Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

.::Urban::.

Podkręcanie procesora E2140 1.6GHz na płycie Acer FQ65M

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem zapytać czy mogę podkręcić mój procesor a jeśli tak to do jakich wartości

 

Specyfikacje mojego peceta:

- procesor Intel Pentium Dual Core E2140 1.6GHz

- karta graficzna Nvidia GeForce GT 220

- zasilacz CODGEN 400W

- płyta główna Acer FQ65M

- 4GB RAM DDR2 PC2 - 5300 (333Mhz)

- chłodzenie boxowe

-Średnia temperatura procesora przy minimalnym obciążeniu wynosi 50 stopni celsjusza

 

 

Nie wiem jak się za to za brać i czy w ogóle mogę to robić na tym sprzęcie. Jestem w tym nowy więc proszę wszystko wytłumaczyć krok po kroku.

Jeżeli potrzebne były by dodatkowe informację proszę pisać.

post-553124-14549599124_thumb.png

post-553124-145495991891_thumb.png

post-553124-145495992706_thumb.png

post-553124-145495993546_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiasz 266MHz na FSB (Host Clock) i zapisujesz.

Gratuluję, właśnie podkręciłeś procka do 2,13GHz.

Zakładam, że płyta posiada możliwość regulacji taktowania magistrali FSB.

 

Uprzedzając pytania :

1) Nie da się spalić czegokolwiek w ten sposób,

2) Nie musisz wymieniać zasilacza,

3) Jak coś się nie uda, zawsze możesz zresetować ustawienia BIOS'u wyciągając baterię CMOS i/lub odłączając zasilanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiasz 266MHz na FSB (Host Clock) i zapisujesz.

Gratuluję, właśnie podkręciłeś procka do 2,13GHz.

Zakładam, że płyta posiada możliwość regulacji taktowania magistrali FSB.

 

Uprzedzając pytania :

1) Nie da się spalić czegokolwiek w ten sposób,

2) Nie musisz wymieniać zasilacza,

3) Jak coś się nie uda, zawsze możesz zresetować ustawienia BIOS'u wyciągając baterię CMOS i/lub odłączając zasilanie.

Jak dostać się do okna z host clockiem (nie mam w biosie mb intelligent tweaker)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można (ta płyta OEM, nie posiada modyfikacji tego parametru :().

 

Co najwyżej możesz próbować kręcić tzw. BSEL Modem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można (ta płyta OEM, nie posiada modyfikacji tego parametru :().

 

Co najwyżej możesz próbować kręcić tzw. BSEL Modem.

W jaki sposób ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat z BSEL Mod dla E2140 : LINK.

Oczywiście nie ma jednak gwarancji że się uda (kwestia płyty głównej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat z BSEL Mod dla E2140 : LINK.

Oczywiście nie ma jednak gwarancji że się uda (kwestia płyty głównej).

 

1.http://www.overclockers.com/wp-content/uploads/images/stories/articles/Intel_LGA775_Pad_Modding/775266.jpg

2.http://www.overclockers.com/wp-content/uploads/images/stories/articles/Intel_LGA775_Pad_Modding/775333400.jpg

 

Której opcji użyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4dfbd683ed580dc955fb7d41732f8539.jpg

Aby osiągnąć FSB 333 trzeba wykonać oba połączenia.

Np przewodzącą taśmą albo lakierem.

 

Folia aluminiowa będzie dobra

 

mam połaćzyć czerwony i niebieski czy tylko czerwony/niebieski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kwasior500

Czerwonym uzyskasz 2,13GHz, czerwonym i niebieskim 2,66GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, połączysz ze sobą niewłaściwe piny to możesz uszkodzić CPU, płytę główną lub oba naraz.

 

EDIT : Czy istnieje inny sposób na zwiększenie wydajności ?

Tak : Wymień procka na nowszy z wyższym taktowaniem (który pasuje do tej płyty).

Zmiana tego nieszczęsnego GT 220 na przynajmniej GT 440, też powinna pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten będzie działał : LINK.

 

Ciekawostka na którą się przed chwilą natknąłem : LINK.

 

Jak się nazywa komputer w którym jest ta płyta główna (na obudowie powinien być model) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na obudowie nie ma nic napisane. Mój angielski nie jest zbyt dobry wyjaśnisz mi o co chodzi w tej ciekawostce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można odblokować opcje podkręcania tej płyty (ograniczenie FSB do 266MHz, 200MHz to standard dla twojego procka), wymaga to jednak wgrania modowanego BIOS'u.

Instrukcja :

Instructions:

1. burn to disk with nero burning rom useing Data CD (boot) setting

2. boot from cd

3. A:> should come up

4. type awdflash893.exe bios.bin /py/sn/f/cc/rIF AN ERROR COMES, skip the parameters and just type awdflash893.exe bios.bin

Wypalenie płytki, wpisanie awd... jeśli będzie error, pomijasz wszytko po "bios.bin".

Oczywiście robisz takie coś na własne ryzyko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest karta na AGP, a na płycie masz PCI-e - więc pasować nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...