Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Knight Dee.Bee.

Myszka do 350 zł. po G700

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam dobrej myszki z bocznymi przyciskami. Zastanawiam się nad G700s, ale w moim G700 pojawił się po 4 latach problem z dwuklikiem i nie wiem czy znowu zaufać Logitechowi. Typ myszy G700/G700s mi pasuje bo myszka ma boczne przyciski, które świetnie sprawdzają się w Diablo 2, w które często gram. Może jednak ktoś poleciłby inną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pasuje ci G700/G700s to nie wiem skąd to pytanie, kup nową i tyle, mało która mysz wytrzyma ponad 4 lata giercowania jeśli chodzi o wysoką półkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, kiedyś tak, dzisiaj wszystko "for gaming" to śmieci, jedynie a4 tech'y X7 tyle potrafią trzymać, nie słyszałem że jakiś rejzer czy inne rokaty trzymały ponad 4 lata. A moja aktualna dostała 2-klika po 6 miesiącach od zakupu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymiana mikroprzelacznika to bardzo prosta sprawa. mam 2 logitechy g9 i g9x po kilka razy wysylalem na gwarancje bo byl dwuklik wkoncu juz mi sie to znudzilo bo potrafily padac po 3 miesiacach przy nie duzym uzytkowaniu i zaczalem sam wymieniac. jeszcze napisze co do jakosci logitecha kiedys byl mocny teraz to srednio to wyglada od 3 lat mam revoltec mouse fight elite i powiem jedno wyglada dalej jak nowy nie ma mowy o zadnym dwukliku brat ma troche ponad 2 lata tego revolteca i tez zero oznak zuzycia wiec trwalosc logitecha byla kiedys od kilku lat sie skonczyla :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem takiego mad catza, własnie ze względu na przełączniki. W środku siedzą omrony które wytrzymują około 5 mln kliknięć. Myszka sprawuje się super i ze względu na szerokość pracuje się na niej stabilnie. Jedyna wada to konieczność zakupu dobrej twardej podkładki bo czujnik na materiałowej staje się zbyt czuły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, szukam takiej myszki na 8-10 lat. Znacie jakieś wytrzymałe A4-techy albo stare logitech bo na razie jedyna opcja jaka mi się nasuwa to MX-518.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niema czegos takiego na 10 lat takie byly kiedys.mam tez mx510 i to jest dopiero kozak myszka nie wiem ile ma lat ale duzo i od nowosci do teraz dziala :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Nie ma czegoś takiego bo klawisze się spolerują.

Nowsza wersja MX518 to G400. Posiadam do dzisiaj i działa bardzo dobrze prócz spolerowanych klawiszy. Na pewno wiesz o co chodzi posiadając G700.

Obecnie przesiadłem się na G402 (G502 ma badziewny scroll nie nadający się do użytku) która ma lepsze mikrostyki i kształt ale trochę gorszy laser od G400 jednak uważam, że zdecydowanie warto było to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne dzisiejsze akcesoria nie przetrwają takiego czasu. Chyba, że chcesz bawić się w wymianę przełączników, kabli, malowanie plastików itd. Tylko po co ? :D

Popatrz sobie też na Roccat, SteelSeries. Logitech to nie jedyna godna uwagi firma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne dzisiejsze akcesoria nie przetrwają takiego czasu. Chyba, że chcesz bawić się w wymianę przełączników, kabli, malowanie plastików itd. Tylko po co ? :D

Popatrz sobie też na Roccat, SteelSeries. Logitech to nie jedyna godna uwagi firma.

 

żartujesz,czy na serio?

Mi 3 myszki roccata nie wytrzymały więcej niż pół roku, jednej po 2 tygodniach użytkowania przycisk wpadł do środka

z SS jest loteria. Logitech jako tako ma fajne myszki,ale dość "kosmiczne"

 

jesli chodzi o jakość to raczej celowałbym w zowie,mionix lub dać szanse nowym dreammachines.

 

ewentualnie kupić a4techa a90/al90 - jesli komuś pasują lasery. Myszki mimo ceny i dziwnego materiału wytrzymają trzęsienie ziemi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzuć okiem na Ducky Secret. Wg recenzji jest zbudowana jak czołg i powinna wytrzymać wiele lat, ale czy tak będzie w praktyce to dopiero się okaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy warto dopłacać sporo do Mionixa czy może spróbować z tanim A4techem Bloody A9

 

próbuj,zawsze masz 2 tygodnie na oddanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobna sytuacja, G700, ale rozleciała się rolka po prawie 5 latach używania, miałem naprawiać, ale ostatecznie przeskakuję na G700s bo nie znam dnia ani godziny kiedy w G700 polecą mikro przełączniki.

 

Jak na moje 5 lat to długo na dzisiejsze myszy, a G700 pewnie jeszcze naprawię i będzie robić jako zapas.

 

Dlaczego ta mysz ?

 

Bo mi odpowiada, nie lubię kabla która krępuje ruchy a w cyrk z bungiee nie mam zamiaru się bawić, do tego ma świetny sensor laserowy dużo funkcji i jest wytrzymała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel Ci krępuje ruchy, ale waga godna małej cegły już nie?

"Świetny sensor Laserowy" - tiaa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy cegła waży 150g ? :hmm:

 

Nie jestem 3 letnią dziewczynką aby sobie nie poradzić z tak lekką myszką, jak Ty masz z tym problem no to nie jest to sprzęt dla Ciebie.

 

No, no zaraz od fanów optyków dowiem się że Avago S9808 to budżetówka :E

 

Nie interesuje mnie Twoje zdanie, bo już w temacie CSGO udowodniłeś ignorancję, dla mnie S9808 to bardzo dobry sensor, od 5 lat śmigałem na S9500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, cała ekspertka drugiego forum miała Z Ciebie polewkę. :E

Wracając do tematu, nie masz pojęcia to się nie wypowiadaj. Żaden laser nie ma obecnie startu do najlepszych optyków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TYCHA- nie przesadzaj za bardzo. Wiadomo że 9500, 9800 są ogólnie gorszymi sensorami od trójki najlepszych optyków, ale nadal jest to poziom wystarczający do gry. My co prawda nie będziemy w stanie zaakceptować tego, bo mamy spore doświadczenie, ale większość graczy, nawet tych dobrych (nie mówię o poziomie pro) będzie zadowolonych.

Co do wagi myszy- zależy od przyzwyczajeń. Osobiści jestem w stanie zaakceptować do 100 gramów. Ale jeśli ktoś jest bardziej High Sense to ani ADNS9500 ani 150 g nie powinny być dużym problemem.

Nie ma więc co przeginać z zbyt negatywnymi komentarzami. Warto jednak wspomnieć, że jak już wydajemy te 200zł to lepiej wydać je lepiej niż gorzej. Naszym zadaniem (które sami sobie narzuciliśmy) jest pomóc w doborze gryzonia do preferencji i potrzeb użytkownika, a nie określić, że te 2 czy trzy myszki są najlepsze i nic po za tym.

Chociaż muszę przyznać, że kabel na ogół krępuje ruchy mniej niż wysoka waga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że to zły sensor, ale nazywanie go świetnym to lekka przesada. Sam swego czasu grałem na Mizarowym 9800. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, cała ekspertka drugiego forum miała Z Ciebie polewkę. :E

Wracając do tematu, nie masz pojęcia to się nie wypowiadaj. Żaden laser nie ma obecnie startu do najlepszych optyków.

 

Więcej argumentów i faktów a mniej pieprzenia, mało mnie interesuje z czego się śmieją Twoi koledzy którzy wiedzą że komputer ma włącznik i tyle.

 

Nie interesuje mnie również co tam sobie uważasz, bo wojenki laser vs optyk są stare i oczywiste, od lat gram na leserze s9500-9808 to dla mnie świetne sensory, nie interesuje mnie że są lepsze bo ma to małe znaczenie, bo jak ktoś u mnie grać to pociśnie nawet na myszce za 15 zł.

 

Kończę z Tobą to OT bo to marnowanie czasu, ignorancja aż cieknie, nie dziw że nie pokazujesz się na bardziej technicznych działach, bo co byś tam napisał.

 

@TYCHA- nie przesadzaj za bardzo. Wiadomo że 9500, 9800 są ogólnie gorszymi sensorami od trójki najlepszych optyków, ale nadal jest to poziom wystarczający do gry. My co prawda nie będziemy w stanie zaakceptować tego, bo mamy spore doświadczenie, ale większość graczy, nawet tych dobrych (nie mówię o poziomie pro) będzie zadowolonych.

Co do wagi myszy- zależy od przyzwyczajeń. Osobiści jestem w stanie zaakceptować do 100 gramów. Ale jeśli ktoś jest bardziej High Sense to ani ADNS9500 ani 150 g nie powinny być dużym problemem.

Nie ma więc co przeginać z zbyt negatywnymi komentarzami. Warto jednak wspomnieć, że jak już wydajemy te 200zł to lepiej wydać je lepiej niż gorzej. Naszym zadaniem (które sami sobie narzuciliśmy) jest pomóc w doborze gryzonia do preferencji i potrzeb użytkownika, a nie określić, że te 2 czy trzy myszki są najlepsze i nic po za tym.

Chociaż muszę przyznać, że kabel na ogół krępuje ruchy mniej niż wysoka waga.

 

Pełna zgoda :thumbup:

 

Co do samego kabla to jest to zależne, jeżeli dany przewód blokuje się za biurkiem no to będzie najskuteczniej blokować ruchy, stąd jednak przy przewodzie przydało by się cześć przewodu zablokować na górze aby swobodnie była dostępna do ruchów, złaszcza dla osób z niskim sensem które robią bardzo duże ruchy myszką.

 

Ja dużych ruchów nie robię, ale kabel od G700/G700s jest na tyle gruby że każdemu skrępuje ruchy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...