Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Iluvatar

Bardzo przewiewna obudowa.

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję obudowy o jak najlepszym przepływie powietrza. Na razie w oko wpadł mi Fractal Design Define S, problem jest jedynie z frontem który mógłby mieć siatkę mesh oraz topem który po zdjęciu modu-vent jest paskudny i dodatkowo nie ma filtra przeciw-kurzowego. Ciekawie wygląda też Thermaltake Core V51 oraz Thermaltake Suppressor F51

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz dobrze wentylowanej budy nie patrz na konstrukcje wyciszane (Define S i Suppressor F51), bo ona zawsze mają w pewien sposób upośledzony obieg powierza - wymusza to wyciszenie. W budżecie 400-450 zł zerknij na Phanteks Enthoo Pro, Fractal Arc Midi R2 czy Cooler Master Master Case 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phanteksa Enthoo Pro miałem i jakość wykonania jest fatalna. Arc midi R2 mam w tej chwili i nie można zamontować dysków SSD i wiszą one za płyta trzymając się na kablach zasilających. Ten Cooler master wygląda fajnie ale ma beznadziejne możliwości LC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma być LC? Wcześniej tego nie wspomniałeś. Poza tym Master Case ma całkiem dobre możliwości LC - 360 na front i 240 na top. Jeśli ma być LC to Define S się jak najbardziej nada, od biedy wepchniesz 2x360, na brzydki top możesz sobie zrobić sam cover - w moim worklogu masz info jak stosunkowo tanio zrobić coś sensownego. Jak buda ma być pod rozbudowane LC to bierz TJ07 - lata kilka egzemplarzy po forum od 550 zł. Do Arc Midi po modach też całkiem ładny loop da się zmieścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przyszłości ma być LC, raczej dalszej niż bliższej, ale faktycznie mogłem o tym wspomnieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od budżetu i jak rozbudowany układ chcesz robić. Do umiarkowanych spokojnie wystarczą konstrukcje typu NZXT H440, Define S, Enthoo Evolv czy Aquarius X95W - wpakujesz 240+360 co spokojnie wystarczy na kartę pokroju GTX 980 Ti i kręconego i7, jeśli jesteś maniakiem ciszy, to trzeba budować zestaw z ogromną ilością chłodnic, a do tego potrzeba już sporej krowy. Dobre możliwości LC ma też Antec P380, ale swoje kosztuje, przy czym jest solidnie wykonany (zerknij na worklog oizo76 co można w tej budzie wyczarować - projekt The Last Sniper). Jeśli chcesz robić rozbudowany układ, to wspomniany TJ07 (duniek miał jeden niemodowany egzemplarz na sprzedaż, a kilka dni temu widziałem na forum już zmodowaną, białą budę; masa worklogów tej budzie), Cosmos II (Maragast chyba swojego sprzedawał, bo ma dwa - też możesz zerknąć co wyczarował - projekt Red Titan) czy coś pokroju Enthoo Primo (z pół roku temu był worklog z ładnym niebieskim układem w tej budzie, nie pamiętam nazwy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CM haf x / 932

pod względem aitflow niszczy konkurencję w przedbiegach :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zdecyduję się na Define S bo nie mogę nic praktyczniejszego znaleźć w rozsądnej cenie. Chciałbym wydać na budę max. 500 zł Ehh gdyby nie ten top to byłaby buda idealna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie straszną wadą fractali jest rozwiązanie górnego wlotu powietrza, serio w budzie za 400+ nie dali nawet jednego filtra mgnetycznego? zdejmiesz moduventy żeby zainstalować chłodnice i jest lipa bo nie masz filtra tylko dziurę od góry.

Fractal obiecał wypuszczenie własnych filtrów pół roku temu i niestety nic nie wypuścili.

 

Pozostaje kupno http://www.performance-pcs.com/demciflex-magnetic-fan-dust-filter-custom-filter-for-fractal-design-r5-3-vent-top.html

a są drogie jak diabli

 

w Suppresorze to wyeliminowali

 

Też zbieram się powoli do zakupu budy, oprócz powyższych define s/r5 i suppresora brałem pod uwagę jeszcze nzxt h440, phanteks p400s albo corsair carbide 600q, ta ostatnia wygląda na prawdę ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie straszną wadą fractali jest rozwiązanie górnego wlotu powietrza, serio w budzie za 400+ nie dali nawet jednego filtra mgnetycznego?(...)

 

Chyba to jest szukanie dziury w całym.

 

@autor

Jak w przyszłości ma być LC to mam dziwne wrażenie że gdzieś po drodze widzę sprzeczność - bardzo przewiewna kojarzy mi się ze skrzynką która ma w sobie coś pokroju TC14PE + duet kart graficznych każda na 3 sloty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wziąłem Suppresora F51 jak Fractal się ogarnie i wypuści nowy model z filtrami wtedy może się na niego skuszę, ale coś takiego jest nie do zaakceptowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Phanteksa Enthoo Pro miałem i jakość wykonania jest fatalna"

 

Co konkretnie?!

W tym dziale wszyscy ją polecają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Phanteksa Enthoo Pro miałem i jakość wykonania jest fatalna"

 

Co konkretnie?!

W tym dziale wszyscy ją polecają...

 

 

Też mnie to dziwi :D

No i kwestia gdzie kupiona xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra, ale co konkretnie było nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiona w morele chyba.

 

Cienkie blachy, kiepskie malowanie, odpryskujący lakier. Ogólnie nie mają startu do Fractala jeśli chodzi o jakość wykonania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...