Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Wujcioo

Msi Z170A G45 vs Gaming M3 vs Asus Pro Gaming

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały dylemacik co do płyty głównej, waham się pomiędzy tymi trzema. Nt. tej pierwszej nie znalazłem zbyt wiele opinii ale jesli chodzi o specyfikacje to chyba wypada lepiej od M3. M3 miało wcześniej jakieś problemy z Biosem (która na z170 nie miała...) ale z tego co słyszałem troszę to uległo poprawie, aczkolwiek chyba ma gorszą sekcję zasilania od pozostałej dwójki. O Asusie to chyba same dobre rzeczy słyszałem, ale.... płyta jeśli chodzi o design jakoś mi nie podpada :E:lol2: W tym momencie 1. G45 2.Asus 3. M3

 

Oczywiście płyta będzie grać z 6600k, gtx 970...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zdecydowałem na Asrocka Z170 Extreme4 i nie żałuję. Ewentualnie rozważyć tez możesz Z170A SLI PLUS - płyta podobna do G45, ale ma mniej krzykliwy design i sieciówkę Intela zamiast Killera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z LLC w płytach MSI? Niby nie było tej opcji, ale ktoś kiedyś pisał na forum że ja niedawno wprowadzili + gdzieś na stronie MSI gaming widziałem artykuł o zaletach LLC, głupio by było gdyby pisali o czymś czego nie ma w ich płytach :E wypowie się tutaj jakiś użytkownik płyt of MSI na z170?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na G43 opcja jest, ale tylko jeden "level" to wyboru - zmniejsza vdroopa, ale go całkowicie nie eliminuje.

 

Ogólnie fajna płyta, pociągnęła mi wyżej i3 od Asrocka, ale jednak non-k oc nie jest w pełni dopracowane i nie ma większych perspektyw na poprawę z uwagi na nową politykę Intela (dlatego zmeiniłem na Asrocka). W przypadku procka K raczej nie byłoby żadnych problemów na MSI.

 

No i tak między nami to LLC przydaje się głównie do kręcenia non-k, gdy nie działają funkcje oszczędzania energii (żeby nie trzeba było ustawiać 1,45V w idle dla 1,4V w stresie). W przypadku procków K ja bym się trzymał jednak specyfikacji Intela dla vdroopa,a w idle miał zredukowane napięcie przez EIST i C-states.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

No i tak między nami to LLC przydaje się głównie do kręcenia non-k, gdy nie działają funkcje oszczędzania energii (żeby nie trzeba było ustawiać 1,45V w idle dla 1,4V w stresie). W przypadku procków K ja bym się trzymał jednak specyfikacji Intela dla vdroopa,a w idle miał zredukowane napięcie przez EIST i C-states.

 

Tak dokładnie to w praktyce wygląda. Chodzi o to, że LLC ma jakiś tam czas zadziałania czyli w CPU-Z napięcie stałe ale chwilowe dropy napięcia i tak są. Z tego powodu samo posiadanie LLC nie przekłada się wprost na możliwości OC płyty. Jakość układu zasilania powinno się oceniać przy wyłączonym LLC ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...