Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Sumeek

Temperatury a laptopie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakie są bezpieczne temperatury a laptopie? Zależy mi na tym aby laptop posłużył długi czas. Jakich temperatur nie należy przekraczać ?

Porcek : I5 4210M

Dedykowana : Ge Force 840M

 

Dodatkowo chciałbym zapytać, jak przebiega cyrkulacja powietrza w laptopach? Chodzi mi o to czy mogę trzymać laptopa na kolanach nie zasłaniając miejsca skad ucieka ciepłe powietrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej tak wygląda chłodzenie w lapku: KLIK

Najważniejsze jest miejsce którym powietrze dostaje się do laptopa. Sprawdź gdzie "ciągnie" gdy wentylatorek pracuje na wyższych obrotach.

Miejsce którym ucieka jest mniej ważne, bo zwykle jest na krawędzi obudowy i ciężko je przypadkiem zasłonić. Można co najwyżej przypadkiem zostawić dobrą czekoladę w tym miejscu i zapomnieć :E

 

Generalnie temperatury często widziane w laptopach to wartości rzędu 80-90 stopni (pod obciążeniem). Moim zdaniem to za dużo i może negatywnie wpływać na żywotność układów, ale producenci lapków uważają że to jest "w normie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, na jednej z kratek na spodzie ciągnie powietrze do środka, muszę uważać.

U mnie temperatury procesora podczas grania osiągają 57-70 stopni, GPU tak samo. W spoczynku 45 stopni to max, a GPU nie chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako takiego bezpośredniego wlotu powietrza do wentyla nie ma - jeston w tym miejscu

 

20131211001901586_14907rms.jpg

 

a kratki są dosyć mocno oddalone, nawet zatkanie ich nie zmieni za dużo - są lapki, w których takich kratek nie ma wcale, a wentyl ma za zadanie wywalać ciepłe powietrze na zewnątrz - niektóre starsze laptopy miały kratki wentylacyjne bezpośrednio nad wentylatorkiem, co polepszało efektywność chłodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje, czyli spokojnie mogę działać z lapkiem na kolanach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...