Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

gwiidon

trzeszczące słuchawki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Może zacznę od sprzętu z którym mam problem.

Słuchawki steelseries siberia elite (podpięte USB przez zewnętrzną kartę dźwiękową dedykowana do słuchawek)

Kamera Logitech webcam HD B910.

 

Ostatnio zacząłem bawić się z kolegami w streamowanie gier, specjalnie z tej okazji zakupiłem nową kamere wymienioną powyżej.

Jednak gdy przyszedł dzień próby okazało się że po załączeniu kamery oraz połączeniu sie z kolegami przez skype słuchawki zaczynaja trzeszczać na przy głośniejszych dźwiękach.

Problem znika gdy:

1.Kamera jest wyłączona + włączony skype.

2.Kamera jest włączona + skype jest wyłączony.

 

Z tego wnioskuję że kompilacja kamery plus skype stwarza problem, ale z drugiej strony wydaje mi się to nie możliwe ;/ bo i co ma jedno do drugiego.

 

Oczywiście możliwość typu podpięcie kamery do wszystkich możliwych portów USB w moim komputerze wyczerpałem.

 

 

Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu tego dziwnego dla mnie i uciążliwego problemu.

 

Z góry dziękuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdę mówiąc nie próbowałem, zewnętrzna karta zapewnia mi dostęp do dedykowanego sterownika z którego regularnie korzystam. Tak więc zależy mi by słuchawki były podłączone własnie w ten sposób.

 

Oczywiście jeśli sprawdzenie czy słuchawki trzeszczą podpięte do karty dźwiękowej pomoże w diagnozie problemu, zaraz po powrocie z pracy do domu wykonam test i zamieszcze spostrzeżenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mogę sprawdzić jak zachowują się podpięte do dźwiękówki ponieważ przekładkę na jack zostawiłem w Polsce.

 

Czy ktoś ma pomysł dlaczego ta kompilacja może wywoływać wymienioną wyżej usterkę.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpewniej jakiś konflikt na drodze sterowniki Steelseries - sterowniki kamery - panel Steelseries - Skype - port USB - układ USB. Co dokładnie, trudno powiedzieć. Trzeba poprostu kombinować, żeby znaleźć rozwiązanie. Np. podłączyć do innego komputera i potestować, poodinstalowywać sterowniki od układu tej karty USB, kamerki, czy nawet od płyty głównej/chipsetu komputera, zainstalować na nowo wszystko na czysto, pobawić się ustawieniami Skype/kamery/Steelseries itd. itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...