Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

TomaszS90

Czy to wina karty?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w temacie mój sprzet nie tylko spełnia minimalne wymagania H1Z1 ale i rekomendowane a mimo to jak bym nie ustawił gry to w mniastach FPS spada nawet do 25.

 

Mój zestaw.

Windows 7 Home Premium SP1

ASRock > 970 Extreme3 R2.0

2x 8GB ram Play 1600mhz 10-10-10-28

Amd FX8300 w trybie xboost

Gainward GTX750TI 2GB

Dysk Twardy 500GB na kablu sata 3

Zasilacz Modecom Feel 650w

 

OCB?? System postawiony nowy zaktualizowany, pasty wymienione. Sterowniki wszystkie aktualne.

 

W CS GO 280 FPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie takie spadki wydajności są przez marny zasilacz.Ogólnie procesor też nie jest jakiś super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy masz aktywne chłodzenie sekcji zasilania procka (VRM) ?

Producent zaleca :

* For cooling the CPU and its surrounding components, please install a CPU cooler with a top-down blowing design.
Źródło : LINK.

 

W skrócie : Jakie masz chłodzenie na procku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam tak jak w temacie mój sprzet nie tylko spełnia minimalne wymagania H1Z1 ale i rekomendowane a mimo to jak bym nie ustawił gry to w mniastach FPS spada nawet do 25.

 

Mój zestaw.

Windows 7 Home Premium SP1

ASRock > 970 Extreme3 R2.0

2x 8GB ram Play 1600mhz 10-10-10-28

Amd FX8300 w trybie xboost

Gainward GTX750TI 2GB

Dysk Twardy 500GB na kablu sata 3

Zasilacz Modecom Feel 650w

 

OCB?? System postawiony nowy zaktualizowany, pasty wymienione. Sterowniki wszystkie aktualne.

 

W CS GO 280 FPS

pewnie sekcja na płycie nie wyrabia - sprawdź taktowania, jakie procek ma podczas tej gry (ew. test cpu w occt i wykresy z temp., vcore i taktowaniem)...co do zasilacza, to nie ma takiej wersji feel-a - albo 620 albo masz volcano 650 (jeśli ten drugi to pół biedy ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz Feel 620 jak to możliwe że przez zasilacz ?? Jaki zasilacz polecacie ?

Zużycie procesora nie przekracza 50-60% wiec nie winił bym go na tym samym forum kilka miesięcy temu pisali mi ze ten procek będzie ok...

 

Inne gry śmiagają dobrze problem mam z tą jedną... myslałem że to wina grafiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, spadki FPS to nie wina zasilacza. Resety/bluescreeny, tak, nie spadki FPS. Obstawiał bym jak pozostali, że CPU nie trzyma taktowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zużycie procesora nie przekracza 50-60% wiec nie winił bym go na tym samym forum kilka miesięcy temu pisali mi ze ten procek będzie ok...

Inne gry śmiagają dobrze problem mam z tą jedną... myslałem że to wina grafiki

Sprawdź jak się kształtuje użycie cpu, gpu i ramu przed i zaraz po wystąpieniu spadków FPS według tego co jest w ostatnim poście tego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Inne gry śmiagają dobrze problem mam z tą jedną

Przecież ta gra jest we wczesnym dostępie, czego Ty oczekiwałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej panowie macie racje.

- Czasem dostaje blue screeny

- Gra jest wymagająca i nie do końca zooptymalizowana ponieważ jest w alpha jeszcze.

 

I teraz moje pytanie do was jest następujące.

 

Co powinienem w tym PC zmodernizować aby Cieszyć się większą stabilnością oraz poprawić w zakresie współpracy z grami takimi jak np h1z1?

 

pROSZE O KONKRETY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz... Bluescreeny i nie raczyłeś o tym napisać na 1 miejscu?

 

 

Zasilacz + 2 wentylatory 120x do obudowy i będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslałem że bluescreeny wyskakiwały przez błędy systemowe, ponieważ po zmianie systemu nie wystąpił jeszcze bluescreen od kilku dni. Obudowe mam zalman z1 z dodatkowym wentylatorem może wystarcZy tylko zasilacz ? Jak tak to jak ponieważ od razu pisze że chciałbym w przyszłości wymienić grafike na R9 radeon jakiś lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslałem że bluescreeny wyskakiwały przez błędy systemowe, ponieważ po zmianie systemu nie wystąpił jeszcze bluescreen od kilku dni. Obudowe mam zalman z1 z dodatkowym wentylatorem może wystarcZy tylko zasilacz ? Jak tak to jak ponieważ od razu pisze że chciałbym w przyszłości wymienić grafike na R9 radeon jakiś lepszy.

Jak nic się nie zmieni będziesz skazany na nvidię. Ten wystarczy jak chcesz to możesz kupić:

http://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-smart-se-modular-630w-80-bronze-sps-630mpcbeu-549805/

http://www.morele.net/zasilacz-chieftec-gps-600a8-600w-box-gps-600a8-605001/

 

Szkoda Ci 30zł na wentylator? Przy takim procesorze powinieneś zapewnić dobrą cyrkulację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor ma chłodzenie FERA 2 duży wentylator + dodatkowy wentylator wbudowany w obudowe.

Kupie ten http://www.morele.net/zasilacz-chieftec-gps-600a8-600w-box-gps-600a8-605001/

Lepiej z zieloną nalepką, bo ten mam i wentylator jest słaby.

 

http://www.morele.net/zasilacz-chieftec-force-cps-750s-750-watt-818680/

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby sekcja sie grzala to w kazdej grze mialbys chwilowe dropy fpsow,poniewaz procesor schodzi na 1400mhz.Ta plyta jest wystarczajaca dla 8300 na stocku,ja mam to 990fx z oc na 4.0Ghz (fx6300) i trzyma to stabilnie.

 

 

Pozbadz sie tego zasilacza i doloz wentylatory gdzie sie tylko da. Pod fx'a niestety trzeba miec dobra cyrkulacje powietrza.

 

 

Ten wystarczy

 

http://www.morele.net/zasilacz-zalman-zm600-lx-587370/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadne modecomy ,jak masz kupowac taki to zostan przy swoim i pozbieraj kasy na cos lepszej firmy . Uwierz mi,warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze byłem w goracej wodzie kąpany :D

Ale tym razem posłucham i kupię dopiero jak bede miał z 300PLN na zasilacz.

A Teraz jeszcze mam pytanie czy jesli wymienie zasilacz i dołącze chłodzenie w postaci wentylatora to dostane jakiś FPS ? Bo nie moge zrozumieć tego że przez zasilacz mofga być takie problemy ? Ktoś mógłby mi to na czynniki pierwsze opisać ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slaby zasilacz moze dawac niestabilne napiecie ,przez co moga zdazac sie dropy fps,zawieszenia komputera czy nawet awarie.Twoj zasilacz jest na czarnej liscie,cos o tym swiadczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drugfa sprawa na tym zasilaczu sprawdziłem stress procka w occt i po 25 minutach temp max 67.5 st reszta stabilna czasem spadek z 3300mhz na 2800 ale to rzadko.

 

czyli ostatecznie zasilacz musze kupić lepszej jakości i większej mocy po to aby było przedewszystkim bezpieczniej i nie dochodziło do spadków napięc. Natomiast jeśli chodzi ote podzespołów aby zwiększyć jakość i wydajność klatek potrzeba lepszą karte grafiki ?

 

jaką karte Grafgiki uciągfnie ten sprzęt ? Oczywiscie jesli kupię również zasilacz ? Czy R9 radeona da rade ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze GTX960 nie bedzie problemu .Tylko pamietaj zeby kupic wersje 4GB,2 giga na dzisiaj to juz malo oplacalne ,w niektorych grach nie ustawisz wyzszych detali .

 

Zasilacz nie tyle co wiekszej mocy co stabilniejszy.Jak wymienisz zasilacz mozesz sprawdzic jak wysoko uda Ci sie wykrecic tego FX8300 na tej plycie.Mysle ze 4ghz powinienes ogarnac ,procek ma tdp 95 watt,plyta 140 wiec jakis zapas jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli dochodzi do spadku napięć, to jest to odczuwalne w postaci resetów/wyłączeń komputera, a nie spadku fps...ale wymieniaj, przynajmniej zasilacz będziesz miał lepszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...