Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

arturq654

Przelaczanie grafiki AMD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem z opcją przelaczania grafiki AMD/Intel. Mianowicie, jestem posiadaczem 2 kart zintegrowanej - HD Graphics 4000, oraz dedykowanej - AMD Radeon HD 7650M. Znajduja sie one w latopie hp ProBook 4740s. Wszystko bylo ok gdy pracowalem na wiondowsie 8 , potem 8.1 Lecz po aktualizacji do windows 10 zniknela opcja '' konfiguruj przelaczanie grafiki" ktora byla dostepna po kliknieciu PPM na pulpicie. Jedyne co mi zostalo od amd to Catalyst Control Center, lecz gdy go otworze opcje w nim zawarte sa takze okrojone w porownaniu do tego co bylo na 8. Instalowalem juz sterowniki od kart graficznych oraz inne dostepne od producenta z tej strony -->Sterowniki hp.

Nie mam juz pomyslu co robic, a glupio mi zyc z faktem ze zaplacilem za 2 karty graficzne a moge uzywac tylko jednej :) .W podanym linku przesylam scrren z Catalyst Control Center.-->Catalyst Control Center

 

Bardzo prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z użyciem programu DDU usuń sterowniki i potem zainstaluj te ze strony producenta laptopa. Witamy w windows 10 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, tez mam w laptopie kartę intel i amd. Zainstaluj sobie najnowsze oprogramowanie ze strony AMD, CRIMSON 16.1.1. Jak już zainstalujesz, otwórz panel kontrolny AMD.

 

Następnie klikasz w "Preferencje" ===>> "Dodatkowe ustawienia karty" ===>> pojawi się okno, gdzie będzie zakładka "zasilanie", a w niej: globalne ustawienia przełączania grafiki, monitor przełączania grafiki dla aplikacji, itp.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, tez mam w laptopie kartę intel i amd. Zainstaluj sobie najnowsze oprogramowanie ze strony AMD, CRIMSON 16.1.1. Jak już zainstalujesz, otwórz panel kontrolny AMD.

 

Następnie klikasz w "Preferencje" ===>> "Dodatkowe ustawienia karty" ===>> pojawi się okno, gdzie będzie zakładka "zasilanie", a w niej: globalne ustawienia przełączania grafiki, monitor przełączania grafiki dla aplikacji, itp.

 

Dzieki za szybkie odpowiedzi

 

Tak jak pisalem, sterowniki odinsatlowalem, nastepnie wyczyscilem rejestr. Potem zainstalowalem sterowniki te od HP dla Intela, potem te od HP dla AMD. Nastepnie zainstalowalem oprogramowanie CRIMSON w najnowszej wersji dla 10 i w wyniku tego po otworzeniu Catalyst Control Central z pulpitu przez klikniecie PPM i wejscie w preferencje mam cos takiego.Preferencje

 

Tomek o te preferencje Ci chodzilo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Najpierw wyczyść system z wszystkich sterowników, oprócz INTELA. Tu masz link do programu, który to robi: http://www2.ati.com/drivers/amdcleanuputility.exe

 

2. Zainstaluj najnowszą wersję sterownika dla INTELA. Po restarcie zainstaluj jeden ze sterowników, w zależności jaki masz system, 32 lub 64 bit:

 

LINK DO CRIMSON 16.1.1 DLA WIN10 64 BIT - http://www2.ati.com/drivers/beta/non-whql-64bit-radeon-software-crimson-16.1.1-win10-win8.1-win7-feb3.exe

LINK DO CRIMSON 16.1.1 DLA WIN10 32 BIT - http://www2.ati.com/drivers/beta/non-whql-32bit-radeon-software-crimson-16.1.1-win10-win8.1-win7-feb3.exe

 

Po restarcie rób tak, jak napisałem w poprzednim poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem tak jak mowisz,ale niestety nie pomoglo. Po odinstalowaniu starych sterownikow tym programem co podales i w czasie instalacji wyskoczylo mi takie okno:Instalacja

 

Dodatkowo w menadzerze urzadzen pokazuje mi cos takiego zamiast mojej karty AMD HD Graphics 7650m: Menadzer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem tak jak mowisz,ale niestety nie pomoglo. Po odinstalowaniu starych sterownikow tym programem co podales i w czasie instalacji wyskoczylo mi takie okno:Instalacja

 

Dodatkowo w menadzerze urzadzen pokazuje mi cos takiego zamiast mojej karty AMD HD Graphics 7650m: Menadzer

Źle odinstalowałeś sterownik skoro piszę, że już masz zainstalowany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle odinstalowałeś sterownik skoro piszę, że już masz zainstalowany...

 

Chyba sie odinstalowal. Przed uzyciem tego programu od Tomka w menadzerze byla moja karta,a po zakonczeniu programu juz wyswietlalo ta ktora jest na screenie z menadzera urzadzen. Po zainstalowaniu tego pakietu od amd nic w menadzerze sie nie zmienia. Z tego wynika ze sterownik sie nie zainstalowal.

Teraz patrze na dostepne wersje sterownikow od amd i ich kompatybilnosc z moja karta graficzna. Czy mozecie mi powiedziec w ktorej sekcji mam szukac swojej karty? Gdzie szukac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pierwsze to wlasnie instalowalem i bez efektu. Zobacze z tym drugim co sie bd dzialo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz niby wszystko zainstalowalo, jest opcja wyboru ustawien grafiki amd,ale dalej wyskakuje blad . Calosc pokazana jest w linku -->link

 

Macie jakies pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy masz włączoną w menedżerze urządzeń kartę graficzną intela. Jeżeli nie jest włączona, to ją włącz. U mnie właśnie tak to działa. Nie można wyłączyć karty intelowskiej, bo wtedy nie ma dostępu do panelu AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy masz włączoną w menedżerze urządzeń kartę graficzną intela. Jeżeli nie jest włączona, to ją włącz. U mnie właśnie tak to działa. Nie można wyłączyć karty intelowskiej, bo wtedy nie ma dostępu do panelu AMD.

U mnie jest caly czas wlaczona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie brakuje sterownika... Jak ci się chce, to spróbuj jeszcze raz odinstalować wszystkie stery graficzne w kompie. Ważne, żeby po odinstalowaniu sterowników usunąć ręcznie foldery AMD z dysku z program files.

 

Tu masz link do najnowszego sterownika intela do twojej grafy: https://downloadcent...in64_153342.exe

 

Po czyszczeniu ze sterow grafy, zainstaluj intela , restart, zainstaluj tylko hotfix amd 16.1.1, restart. aaaaa i jeszcze jedno, po wszystkim uruchom windows update. Z tego co pamiętam, to u mnie mimo wszystko znalazł jakiś sterownik do amd. Wtedy musi działać, bo jak nie to... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. Sprobuje jeszcze raz bo moze przez to ze recznie nie usuwalem tych folderow cos nadpisywalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast męczyć się z instalatorem to ręcznie zainstaluj sterownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro ręcznie podajesz inf systemowi i nadal nie możesz zainstalować to ten sterownik nie obsługuje twojej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie brakuje sterownika... Jak ci się chce, to spróbuj jeszcze raz odinstalować wszystkie stery graficzne w kompie. Ważne, żeby po odinstalowaniu sterowników usunąć ręcznie foldery AMD z dysku z program files.

 

Tu masz link do najnowszego sterownika intela do twojej grafy: https://downloadcent...in64_153342.exe

 

Po czyszczeniu ze sterow grafy, zainstaluj intela , restart, zainstaluj tylko hotfix amd 16.1.1, restart. aaaaa i jeszcze jedno, po wszystkim uruchom windows update. Z tego co pamiętam, to u mnie mimo wszystko znalazł jakiś sterownik do amd. Wtedy musi działać, bo jak nie to... :)

 

WKONCU!!! Zrobilem wszystko tak jak napisales i nagle wszystko zaczelo smigac. Dzieki wielkie za cierpliowsc i pomoc ! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To elegancko. Też miałem z tym sporo problemów. Jestem zwolennikiem kart AMD, ale nie da się ukryć, że czasami mi ręce opadają jak widzę działanie ich oprogramowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...