Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

GhosT NoErrOr

Win 10, wyłączający się zawczasu monitor.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie odnośnie win 10 i jego wyłączania. Otóż mam teraz następujący problem, gdy wyłączam komputer z menu start, monitor wyłącza się niemal natychmiastowo (przez chwilę tylko widzę ekran zamykania). Nie jest to specjalnie uciążliwe, jednak chciałbym by ekran wyłączał się po zamknięciu całkowicie systemu, ponieważ teraz nie widze czy jakieś aktualizacje się wygrywają czy cokolwiek innego. Czy można jakoś to ustawić? Szukałem w opcjach zasilania, lecz nie mogłem nic znaleźć. Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo. Pierwszy gaśnie monitor następnie słyszę jak wyłącza się dysk a po kolejnych 3-4 sekundach gaśnie reszta. Nie wiem czy jest to normalne, czy coś związane z ustawieniami, sprzętem. Pytałem się ale nikt nie odpisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie szukałem w opcjach zasilania jakiś ustawień, ale nic nie znalazłem. Zapytam jeszcze znajomych co mają win 10. No i może ktoś odpisze w końcu na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio coraz więcej ludzi ma podobne problemy z win 10. Najprawdopodobniej winne są niedopracowane sterowniki do tego systemu. Czy jak klikniesz zamknij nie słychać żeby HDD się zatrzymywał, potem rozkręcał i dopiero wtedy następuje odcięcie zasilania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam...czego oczy nie widzą...pewnie microsyf ma coś do ukrycia :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz przypadkiem kilku kart graficznych widocznych w systemie, albo konfiguracji wielomonitorowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio coraz więcej ludzi ma podobne problemy z win 10. Najprawdopodobniej winne są niedopracowane sterowniki do tego systemu. Czy jak klikniesz zamknij nie słychać żeby HDD się zatrzymywał, potem rozkręcał i dopiero wtedy następuje odcięcie zasilania?

 

Odpowiem i ja. Więc nie, najpierw po kliknięciu zamknij po około 1-2 sekundach wyłącza się monitor, następnie dysk a po kolejnych 3-4 sekundach wszystkie wentylatory a na płycie głównej post pokazuje 04 - South Bridge initialization before microcode loading

 

Nie masz przypadkiem kilku kart graficznych widocznych w systemie, albo konfiguracji wielomonitorowej?

 

Też odpowiem screen z menedżera urządzeń i nie mam konifguracji wielomonitorowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleźć tej opcji. Jedyne co znalazłem to Advanced > North bridge configuration > primary graphics adapter > PCI Express (mogę zmienić na onboard albo PCI).

Ta opcja dokładnie czego się tyczy może to o to chodzi IGPU Multi-Monitor mam na Enabled.

 

Płyta główna to Asrock Z77 Extreme4

 

System instalowany UEFI, partycja GPT, wgrałe bios do 660TI kompatybilny z UEFI GOP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem na disabled i teraz tak. Faktycznie ekran nie gaśnie od razu widzę napis Zamykanie i te kółeczko lata. Więc chyba jest ok, nie wsłuchiwałem się nigdy jak wygląda procedura wyłączenia kompa ale nadal chyba coś nie teges. Teraz monitor gaśnie równo z dyskiem a wentylatory dopiero po 2 sekundach :). Może i tak było na 7 także. Ta opcja co ją wyłączyłem to dokładnie czego się tyczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz przypadkiem kilku kart graficznych widocznych w systemie, albo konfiguracji wielomonitorowej?

U mnie problem jest z konfiguracja wielomonitorową. Mam do GPU prócz monitora podpięty jeszcze telewizor przez HDMi, jak odłączyłem hdmi to działa dobrze. Jakiś sposób na fixnięcie tego bez konieczności odłączania hdmi? Dodam, że TV odpalam w sterownikach dopiero jak chce obejrzeć jakiś film albo pograć na TV. Więc ekran zamykania systemu nie przełącza mi się na TV (sprawdzałem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mattpl

To ustawienie włącza układ graficzny zintegrowany z procesorem gdy jest już w komputerze dedykowana grafika (większość płyt domyślnie ma to na disabled).

Zwykle integra w takiej sytuacji nie jest do niczego potrzebna, ba, rezerwuje sobie fragment pamięci systemowej. Wyjątek to np. używanie sprzętowej akceleracji kodowania wideo (quicksync) do konwersji filmów bądź streamowania OBS'em.

 

@GhosT NoErrOr

Czy monitor jest w systemie oznaczony jako "główny"?

 

UEFI GOP pozwala na wybór głównego monitora, ale wymaga pełnego rozruchu w trybie UEFI (i jest nieosiągalne dla win7).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swój problem już rozwiązałem. Musiałem wyłączyć hibernacje w wierszu poleceń.

 

powercfg -h off

 

I wszystko już działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MitycznyJeż też wyłączyłem u siebie hibernacje i komp wyłacza się normalnie. Znasz moze powód dlaczego gdy miałem ją włączoną to pierw gaśnie monitor z dyskiem a wentylatory jeszcze pracują przez 2-3 sekundy ? To ma coś wspólnego z fast startupem ? Po wyłaczeniu tej hibernacji mam dłuższy rozruch a jak wiadomo wtedy nie działa tamta opcja .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swój problem już rozwiązałem. Musiałem wyłączyć hibernacje w wierszu poleceń.

 

powercfg -h off

 

I wszystko już działa.

 

W Twoim przypadku prawdopodobnie winne było szybkie uruchamianie, które korzysta częściowo z hibernacji. Często sterowniki, szczególnie te od starszego sprzętu nie "lubią" hibernacji, mają problem z pełnym wstawaniem itp. Możesz poszukać nowszych albo napisać do supportu o problemie, czasem wypuszczą poprawioną wersję np. biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @skunRace Będzie próbować?
    • Tak, bo jest cichszy od noctuy gdy oba chłodzenia chodzą na maks obrotów. I jest to fakt. Ok, czyli to że nie wiesz że UV jest możliwe na b760 mi się przyśniło i to Twoja podświadomość napisała...  Tak, kończymy dyskusje bo do konsensusu nie dojdziemy
    • z okazji nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy - wszystkim - Niech ta Wielkanoc będzie pełna pikseli szczęścia, megabajtów radości i gigaherców miłości! Wesołych Świąt! - a także przyjemnego korzystania ze skryptu   Niestety jego rozmiar trochę urósł - ale to ze względu na instalację DirectX oraz Visual-C-Runtimes w wersji offline - całość spakowana RARem Wersja V5: (data wydania 29.03.2024) https://wowo89.de/pliki/forum-pclab/skrypty/TuningWin11(wowo89.de)V5.rar - Usunięto problematyczne skanowanie i przywracanie integralności obrazu systemowego - Skanowanie i naprawianie plików systemowych - Usuwanie przestarzałych komponentów i sterowników - Pamięć wirtualna - ustawiana ręcznie przez użytkownika podczas wykonywania skryptu - Ustawienie progu zajęcia pamięci RAM przed użyciem pamięci wirtualnej (95%) - (Standardowo Windows zaczyna korzystać z pamięci wirtualnej już przy 80% zajęcia pamięci RAM) - Wyłączenie usług: wuauserv, wercplsupport, WerSvc - Zamknięcie aplikacji w tle, które są zintegrowane z oryginalnym systemem: Skype, Teams, OneDrive - Zablokowanie Autostartu dla aplikacji: Skype, Teams, OneDrive - Przeładowanie usług: wudfsvc, wercplwiz - Wyłączenie izolacji rdzenia - wyłączenie - useplatformclock - wyłączenie - disabledynamictick - włączenie - useplatformtick - Zmiana planu zasilania na najwyższą wydajność - usunięto, a w zamian użytkownik sam podczas wykonywania skryptu dokonuje wyboru który Plan zasilania ma być ustawiony - Skrypt usuwa preinstalowane aplikacje systemu Win10/Win11, oraz czyści rejestr z wpisów z nimi związanych: (zgodnie z prośbą użytkowników forum aplikacje związane z XBOX pozostały nienaruszone) - udoskonalono usuwanie aplikacji preinstalowanych, podczas wykonywania skryptu 2-3raz na tym samym komputerze, zdarzały się przypadki występowania błędu podczas deinstalacji już odinstalowanej aplikacji, teraz skrypt sprawdza czy dana aplikacja jest zainstalowana, jeśli jej nie ma, przechodzi do kolejnej, jeśli jest, usuwa ją i powiadamia użytkownika o poprawnym jej usunięciu. - Dodano instalację bibliotek DirectX (najnowsze na dzień wydania skryptu) - skrypt pyta użytkownika czy wykonać instalację - Dodano instalację bibliotek Visual-C-Runtimes (wersja Feb 2024) - skrypt pyta użytkownika czy wykonać instalację - Na zakończeniu skrypt wyświetla stosowną informację o zakończeniu działania i informuje użytkownika że system uruchomi się ponownie za 45sek (można przerwać odliczanie, zamykając okno skryptu - ta informacja również znajduje się w oknie skryptu)
    • Frimaware najnowszy 106. Filmow nie sprawdzalem tylko gry. Zrobie screeny jak wroce z pracy. 
    • Napisałeś przecież wyżej, że Fortis jest cichszy nawet od Noctuy, stąd moje argumenty. Mogę się jedynie zgodzić z tym, że nie zwróciłem uwagi, że użytkownik ma Ferę i kończmy tę dyskusję, bo odbiegamy od tematu.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...