Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

-Legolas-

Jakie gry obsługują VR ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nie wiedziałem w jakim dziale napisać ten temat, więc trafiłem on tutaj. Mam nadzieje, że Modernatorzy nie będą wyrzucali go do kosza ^^.

 

Otóż o co chodzi ? Posiadam telefon LG G3 i chciałbym za pomocą niego pograć w jakieś gry na komputerze ( horrory, oglądać filmy ). Czy jest to możliwe ? Jakie gry obsługują tą technologie na komputerze czy po prostu każdą grę będzie się dało skonwertować przez jakiś program. Nigdy nie używałem takich gogli i nie wiem na jakiej zasadzie to działa. Zależy mi tylko, że po ich założenie mógłbym rozglądać w grze, tak, jakbym tam był ^^..

 

W przedziale cenowym do 200 zł~ kupię takie coś ? I jak mam to podłączyć do komputera za pomocą telefonu, żeby wszystko odpowiednio się skonfigurowalo ?

 

Z gory dziekuje za odpowiedz,

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można skonwertować gier z androida na windows. Nie ma takiego programu ani urządzenia.

 

Napisałeś, że chciałbyś oglądać filmy za pomocą smartfona na komputerze. Co masz na myśli ? Jeżeli masz film nagrany na karcie SD znajdującą się w smartfonie to możesz połączyć smartfon przez USB do komputera i obejrzeć ten film. Karto SD w smartfonie będzie widzialna jako zewnętrzny nośnik danych tak jak np. pendrive.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o gry na anroida. Za pomocą tych okularów chciałbym grać w gry z PC , a wszystko to patrzeć przez ten VR headset. Tak samo filmy, ze względu na to, że nie chciałbym zapełniać sobie pamięci wewnetrzenj w telefonie, chciałbym oglądać filmy z komputera, za pomocą tych gogoli.

 

I nie chodziło mi o oglądanie filmow z androida na windows - bo jakim w tym sens :D ? Wstarczy zrzucic z nosnika na Windows i obejrzec ^^ Chodzi mi o ogladanie filmow za pomoca gogli przez komputer. Tylko czy wtedy potrzebuje dalej do tego telefon ( zalezy jakie google kupujemy ?? )

 

Wszystkie gry zagram za pomocą programu Trinus i podłączenia telefonu za pomocą USB. Zgadza się ? Teraz tylko jakie google wybrać i czym one się różnią...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady. To jest do zabawy z aplikacjami stworzonymi na Androida/VR i filmami. Ogólnie to jest zabawka a nie jakieś wielkie VR. Jak już chcesz siępobawić to kup jakieś najtańsze z regulowanymi soczewkami. Ale to jest raczej zabawa na kilka godzin, później i tak odłożysz to na półkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

google +

 

. Jest jakas roznica tutaj pomiedzy tym occulusem a tym za 30zl na allegro zwyklym cardboardem ? bo mi sie wydaje ze chyba nie ;d

 

skyrim gameplay

 

Dalej twierdzisz , ze nie dziala ? A filmy z komputera tez obejrze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to możliwe za pomocą tego programu czy tylko się łudzę że jest to podobne do occulusa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zakupiłem gogle "Shinecon", czyli jedyne z polecanych w średnim przedziale cenowym. Wyróżniają się jakością soczewek i możliwością regulacji. Nie używałem innych, ale w tych pole widzenia jest niewystarczające żeby osiągnąć efekt "bycia w grze". Dookoła ekranu widać czarna ramke, nie jest ona znaczna i nie przeszkadza ale zapomnij o całkowitym odcięciu się od rzeczywistości. Podobno większe soczewk + większy ekran (pewnie 6 cali i więcej jeśli będzie pasował) niweluje problem z ramka, ale nie potwierdzam bo nie próbowałem. Czytałem o tym tylko. Z tymi większymi soczewkami jest jeszcze taki problem że im bliżej krawedzi tym obraz mocniej traci ostrość. Rozmiar albo jakość obrazu. A co do gier to da się odpalić gry z kompa i telefon robi za monitor. Służy do tego trinus. Jest wersja trial w sklepie google. Można też odpalić niektóre gry w 3d za pomocą odpowiedniego programu. Teraz nie pamiętam nazwy, sprawdzę później i napisze. Jest wersja trial na 2 tygodnie. I efekt 3d to jest coś co takie gogle robią naprawdę dobrze. Aż się zdziwiłem kiedy zobaczyłem to na własne oczy. Śmiało można ogladac filmy w takiej postaci. Filmy w 2d też wyglądają zaskakująco dobrze i można spokojnie używać smartfona do ich oglądania, np. w podróży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat i chciałbym zapytać czy takie coś jest możliwe w połączeniu z telefonem z windows phone? :) Mam lumię 930 jeśli to istotne bo nie ukrywam, że chciałbym spróbować ale nie będę specjalnie zmieniał telefonu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale w tych pole widzenia jest niewystarczające żeby osiągnąć efekt "bycia w grze". Dookoła ekranu widać czarna ramke, nie jest ona znaczna i nie przeszkadza ale zapomnij o całkowitym odcięciu się od rzeczywistości. Podobno większe soczewk + większy ekran (pewnie 6 cali i więcej jeśli będzie pasował) niweluje problem z ramka, ale nie potwierdzam bo nie próbowałem. Czytałem o tym tylko. Z tymi większymi soczewkami jest jeszcze taki problem że im bliżej krawedzi tym obraz mocniej traci ostrość.

 

Mój LG G3 32GB / 3GB ma 5,5" ekran i ekran zagęszczenie pixeli większe niż FULL HD ( 1440p ). Jakie gogle polecasz do niego żeby soczewki były większe by zniwelowało tą ramkę ? Chciałbym zagrać w wiele "gier horrorow" i wydajac kase na gogle chce to dobrze przemyslec. Budzet powiedzmy nieograniczony ( ale nie na occulusa :E ) . http://allegro.pl/vrizzmo-vr-headset-gogle-do-wirtualnej-rzeczywis-i5899636587.html lub te.

 

Czy moze lepiej dolozyc do tych. Ktos cos poleci ? Z gory dzieki

 

@Edit

 

Jakiego telefonu wgl uzywasz do VR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam 5". Sprawdzałem 5,5" od kumpla i ramka też była, różnica niewielka raczej znikoma. A co do rozdzielczości to tutaj też im więcej tym lepiej. Ja mam 1080p i jest to zauważalne. Da się oglądać/grać, ale widać że mogłoby być dużo lepiej. Co do polecania gogli to nie czuję się do tego odpowiednią osobą, bo sam interesuję się tym od niedawna. Ja kupiłem te bo często się przewijały jako dobre gogle tego typu. Ogólnie są polecane więc zawierzyłem ludziom którzy mieli styczność z takimi gadżetami :) Z tego co widzę, to te do których dałeś linka (te najdroższe) mają niby 2x większe pole czyli powinno być idealnie, bo u mnie te ramki to mniej niż 10% pola widzenia. Tak jak pisałem wcześniej, nie przeszkadzają ale odpada stu procentowa imersja. Jednak na twoim miejscu poszukałbym informacji na temat tych gogli. Często jest tak że na papierze coś jest super a na żywo wychodzą wady. Słaba jakość soczewek (brak ostrości, zniekształcenia), niewygoda czy brak opcji dopasowania obrazu. Te Vrizzmo z tego co widzę nie mają regulacji, czyli używanie może być uciążliwe jeśli rozstaw twoich oczu jest inny niż rozstaw soczewek. Co do VR BOX II to wahałem się pomiędzy nimi właśnie i Shinecon. Konstrukcyjnie są podobne, VR BOX mają podobno większe pole widzenia ale słabszej jakości soczewki. Z reguły z tych dwóch modeli ludzie polecają Shinecon. Ogólnie mówiąc nie spodziewaj się opadu szczęki. Ja byłem bardzo napalony na to, a po użyciu zapał mi trochę przeszedł :) Jest bajer, ale jeszcze trochę czasu minie zanim takie zabawki będą robiły naprawdę wrażenie. Może Oculus itp. sprawia dużo lepsze wrażenie, ale takie gogle pod telefon to bardziej gadżet niż sprzęt do używania na co dzień. Nawet fakt że da się na tym grać nie sprawia że faktycznie gram. Chociaż nie powiem Stalker w 3d wygląda fajnie i jest przyjemność zwiedzania Zony w takiej postaci :) Ten program który wyświetla gry w 3d nazywa się TriDef 3D.

 

@Alaneq

Da się pod warunkiem, że masz oprogramowanie które wyświetli obraz z PC na telefonie. Może Trinus jest również na Windowsa. Albo jakiś odpowiednik. Telefon powinien dać radę. Powinien być w miarę mocny sprzętowo i mieć przynajmniej 1080p żeby był jakiś komfort.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli widzę ze nie warto poki co to kupowac. Moze niedlugo google wydac od siebie specjalne okulary 3D i wtedy bedzie lepiej ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy czego oczekujesz :) Jeżeli chcesz mieć sprzęt do oglądania filmów 3d, czy materiałów z youtube w trójwymiarze to jak najbardziej. Ale jeśli liczysz na super wrażenia z grania to możesz się rozczarować. Fajnie jakby wypowiedział się ktoś kto posiada inne gogle i większy/lepszy telefon. Jak to wygląda kiedy być może nie ma tej ramki i jest lepsza rozdzielczość. Ja nie żałuję, że to kupiłem ale fakt że szczena mi nie opadła jak spróbowałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...