Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kasia655

[ok. 4000 zł] Laptop do grafiki, pracy, gier

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :)

Ostatnio doszłam do wniosku, że potrzebuję nowego laptopa, a wybór jest tak duży, że nie mam zielonego pojęcia, który wybrać. Kolega mi doradził, żebym zapytała tutaj a z pewnością ktoś mi doradzi. No więc pytam :) Laptop ma być szybki, sprawny i wydajny w cenie ok. 4000 zł. Miałby być przeznaczony do projektów graficznych. Potrzebne mi w nim przynajmniej 17" monitor oraz drugie wyjście np. HDMI i gwarancja, że komputer da radę udźwignąć cały czas pracę na dwóch monitorach bez dodatkowego chłodzenia.

Poza tym chętnie bym również zagrała na nim w Wiedźmina, więc laptopy do gier jak najbardziej są brane pod uwagę :)

Co moglibyście mi polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie najlepsza opcją dla Ciebie w okolicach tej ceny byłby:

Lenovo Y700-17 i5-6300HQ/8GB/1000 GTX960M FHD IPS

17" egzemplarz lenovo, z bardzo dobrą jakościowo matrycą wg testów (lepszą od mniejszego brata 15"). Jest to FullHD IPS o naprawdę przyzwoitych parametrach, z wysoką luminacją i kontrastem. Procesor 4-rdzenie nowej 6-tej generacji Skylake. Szybki ram DDR4. Grafika najwydajniejsza w tym budżecie - GeForce'a GTX960M na szybszej pamięci DDR5.

 

Aktualnie jest na niego wciąż jeszcze promocja, nie wiadomo jak długo potrwa. Z kodem promocyjnym w koszyku: dysk-gratis dostaniesz do niego dysk SSD 128GB o wartości 250zł pod wolny slot M.2 w laptopie - będziesz miała 2 dyski, szybki SSD na system i programy znacznie optymalizujący ich pracę oraz pojemny HDD na pliki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo ten drugi mi się podoba :) Ma ładną torbę w zestawie :) Mateusz natomiast coś nie wyszło, nie o to mi chodziło, ale się nie zniechęcaj :)

A jakieś alternatywy dla tego Lenovo? Konkurencja? Inne firmy? Chodzi mi o podobne ale jednak inne :)

 

Aha, i jak długo potrwa ta promocja o której mówiłeś? Bo to interesujące, a planuję kupić go dopiero w przyszłym tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie próbowałem wklepać kod na dysk ten sam model, ale w 15,6" i kod nie działa.. proszę o potwierdzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oferta mogła się juz skończyć podobno trwała tylko przez weekend.

 

Wpisałeś "dysk-gratis"?

 

Z 17 calowych zobacz jeszcze

Acer VN7-791G i7-4720HQ/8GB/1000/Win8 GTX960 FHD

Matryca FULL HD IPS dobrej jakości lepszej jak Lenovo, dobre wykonanie przy tym ładna obudowa z ciekawymi detalami, lekki mobilny jak na 17 cali, miejsce na dysk SSD m2 (czyli możliwość zamontowania oby dysków wewnątrz laptopa – wygoda), dobra ogólna wydajność oraz kultura pracy, całkiem niezłe audio, podświetlana klawiatura, wygodny touchpad, pełne wykorzystanie turbo GPU i CPU. System w cenie o wartości 400 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale podejrzewam że to błąd. Miałem w koszyku jeden model, z wklepanym kodem na dysk. Dodałem ten sam laptop tylko z systemem, usunąłem wcześniejszy i kod promocyjny "wyskoczył", a jak próbuje ponownie go wbić wyskakuje komunikat " Żaden z promocyjnych produktów nie znajduje się w koszyku."

 

W regulaminie oferty jest zaznaczone do 14 lutego, lub do wyczerpania zapasów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@autor

 

Ewentualnie taniej dostaniesz 15 calówke

Lenovo Y700-15 i5-6300HQ/8GB/1000 GTX960M FHD

Matryca FULL HD IPS LG Phlilips o dobrych kątach widzenia oraz kontraście, mocne zawiasy, niezła wydajność w grach, sztywność obudowy przy tym smukła, elegancka obudowa, bardzo dobre głośniki JBL, , przyjemny w dotyku pulpit roboczy możliwość dodania dysku SSD na złączu M.2, niskie temperatury robocze pod obciążeniem O wiele lepsze temperatury niż w Y50,łatwy dostęp do układu chłodzenia, ergonomiczne rozmieszczenie portów, dobre osiągi na baterii. Dobry i uczciwy stosunek możliwości do ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie próbowałem wklepać kod na dysk ten sam model, ale w 15,6" i kod nie działa.. proszę o potwierdzenie

 

Mi działa bez problemu ;)

Torby nie ma w zestawie z tego co wiem, ale jak chcesz porządną torbę do niego, to wybierz:

Targus CN317 17,3"

dobra i niedroga. Marka polecana przez większość użytkowników.

 

Jest też oczywiście wersja tego laptopa z systemem:

Lenovo Y700-17 i5-6300HQ/8GB/1000/Win10 GTX960M FHD

Także obowiązuje do niego kod promocyjny - dysk-gratis, aby dostać SSD 128GB pod M.2 za 1gr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takie pytanie odnośnie tych laptopów. Duża jest różnica między 8 a 16 GB ramu? Bo ten Lenovo który mi się podoba jest w wersji 8 i 16 i nie wiem który byłby lepszy. No i wracając do tematu głównego. A jakieś inne firmy? Tylko Lenovo i Acer? A co powiecie o MSI (np. MSI GP72 Leopard) albo HP, Dell?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16GB jest Ci nie potrzebne w niczym tego wykorzystasz, 8GB wystarczy spokojnie ;)

Mi działa bez problemu ;)

No nic, to trzeba będzie zadzwonić do supportu, bo powoli zabieram się do kupna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść koszyk, przy 1 produkcie wpisz kod. Fakt - mi też się pokazało, że kod został zatwierdzony, a poniżej dostałem informację że kod został już użyty. Tak jakby dwie sprzeczne informacje. Jednakże dysk był w koszyku.

 

Pamiętaj dopisać w uwagach do zamówienia prośbę o montaż dysku (w dalszym etapie zamówienia). Myślę, że x-kom się domyśla tego żeby ten dysk montować od razu, ale kto ich tam wie, lepiej mieć to na papierku.

 

16GB raczej nie wykorzystasz. Na start 8gb Ci wystarczy. Propozycje podane, teraz tylko wybrać. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :)

Dziękuję wszystkim bardzo za pomoc, szczególnie Tobie czekoladko2. Treści które przekazujesz są spójne i mają merytoryczną wartość. A co do użytkownika heaven92 to mam parę zastrzeżeń.

 

Propozycje podane, teraz tylko wybrać. Pozdrawiam.

 

Jakie propozycje? Inni coś mówili. A Ty? Mianowicie poleciłeś tylko JEDEN komputer Lenovo i to do tego z jakimś kodem rabatowym. No komputer mi się podoba, zgoda, ale coś mi tu śmierdzi. Sam masz Lenovo i jeszcze jakieś kody promocyjne. Pewnie dostajesz coś od nich pod stołem od sztuki i teraz mi chcesz wcisnąć na siłę Lenovo jak jakiś szwanc (taki przysłowiowy "cwaniaczek"). W dodatku masz napisane, że jesteś uzależniony od tego forum. Nie wiem do końca co to znaczy, ale żadne nałogi nie są wskazane. Nie jestem osobą uległą i mszczącą się, dlatego puszczę to płazem, jednak nie odpuszczę opinii o konkurencji. Chcę wiedzieć co mają inne firmy do zaoferowania, a nie tylko Lenovo i Lenovo. W kółko o tym Lenovo. A Dell? HP? Apple? Czy nie ma już uczciwej konkurencji?

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasiu oni wszyscy dostają prowizję od Xkom, Ci wszyscy którzy w profilu mają numer partnereid dostają prowizję

za sprzedane laptopy.

Czyli czekoladka 2, heaven92 i kilku innych.

Trzeba jednak napisać że mają spore rozeznanie na rynku laptopów.

Co do Lenovo to też jestem przeciw laptopy słabiutko wykonane do tego słaby serwis i to w RFN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie ale jestem zwyczajnym człowiekiem nie wnoszę na forum chamstwa i szanuje innych użytkowników na forum.

Kasia655 Jak masz jakieś jeszcze pytania pisz śmiało.

 

Z HP i Della w tej cenie z 17 calowych nic ciekawego niestety nie ma.

Apple tym bardziej :)

 

Z 17 calowych jest ograniczony troche wybór.

Mozesz jeszcze dostać laptopy marki MSI czyli GE72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie propozycje? Inni coś mówili. A Ty? Mianowicie poleciłeś tylko JEDEN komputer Lenovo i to do tego z jakimś kodem rabatowym. No komputer mi się podoba, zgoda, ale coś mi tu śmierdzi. Sam masz Lenovo i jeszcze jakieś kody promocyjne. Pewnie dostajesz coś od nich pod stołem od sztuki i teraz mi chcesz wcisnąć na siłę Lenovo jak jakiś szwanc (taki przysłowiowy "cwaniaczek"). W dodatku masz napisane, że jesteś uzależniony od tego forum. Nie wiem do końca co to znaczy, ale żadne nałogi nie są wskazane. Nie jestem osobą uległą i mszczącą się, dlatego puszczę to płazem, jednak nie odpuszczę opinii o konkurencji. Chcę wiedzieć co mają inne firmy do zaoferowania, a nie tylko Lenovo i Lenovo. W kółko o tym Lenovo. A Dell? HP? Apple? Czy nie ma już uczciwej konkurencji?

Pozdrawiam :)

 

No trochę się załamałem..

Podsumuję to w punktach może będzie łatwiej dojść do konsensusu:

- poleciłem komputer wg mnie najlepszy w danej cenie dla Ciebie wydajnościowo + do tego aktualnie jest na niego promocja gdzie dostajesz gratis powiedzmy 250zł przy zakupie, stąd wydaje mi się to rozsądną opcją

- cwaniaczek ze mnie taki, że proponuję Ci odświeżony model tego laptopa, który sam używam - czyli polecam Ci to m.in. co sam posiadam, a nie to czego bym nigdy nie kupił, to chyba nie jest cwaniactwo tylko racjonalość?

- mam napisane, że jestem uzależniony od forum - jest to automatyczna 'ranga' za ilość napisanych postów, tak samo jak ty masz napisane małomówna, a widać nie jesteś w ciemię bita i wątpię żebyś taka była.

Nie będę podawał innych modeli, bo uważam że w tej cenie, ten oferuje najwięcej korzyści dla Ciebie. Co do wykonania - kadłub ma bardzo dobre wykonanie. HP nie oferuje w tej cenie nic sensownego z nowych laptopów - jeśli chodzi o gry i dobrą matrycę do obróbki grafiki. Apple? Za 4 tys. nie dostaniesz nawet air'a 13" w najniższej konfiguracji. Dell jest - ale wykonanie jak i matrycę ma słabszą od lenovo, poza tym jest droższy.

- napisałem że są podane propozycje - nie miałem na myśli tylko swoich ale i innych użytkowników, masz wolne pole do popisu/wyboru - nikt ostatecznej decyzji za Ciebie nie podejmie, bo to Twoje pieniądze. To mogą być tylko sugestie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym y500/y700 raqdzę dobrze sprawdzić przy odbiorze, na forum notebookchceck chodzą słuchy że co drugi to bubel lenovo, była nawet sytuacja że gościu 5 modeli przerzucił i w każdym coś nie działało tak jak powinno być.

 

Ale jak się trafi na sztukę bez wad, to w sumie dobry multimedialny komputer do 4000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedmówcy mają mimo wszystko sporo racji. Jeśli chodzi o notebooki które nadają się do graczy to oferta poniżej 4000 zł wygląda dość ubogo i prym w tym zakresie cenowym wiedzie Lenovo.

Zresztą zerknij sama jak to wygląda np. w sferis. Miałem w ręku i używałem jakiś czas modele Y700 i Y50.

Jakość obudowy stoi na wysokim poziomie, dwustopniowe podświetlenie klawiszy jest przydatne i nadaje przyjemnego charakteru w tym dość nudnym segmencie. Całość ma naprawdę swój przyjemny styl co nie jest normą wśród

gamingowych notebboków. Ważna uwaga, niektóre sztuki miały wady z prześwietleniami matrycy, zażółceniami (głównie w modelu Y50) więc polecam kupno drogą wysyłkową. Zapłacisz 20 zł za kuriera albo i nic jak sklep ma darmową dostawę a zyskasz te 14 dni na spokojne przetestowanie i sprawdzenie sprzętu.

trzeba pamiętać ze serwis pogwarancyjny to Piekarnik a allegro jako forma zbytu ,

 

jak by jeden z drugim widział jak okrojone HS i sekcje są prezentowane w tych laptopach to można by domniemać ze przydomek do Gier to coś pokroju Tetris a nie produkcje które rozpędzają Hardware pod redline a sekcja zasilania prosi o litość , ale tak to już jest jak czegoś nie widza to i o tym nie piszą , ACER i Lenovo maja najbiedniejsze chłodzenie sekcji zasilania , a robiąc przekrój laptopa można sie tylko domyślać czy cokolwiek na Mobo jest choć pasywnie owiane cyrkulacja powietrza bo ta jest naprawdę znikoma w tych laptopach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...