Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Cdew

Nowy smartfon w granicach 1000-1200zł

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

 

Poszukuję telefonu w wyżej podanym przedziale cenowym. Nie jestem zobligowany do żadnej marki ale w jednym z wymogów jest android dlatego iPhony i Lumie odpadają.

Co telefon powinien posiadać:

- ekran ok. 5"

- dobry w miarę aparat

- długą żywotność baterii (2600 mAh minimum)

- sprawny, bez zbędnego zamulania czy throtlowania (chociaż obciążany mocno będzie bardzo rzadko)

Zastosowanie

- komunikacja

- przeglądanie internetu

- granie sporadycznie

- słuchanie muzyki też nie za często

 

Preferowałbym, aby był to telefon nowy, chociaż jeśli jakieś bardzo dobre używki zahaczają o ten przedział to je rozważę. Zdaję sobie z tego sprawę, że w tym przedziale nie będzie do wyboru jakiegoś flagowca ale aby był przez długi czas znośny - obecnie samsung s3 mini ve8200 po roku użytkowania woła o pomstę do nieba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1219zł dostaniesz nowego OnePlus One z oficjalnej strony producenta, nie potrzeba teraz zaproszeń, a przesyłka jest darmowa. Inny wybór to LG G flex 2, tutaj masz o tyle dobrze, że sprzedawany jest w oficjalnej polskiej dystrybucji. Wiem, że są to 5,5 calowe modele, ale oferują one to samo co flagowce, a kosztują mniej.

Z modeli 5 calowych jest Honor 6, który również jest u nas dostępny. Ewentualnie może znajdziesz jakąś używkę Honora 7, który na pewno byłby lepszy, ale już nie nowy.

Z nówek jest też Moto X play, porządny model z dobrym aparatem i baterią, ale osobiście wolałbym Flexa 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co napisałeś zrobię sobie porownanie, poczytam recenzje, może coś wybiorę, jeśli nie to dalej będę drążył temat. Chociaż chętnie jakieś inne opinie poznam :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telefonw dalszym ciągu niekupiony, odkładałem decyzję do momentu ukazania się nowych flagowców ale chyba nie zmieniło to za bardzo cen obecnych modeli. Budżet mam ograniczony bo max 1250zł (tutaj już doliczone opcjonalne 50zł bo pierwotnie było 1200) i zastanawiam się nad racjonalnym źródłem cen nowych modeli. Słyszy się, że na allegro pełno refurbów itd, dodatkowo wiele sklepów różnie wycenia swoje produkty, no a oczywiście każdy chciałby najlepszy sprzęt za jak najmniejszą cenę więc też nie chcę niepotrzebnie przepłacać. Gdzie mogę sobie tak porównać ceny poszczególnych modeli? W dalszym ciągu będzie to allegro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepach prawie zawsze masz ceny z kosmosu, które dopiero allegro i olx weryfikuje. Dlatego porównywarki typu ceneo raczej średnio się nadają wg mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie ceny z allegro nie mają odbicia w rzeczywistości. Dużo osób sprzedaje na fakturę VAT marża co nie jest często respektowane przez serwisy producentów. Jeżeli chcesz mieć dobry sprzęt w niskiej ceny to musisz kupić telefon od osoby przedłużającej umowę wraz z oryginalnym dowodem zakupu, aby ustrzec się problemów w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. Temat zakończony kupnem OnePlus One ze strony producenta :x ja bym się jeszcze dłużej pozastanawiał nad wyborem ale osobadla której telefon ogarniałem zdecydowała szybciej. Flisiak ile mniej więcej czekałeś na dostawę? Wybrałem ocję standardową przesyłki, bez priorytetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem w środę, a we wtorek miałem już telefon w dłoni. Szedł z Anglii przez DHL. Gdyby nie weekend to pewnie miałbym go szybciej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...