowało do pełna. No chyba tak nie ma być? W instrukcji nic nie ma na temat ładowania. Zawsze mam pecha :( - do kogo dzwonić w poniedziałek do sklepu internetowego gdzie kupiłem czy jest jakiś serwis Meizu oficjalny w Polsce i tam od razu dzwonić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do sklepu od razu dzwoń i niech Ci wymienią wadliwy egzemplarz. Zawsze się tak może trafić ;/ Swoją droga gdzie kupowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do sklepu od razu dzwoń i niech Ci wymienią wadliwy egzemplarz. Zawsze się tak może trafić ;/ Swoją droga gdzie kupowałeś?

[

 

Kupowałem w sklepie OleOle. Tylko nie wiem czy te telefony nie mają tak z baterią - jakieś złe wskazania. Podobnie też gdy spadło naładowanie do 20 % to do 1% spadło w ciągu pół minuty. Na forum meizu polska piszą o tym http://forum.meizupolska.pl/watek-problem-z-bateria lub

http://telchina.pl/meizu-m2-czujnik-grawitacji-ladowanie-t23647.html

Nie wiem czy jeśli możliwe to w ogóle zwrócić ten telefon bo jeśli wymienią na inny i dalej to samo będzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziwne, że żaden tester nie zwrócił uwagi na takie rażące niedogodności. Ani na pclab, ani na gsmmaniak, ani żaden youtuber. To dla mnie oznacza, że skoro oni mieli sprawne egzemplarze, to takowe muszą być w większości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój brat ma tego meizu i miał tak samo po kilku ładowniach już działa normalnie spróbuj najpierw naładować przez pc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jest okej. Wgrałem nowszy soft 4.5.4I - te co sprzedają to 4.5.3O. Aktualizacja do tej wersji flyme rozwiązuje problem. w kwietniu oficjalnie wyjdzie aktualizacja Flyme 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi Redmi 3 , bateria , wykonanie cena miazga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...