Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

krystynka205

Karta tv na usb do zgrywania kaset vhs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jaka tania do 50-60 zl karte tv na usb polecacie i co do niej jest potrzebne. Chce pozgrywac kilkanascie kaset vhs starych... Slyszalam o videograbberze ale podobno on ma slabr opibie spuje sie slaba rozdzielczpsc nie nagrywa dzwieku itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leosi

ja kiedyś miałem dokładnie taką samą

http://allegro.pl/karta-tv-philips-pci-ctx917-gw-medion-7134-i5870837727.html

 

ciężko było znaleźć sterownik pod windows 7 ale znalazłem od innej karty i producenta który pasował

 

Program do odtwarzania od producenta tej karty i do nagrania tego co odtwarza Action! wystarczy jak ustawisz jakość 480p :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kiedyś miałem dokładnie taką samą

http://allegro.pl/karta-tv-philips-pci-ctx917-gw-medion-7134-i5870837727.html

 

ciężko było znaleźć sterownik pod windows 7 ale znalazłem od innej karty i producenta który pasował

 

Program do odtwarzania od producenta tej karty i do nagrania tego co odtwarza Action! wystarczy jak ustawisz jakość 480p :thumbup:

Ta karta nie jest na USB. Miałem ją nawet, sterowniki znalazłem chyba po tygodniu poszukiwań. No i ta karta nie obsługuje DVB, a nawet jeśli autor tematu chce tylko pozgrywać VHS, to warto mimo wszystko mieć taką opcje

 

Kupiłem z pół roku temu Mój link w auchan za 56zł. Nie jest najgorsza, nie ścina obrazu, nie gubi sygnału, ale oprogramowanie dołączone (do pobrania) do tej karty jest troche ch... Ma w zasadzie wszystkie niezbędne opcje, ale ten soft sam w sobie lubi sie przyciąć (przy przełączaniu kanałów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leosi

przecież ona ma tylko odebrać analogowy sygnał z odtwarzacza vhs

 

a tak w ogóle to po co autorowi tuner dvbt na usb ? nie znajdzie raczej czegoś co pozwoli odebrać analog przez usb jedynie taki konwerter http://www.digi-tv.pl/komputery/59472-konwerter-analogowego-sygnalu-video-na-usb

 

to co zaproponowałeś całkowicie odbiega od tematu i zastosowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i niech ma laptopa, ale produkt który mu proponujesz nie nadaje się do celu, jaki on chce osiągnąć. On nie chce oglądać na tym laptopie telewizji cyfrowej, tylko chce zgrywać analogowy sygnał z magnetowidu VHS, a ty mu proponujesz cyfrowy tuner.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie taki wizualnie na usb mam, mediateka. Z rok temu kupiony czy dwa, dopiero wczoraj odpaliłem, podłączyłem kamerę. Różnicy w jakości między oryginałem a ripem nie widzę. Z Hi8 zrywałem kilka próbek, jutro popróbuję z Video8 bo takich kaset mam najwięcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leosi

A nie pomyślałeś, że może mieć laptopa?

 

 

nie napisał co ma,ale to chyba nie mój problem tylko jego ? :E

 

po za tym koledzy pod tobą się już wypowiedzieli wystarczająco, a nagranie kamerą brzmi całkiem sensownie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle, to założycielką tematu jest dziewczyna :) Przynajmniej na to wygląda, sądząc po nicku.

 

Moim zdaniem najlepszym wyborem będzie taki oto konwerter, tzw. video grabber: http://www.digi-tv.pl/komputery/59472-konwerter-analogowego-sygnalu-video-na-usb

 

Pod tym właśnie hasłem znajdziesz je bez problemu na portalu aukcyjnym: http://allegro.pl/listing/listing.php?bmatch=s0-ele-1-4-0205&search_scope=&string=video%20grabber

 

Do tego celu nada się też analogowa karta telewizyjna. Ale grabber wystarczy, a z analogowej karty telewizyjnej nie będziesz miała zadnej dodatkowej korzyści, chyba że masz w domu telewizję kablową (bo tylko telewizja kablowa nadaje jeszcze, w większości lokalizacji, nie tylko cyfrowo, ale i analogowo).

 

Cyfrowa karta telewizyjna, taka jak tutaj: http://www.media-tech.eu/produkty/tunery-dvb-t/MT4171 nie pozwoli ci na zgranie materiału z magenetowidu na komputer. Jest to spowodowane tym, że komputer jest urządzeniem cyfrowym, tak więc przy odbiorze cyfrowej telewizji na komputerze nie jest potrzebna żadna konwersja sygnału analogowego na cyfrowy. Tymczasem magnetowid VHS jest urządzeniem analogowym, i tym samym produkuje on właśnie sygnał analogowy. Analogowa karta telewizyjna do komputera jest urządzeniem, które z założenia służyło do odbioru analogowej telewizji na cyfrowym komputerze, czyli musiała przekonwertować sygnał analogowy na cyfrowy. To samo w twoim przypadku musi zostać zrobione z sygnałem z magnetowidu. Czyli analogowa karta telewizyjna mogłaby być, natomiast z cyfrową kartą telewizyjną jedyne co będziesz mogła zrobić, to pooglądać na komputerze telewizję z anteny podłączonej do tejże karty. Magnetowidu do niej nie podłączysz, a nawet jeśli go podłączysz, to nie uzyskasz na komputerze sygnału z niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie mam laptopa, nie mam stacjonarnego komputera :(

 

Kpc21 dziękuję Ci bardzo za odpowiedz! :) :) kupie chyba wlasnie taki grabber, a czy da sie go podlaczyc do kamery? Poniewaz wkladam te kasety w kamere i mi wyswietla, to da sie to przeslac pod Grabber do komputera tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma wejście zgodne z wyjściem jakie ma kamera, to tak.

 

Najlepiej powiedz jaką masz kamerę i jakie ma wyjścia, ewentualnie jakie masz do niej obecnie kable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma wejście zgodne z wyjściem jakie ma kamera, to tak.

 

Najlepiej powiedz jaką masz kamerę i jakie ma wyjścia, ewentualnie jakie masz do niej obecnie kable.

 

Moja kamera ma wyjścia chinch, takze chyba da sie podłączyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się, bez problemu połączysz ją z tym grabberem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo za pomoc, sorry ze Cie tak mecze pytaniami :D ale mam jeszcze jedno

Poniewaz zamowilam juz grabber powinien dojsc do piatku,z tymze zastanawia mnie fakt czy jezeli bede zgrywala nagrania powiedzmy mam 9 kaset po okolo 2 h kazda - to lacznie musze przesiedziec 18 godzin i przagrywac? Czy to sie samo jakos zrobi szybciej w jakims przyspieszonym tempie?

 

Aa i jak z jakoscia? Straci strasznie kiedy bedzie to juz na komputerze? :) osobiscie podejrzewam ze nie powinno, pobiewaz te kasety i tak chyba nie maja rozdzielczosci wyzszej niz 720x576 albo co poniektore - te nowsze - chyba sa w HD... Co o tym sadzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrobi się szybciej, grabber nagra ci dokładnie to co odtwarza magnetowid. Jak puścisz magnetowid na przewijaniu, to masz zakłócenia, a nagrania z zakłóceniami chyba nie chcesz.

 

Na jakości raczej nie stracisz, bo standard VHS sam w sobie zbyt wysokiej jakości nie zapewnia. Tu po prostu nie ma na czym tracić. Kaseta VHS w HD? Nie wiem, skoro były dyskietki HD:

 

verbatim-hd-colour-floppy-disk-10-pack.jpg?w=283&h=283&r=4&o=YEjG4kvNV17vGshoB8mNd5EF4Q8j&V=O00U

 

to może kasety wideo też?

 

To HD oznacza, zdaje się, high density, czyli wysoka gęstość (zapisu). Mam w domu magnetowid, który ma możliwość nagrywania w tak zwanym trybie LP (long play), pozwalającym na zmieszczenie na kasecie dłuższego nagrania niż to na co jest przewidziana, kosztem jakości nagrania. Można zatem powiedzieć, że ten tryb LP to jest takie HD, co oznacza obniżoną jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmy na kaset VHS mają rozdzielczość 360x278. W Long Play o połowę mniej. O 720x576 to nie było nawet o czym marzyć !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież piszę właśnie, że jedyne HD o jakim można pomyśleć przy kasetach VHS to obniżona, a nie podwyższona jakość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...