Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ford

Mam dla pana bardzo miłą wiadomość...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od kilku miesięcy dzwonią do mnie w kółko od samego rana jacyś ludzie zaczynąjąc od tego tekstu i chcą mi wcisnąć jakieś garnki czy zaproszenie na spotkanie o zdrowym żywieniu. Od dłuższego czasu od razu się rozłączam, ale potrafią do mnie dzwonić po kilka razy w ciągu jednego dnia. Wie ktoś może jak się z tego cholerstwa wypisać? Ostatni telefon był z numeru 896510458, co to za firma i skąd mają mój numer?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie do mnie dzwonili, pierwszy raz (:red:), grzecznie aczkolwiek dotkliwie powiedziałem, że nie mam czasu na pierdoły i jeżeli to wszystko to dowidzenia.

 

Masz numer w Virgin Mobile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj powiedzieć coś w stylu "Dzień dobry, Jan Kowalski z tej strony. Uprzejmie informuję iż rozmowa jest nagrywana". Czasem to odstrasza i od razu przenoszą twój numer na czarną liste ;)

Ale to tylko czasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować zniechęcić. Zwykle jestem grzeczny, ludzie zarabiają na życie jak mogą. Ale raz krew mnie zalała, jak dzwonili chyba ósmy raz w ciągu dwóch dni z tym samym. Przetrzymałem panią chyba z pół godziny, wypytując o wszystkie szczegóły. Im się nie wolno rozłączyć, chyba że załatwią sprawę. Potem położyłem telefon bez rozłączania i tak leżał kilka godzin, nawet nie wiem, ile pani wytrzymała. Ale więcej do mnie nie dzwonili.

Można też naskoczyć "skąd pani ma ten numer". I nie odpuszczać, niech się gimnastykuje.

Jak się postarać, da się trafić na listę trudnych rozmówców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dzwonili już wielokrotnie. Nie wiem czy to ta sama "firma". Wciskają kit, że wygrało się jakieś nagrody i zapraszają po odbiór na spotkanie o zdrowym żywieniu czy coś tego typu.

Jedyny wymóg to trzeba mieć >30 lat więc się nie załapałem :( ale widać czekają na mnie bo dzwonią często (raz na miesiąc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie do mnie dzwonili, pierwszy raz (:red:), grzecznie aczkolwiek dotkliwie powiedziałem, że nie mam czasu na pierdoły i jeżeli to wszystko to dowidzenia.

 

Masz numer w Virgin Mobile?

Ja mam 2 numery w tej sieci i spokój ale tych numerów nikt niema(moje prywatne numery :E )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grimix

ja mówię w takich sprawach

skąd mają mój nr? zazwyczaj mówią że losują, to ja im że to jest nielegalnie i że zgłoszę to UOKiK jak zadzwonią ponownie.

jak zadzwonią ponownie, to mówię że skoro nie poskutkowały wcześniejsze informacje to zgłaszam do UOKiKu.

Jeśli dzwonią trzeci raz, mówię że sprawa jest w UOKiKu, za nielegalnie pozyskiwanie numeru telefonu gdyż z moim fartem wylosowanie 3 razy mego numeru jest niemożliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mojej mamy dzwonili, seriami, na stacjonarny. Próbowali namówić na spotkania w sprawie sprzedaży tego śmiecia. Czy to jest uczciwa praca? Zdecydowanie ciężko tak ją określić - zwłaszcza że osoby dzwoniące mają zazwyczaj problemy z przedstawieniem się, czy nazwą firmy z której dzwonią. Próbowałem różnymi metodami ich zniechęcać, podobnie mama. Nie udało się, chociaż ilość się zmniejszyła ostatnio.

 

Jeżeli jednak dzwonią na numer komórkowy, to chyba nie ma najmniejszego problemu z poradzeniem sobie z tym, nie? :>

 

@Grimix

Możesz różne rzeczy im poopowiadać, oni też będą wciskać jakieś bajki. Pozwiesz firmę za to, że wydzwania? Nie sądzę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat przy czymś takim to oni nie losują numerów, więc ciśnijcie ich jak tylko możecie, bo kupują bazy, znajdują w ogłoszeniach, jakichś stronach firm czy potrafią robić fałszywe ogłoszenia o pracę i po wysłaniu przez was cv mają wasz numer i inne dane

 

miałem pracować przy czymś takim, ale gdy dowiedziałem się o co dokładnie chodzi to od razu zrezygnowałem

cóż, uroki życia w naszym śmisznym kraju, gdzie mówią, ze praca jest, tylko dla kogo i gdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS wiedzieli z jakiego miasta jesteś?

Uporczywie pani wypytywała, ale za dużo filmów o hakerach widziałem więc nie podaję im żadnych danych, jeszcze bezczelnie chciała kontakt do znajomych żeby im przedstawić ofertę. Żadna praca nie hańbi :E

 

Do mnie z +48 52 350 00 00 dzwonili, jak ktoś chce sobie do zablokowanych dodać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jakoś działa: "Dzień dobry, tu zakład pogrzebowy Hera (czy inny), w czym mogę pomóc"?

 

Albo mówię takie rzeczy, by się nie kwalifikować do promocji. Typu jak dzwonią w sprawie testu jakiegoś nowego modelu samochodu, to mówię, że nie mam prawka albo gdy zapraszają na kurs angielskiego na jakąś ulicę, odpowiadam że mam wszystkie certyfikaty i pracuję jako tłumaczka angielskiego w Australii (co lepsze po takiej odpowiedzi dalej naciskali, że mogę jeszcze bardziej poprawić angielski).

 

Telefon można zawsze zablokować komórką/smartfonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastrzec numer, zmienić i nie chwalić się danymi wrażliwymi z firmami i kimkolwiek, bo z reguły to krążą te dane i handlują nimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze sie pytam, czy rozmowy sa nagrywane a jak potwierdza to mowie, ze nie wyrazam na to zgody i sie rozlaczam. Gdzies sobie to musza zaznaczac, bo prawie nigdy nie zadzwonili dwa razy z tej samej firmy.

Plus mam zablokowane numery zastrzezone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastrzec numer, zmienić i nie chwalić się danymi wrażliwymi z firmami i kimkolwiek, bo z reguły to krążą te dane i handlują nimi.

Co mi da zastrzeżenie numeru? To chyba funkcjonowało w czasie gdy jeszcze wszyscy mieli numery stacjonarne i wtedy nie pojawiały się w książce telefonicznej. Numeru który mam od 15 lat raczej nie zmienię z wiadomych powodów..

Zastanawia mnie skąd te darmozjady mają mój numer, raczej nie podaję go byle gdzie, a już na pewno nie gram w jakieś gry smsowe czy inne konkursy.

Jakiś głupich rzeczy nie chcę mówić odbierając telefon bo niestety dzownią tez do mnie inni ludzie niekoniecznie sprzedający garnki :) Czy wiedzieli skąd jestem to niestety nie wiem bo nie czekałem żeby się dowiedzieć, niestety nie wstaję o takich porach w jakich do mnie dzwonią stąd mnie to tak denerwuje. Spróbuję sobie pogadać z następną osoba któa do mnie zadzwoni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mi da zastrzeżenie numeru? To chyba funkcjonowało w czasie gdy jeszcze wszyscy mieli numery stacjonarne i wtedy nie pojawiały się w książce telefonicznej. Numeru który mam od 15 lat raczej nie zmienię z wiadomych powodów..

Zastanawia mnie skąd te darmozjady mają mój numer, raczej nie podaję go byle gdzie, a już na pewno nie gram w jakieś gry smsowe czy inne konkursy.

Jakiś głupich rzeczy nie chcę mówić odbierając telefon bo niestety dzownią tez do mnie inni ludzie niekoniecznie sprzedający garnki :) Czy wiedzieli skąd jestem to niestety nie wiem bo nie czekałem żeby się dowiedzieć, niestety nie wstaję o takich porach w jakich do mnie dzwonią stąd mnie to tak denerwuje. Spróbuję sobie pogadać z następną osoba któa do mnie zadzwoni...

Twój operator cię sprzedał :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak następnym razem do ciebie zadzwonią to powiedz, że garnki do twojego domu wybiera ci pracujący dla ciebie kucharz, daj im co najwyżej maila do kucharza i powiedz aby przedstawili mu ofertę. Jak dzwonią z ubezpieczeniami i produktami finansowymi, mówię im, że mam od tego agenta finansowego, który się zajmuje takimi sprawami itd. mogą dostać maila co najwyżej. Jak przekonująco gadasz to się odwalają bo myślą, że gadają z jakimś poważnym przedsiębiorcą, który ma ludzi od wszystkiego i nie ma czasu na takie duperele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, ze w przypadku nachalności zadziała klasyka, czyli chamstwo i ordynarne słownictwo z Twojej strony. Jeśli masz fantazje, to możesz się słownie popastwić nad dzwoniącym. Być może zadziała i na pewno rozniesie się po call-centre jaki to cham odebrał po raz 50 rozmowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też do mnie dziś dzwonili, dokładanie ta firma http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kraj/twoj-numer-wygenerowal-komputer-i-co-nam-zrobisz/v4nr9r

Nawet raczyła się kobieta dość bełkotliwie przedstawić i podać dla jakiej firmy pracuje.

Ja po prostu nie wchodzę w dyskusje i np. podziwiam kolegę który przez 15 minut potrafi cierpliwie tłumaczyć że nie chce - kilka razy w tygodniu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Operatorzy mają swoje bazy.

Można chyba u operatora coś tam ogarnąć, że usuwają Ciebie z bazy marketingowej. Znikasz wtedy też dla firm, które z tej bazy korzystają.

Inne firmy też zbierają takie bazy. Na Twoją prośbę osoba dzwoniąca ma obowiązek podać namiary na administratora bazy oraz wystosować w Twoim imieniu wniosek o usunięcie Twoich danych.

 

Tak w teorii. Zgadnij jak w praktyce :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zawsze pomagało jak wyżej, że do takich spraw mam swoich agentów lub jeśli znasz jakiś język obcy to gdy zaczną ci gadać mów do nich po niemiecku, angielsku, szwedzku etc. Z angielskim czasem może być problem bo trochę ludzi go zna, ale zawsze jak zaczną coś dukać możesz powiedzieć, że niestety nie rozumiesz bo ich angielski jest za słaby. Zwykle skreślają cię wtedy z listy.

Dopóki nie skreślą cię z listy, możesz nie odbierać lub odbierać i tak będą wydzwaniać dzień w dzień lub co kilka dni. Po prostu musisz im dać wyraźny powód, że nie ma sensu do ciebie dzwonić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zawsze pomagało jak wyżej, że do takich spraw mam swoich agentów lub jeśli znasz jakiś język obcy to gdy zaczną ci gadać mów do nich po niemiecku, angielsku, szwedzku etc. Z angielskim czasem może być problem bo trochę ludzi go zna, ale zawsze jak zaczną coś dukać możesz powiedzieć, że niestety nie rozumiesz bo ich angielski jest za słaby. Zwykle skreślają cię wtedy z listy.

Dopóki nie skreślą cię z listy, możesz nie odbierać lub odbierać i tak będą wydzwaniać dzień w dzień lub co kilka dni. Po prostu musisz im dać wyraźny powód, że nie ma sensu do ciebie dzwonić.

Można też zablokować numer, ja zrobiłem to szybciej niż trwała z nimi rozmowa :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko, że teraz zdecydowana większość akwizytorów korzysta z jednej bazy i o każdej godzinie/dniu/tygodniu dzwoni do ciebie ktoś inny kto korzysta z danej bazy. Dzwoni z innego numeru telefonu więc musisz za każdym razem blokować a i tak dalej ktoś będzie dzwonił bo ma dostęp do bazy. A jak cie wykreślą z bazy to masz spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz ktoś do mnie zadzwonił, do mnie juz nawet mBank nie chce dzwonić :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety mam od kilku lat numer telefonu służbowego, który wisiał na różnych stronach internetowych jako kontakt do firmy. Przez to mam kilka takich telefonów tygodniowo.

 

Jeżeli dzwoni do mnie numer stacjonarny lub komórkowy łatwy do zapamiętania to nie odbieram i sprawdzam w necie czy jest bezpieczny. Następnie po weryfikacji(przeważnie negatywnej) blokuje.

 

Jeżeli odbiorę i ktoś mi zaczyna nawijać gadkę o usługach itp. od razu się rozłączam i blokuję. Nie marnuję czasu na rozmowę bo to i tak nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...