Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Sajxon

Problem z komputerem.

Rekomendowane odpowiedzi

Intel Core i7 4790K @ 4.00GHz

Ram 16,0GB 2-Kanałowy DDR3 1600

ASRock B85 Pro4

2047MBNVIDIA GeForce GTX 770

931GB Seagate ST1000DM ST1000DM003-1ER1 SCSI Disk Device (SATA)

Otóż komputer jest w miarę nowy, ale pracuje dosyć wolno. Po uruchomieniu potrzebuje kilku minut na bycie gotowym do pracy (przez te kilka minut działa cholernie wolno)

zainstalowałem wszystkie sterowniki, zaktualizowałem bios, odznaczyłem wszystkie zbędne programy do uruchomienia na początku i nic nie pomaga, w czym problem?

dodam, że nie znam się za bardzo na komputerach, ale czy zmiana płyty głównej na lepszą oraz dodanie jakiegoś wodnego chłodzenia pomogłaby? np: asrock-z97 extreme4 + enermax liqumax Li 240

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie możliwości widzę 3:

1) Źle zamontowane chłodzenie - jeżeli nie dociska, to procesor może się przegrzewać i znacznie zwalniać

2) Uszkodzony dysk twardy - problemy z odczytem i zapisem sektorów często wręcz paraliżują pracę komputera

3) Uszkodzone pliki systemu operacyjnego.

 

Na pierwszy strzał sprawdź temperatury, np. hwmonitor'em. Zarówno w spoczynku, jak i pod obciążeniem (np. OCCT).

 

 

Niezależnie od wszystkiego - zakup nowych komponentów to coś co się robi PO diagnostyce, a nie PRZED.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w planie zasilania czy procesor ma ustawioną max. moc na 100%.

Jeśli tak i żadna rada podana przez @Mitycznego nie pomoże to najlepiej będzie zrobić format.

 

Ja miałem u siebie kiedyś coś takiego jak po formacie zainstalowałem sterowniki i dodatkowe aplikacje - komputer zaczął bardzo mulić. Format rozwiązał problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel Core i7 4790K @ 4.00GHz

Ram 16,0GB 2-Kanałowy DDR3 1600

ASRock B85 Pro4

2047MBNVIDIA GeForce GTX 770

931GB Seagate ST1000DM ST1000DM003-1ER1 SCSI Disk Device (SATA)

Otóż komputer jest w miarę nowy, ale pracuje dosyć wolno. Po uruchomieniu potrzebuje kilku minut na bycie gotowym do pracy (przez te kilka minut działa cholernie wolno)

zainstalowałem wszystkie sterowniki, zaktualizowałem bios, odznaczyłem wszystkie zbędne programy do uruchomienia na początku i nic nie pomaga, w czym problem?

dodam, że nie znam się za bardzo na komputerach, ale czy zmiana płyty głównej na lepszą oraz dodanie jakiegoś wodnego chłodzenia pomogłaby? np: asrock-z97 extreme4 + enermax liqumax Li 240

jaki system? win10 po aktualizacji z 7/8? po uruchomieniu odpal menadżer zadań i sprawdź, który proces/y najmocniej obciążają dysk i cpu...no i przydałoby się ssd - system na dysku talerzowym to katorga ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej. HDD jest najsłabszym ogniwem Twojej konfiguracji. Wszystkie opisane przez Ciebie objawy pasują. Szukaj jakiegoś SSD wedle preferencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie możliwości widzę 3:

1) Źle zamontowane chłodzenie - jeżeli nie dociska, to procesor może się przegrzewać i znacznie zwalniać

2) Uszkodzony dysk twardy - problemy z odczytem i zapisem sektorów często wręcz paraliżują pracę komputera

3) Uszkodzone pliki systemu operacyjnego.

 

Na pierwszy strzał sprawdź temperatury, np. hwmonitor'em. Zarówno w spoczynku, jak i pod obciążeniem (np. OCCT).

 

 

Niezależnie od wszystkiego - zakup nowych komponentów to coś co się robi PO diagnostyce, a nie PRZED.

Dysk zdrowy, z systemem operacyjnym nic się nie dzieje (chociaż po skanie wykryło kilka błędów których nie może naprawić), chłodzenie w porządku, temperatury w normie

 

Sprawdź w planie zasilania czy procesor ma ustawioną max. moc na 100%.

Jeśli tak i żadna rada podana przez @Mitycznego nie pomoże to najlepiej będzie zrobić format.

 

Ja miałem u siebie kiedyś coś takiego jak po formacie zainstalowałem sterowniki i dodatkowe aplikacje - komputer zaczął bardzo mulić. Format rozwiązał problem.

chodzi ci o zużycie procka? bo w spoczynku to 1-12%, a w grach typu CSGO to do 50%

czy dodanie dysku ssd i instalacja systemu od nowa pomogą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki system? win10 po aktualizacji z 7/8? po uruchomieniu odpal menadżer zadań i sprawdź, który proces/y najmocniej obciążają dysk i cpu...no i przydałoby się ssd - system na dysku talerzowym to katorga ;)

windows 7, komputer działał wolno od samego kupna i pierwszego podłączenia, czy to może być wina systemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli od początku to najlepiej byłoby zrobić formata.

Rozumiem że jak kupiłeś to system już był?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

windows 7, komputer działał wolno od samego kupna i pierwszego podłączenia, czy to może być wina systemu?

pisałeś na początku, że grzebałeś w msconfig...odznaczałeś programy, czy usługi też (te nie związane z microsoftem)? czysty system, bez dodatkowego syfu, powinien się dosyć żwawo uruchamiać - wygląda na to, że masz jeszcze sporo "dodatków", które ładują się na starcie, a że dysk masz talerzowy to wczytanie tego zajmuje mu sporo czasu - albo dokładne czyszczenie autostartu (programy/usługi) albo format...no i pomyśl nad dokupieniem ssd - jak raz spróbujesz, to już nie będziesz chciał systemu na hdd ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6. Temat wątku powinien być odpowiednio sformułowany i jednoznacznie określać treść wątku. Przykładowo, jeśli pytanie dotyczy współpracy płyty głównej ABIT IC7-G z kartą graficzną ATI Radeon 9600, zakładamy temat "Problemy z kartą ATI Radeon 9600 i płytą IC7-G", a nie "Pomocy!", "Problemy" czy "Przeczytajcie to koniecznie!". Tematy w stylu "Co wybrać?" także są omijane przez większość forumowiczów. Gorąco polecamy lekturę dokumentu "Jak mądrze zadawać pytania".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • W sumie to są mody i są mody. Z jednej strony jest taki np. M&B: Bannerlord, gdzie podstawowa gra jest bardzo dobra, a mody to czasami taki Eagle Rising, czyli kompletna przeróbka. Na drugim końcu spektrum mamy np. gry Paradoxu, gdzie na czoło wysuwa się Cities: Skylines 2,  gdzie gra jest goła i Paradox wprost wręcz oczekuje, że community naprawi grę modami, bo sama gra jest goła. Bethesda wpada w tę drugą kategorię.   W takim razie wychodzi na to że nie każde modowanie to frajerstwo, jak samo studio swoją grę wspiera, poprawia i rozszerza, to OK - ale w przypadku Bethesdy, która wydała bubel bo przecież moderzy naprawią, to już jak najbardziej frajerstwo.
    • Unikać podatków można próbować zawsze i jednocześnie da się zarabiać nawet płacąc podatki więc generalnie niczego to nie zmienia w wątku flipperów. No i przypominam że najwyższe stadium rozwoju flippera to nie jest wywalanie 500k i 100k na remont tylko rezerwacja i odsprzedanie cesji 
    • https://videocardz.com/newz/amd-ryzen-granite-ridge-zen5-desktop-cpus-with-6-and-8-cores-and-170w-tdp-spotted-in-transit
    • Mam ~10000zł przygotowane na budżet. Sklep nie ma znaczenia (prawdopodobnie i tak będę brał osobno każdą część ze sklepu gdzie taniej, nawet zza granicy). Monitor już mam (5120x1440). System, peryferia (klawiatura itp) też już mam. Jedyne co to wentylatory do dokupienia jeśli będzie trzeba. PC będzie wykorzystywane do gier (rozdzielczość j.w. co chyba odpowiada 4K) oraz praca (programowanie na maszynach wirtualnych, tworzenie gier, obróbka wideo). Praca głównie w programach Adobe (Premier Pro, After Effects, Photoshop) oraz JetBrains.   Na razie przygotowałem sobie coś takiego pezet - sprawdź listę zakupową w x-kom.pl (yenfp29sn)   Na czym mi zależy Dysk - Dużo miejsca dlatego dysk 4TB. 2TB może się szybko skończyć. RAM - Może warto do 64GB dołożyć? Płyta główna - Obowiązkowo Wi-Fi. Obudowa - Nie wiem dlaczego, ale akwarium mi się podoba.   Jestem w stanie trochę dopłacić jeśli jakiś komponent jest bardziej "przyszłościowy".   Z góry dzięki za wszelką pomoc!
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...