Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

FirenQQ

Sprzęt do streamowania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chciałbym kupić taki sprzęt:

 

Intel core i5 2500k (4x3.3)

Płyta Główna H61M-G LGA1155

Zasilacz SilentiumPC Vero L1 500W v2

DYSK TWARDY SEAGATE WD 1TB GB SATA II 3,5'' 1000GB

Pamięć RAM Kingston HyperX DDR3 8GB 1600MHz CL10 (2x)

radeon R7 250 ddr3 2gb (to już mam)

Jeszcze myślę nad dorzuceniem Dysku SSD

 

Czy taki sprzęt "ujdzie" do streamowania?

Aktualnie mam

Intel core 2 quad q9550 (4x2.8)

MSI g41m-p26

Zasilacz z black listy (jakiś rupieć)

Dysk twardy 250gb

4gb ram DDR3

Radeon R7 250 ddr3 2gb

 

Czy poprawi mi się jakość grania? Chodzi mi o streamowanie takich gier jak Smite czy CS:GO, w których mam FPSy kolejno 30-60, 60+.

Raczej nie zamierzam streamować nowszych gier, ponieważ gram tylko w te. Czy ktoś mógłby mi zasugerować co zmienić czy coś dodać, byłbym wdzięczny. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ile ten konfig możesz mieć? Bo parę rzeczy jest w nim do wymiany, przynajmniej ja bym wymienił:

Przede wszystkim mobo, bo to za słabe jak do tego proca(jak się bierze i5 2500k , to zakładam że OC w planie)

Zasilacz(Jak OC w planie), i chłodzenie do proca by się przydało inne niż box.

 

Rozpiszę się trochę, ale akurat mnie odciągają od PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge kupić Procek+płytę główną do +- 800 zł, i5 2500k wydawał się dosyć dobrym wyjściem nawet bez OC, lecz tak nie będzie to boxowe chłodzenie, bez przesady. Lecz nadal szukam czegoś, czego bym nie musiał podkręcać do 800 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę siedzę przy cs:go, z tego co widziałem u kolegi (sprzęt za około 4000zł - Gtx 970, i5 4690k) miał około 250fps przy streamowaniu 60fps + fullhd.

Myślę, że nie pójdzie Ci to w 60fps, ale na pewno przy niższym bitrate lub zmniejszonej rozdzielczości dasz radę na tych 200 stałych fpsach. :P

 

Co do Smite to się nie wypowiem, nigdy nie miałem styczności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^ Nie chodzi mi o 200 fpsów, sądzę, że te 100 fpsów wystarczy mi do gry w Csa (nie gram jakoś profesjonalnie, gram 4fun).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge kupić Procek+płytę główną do +- 800 zł, i5 2500k wydawał się dosyć dobrym wyjściem nawet bez OC, lecz tak nie będzie to boxowe chłodzenie, bez przesady. Lecz nadal szukam czegoś, czego bym nie musiał podkręcać do 800 zł.

Streamerzy których znam i oglądam, zaczynali od i5-tek(3Gen-4Gen) ale szybko się po przesiadali na i7-ki(3770k/4770k), bo strimowanie z użyciem CPU w 1080P i choćby 30/48FPS to jednak jest zasobochłonne. Co prawda nie strimują CS'a ale bardziej wymagające tytuły. Jednak w tych najbardziej wymagających by zachować 48klatek muszą sobie odpuszczać strim FHD(i nadają w 900p lub 720p). Bitrate który ustawiają to 5000-9000tys.

 

800zł to dużo jak za 2500k z tą płyta główną w komplecie.

 

Rozsądna cena za i5-2500k to 500zł, więcej tylko jak jest sprawdzony i ma dobre OC(znaczy nie trzeba mu bardzo podnosić napięcia by zrobił te 4,5GHz)

A ta płyta to totalne nieporozumienie do tego CPU. Warta max 100zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, ze ja nie jestem obeznany w OC to wolałbym poprostu znaleźć coś do 800 zł, czego nie musiałbym podkręcać. Aktualnie przeszukuje różne fora oraz sklepy internetowe, które mogą mieć te "używane" i5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, ze ja nie jestem obeznany w OC to wolałbym poprostu znaleźć coś do 800 zł, czego nie musiałbym podkręcać. Aktualnie przeszukuje różne fora oraz sklepy internetowe, które mogą mieć te "używane" i5.

To lepiej się porozglądaj za i7-2600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...