Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

inc0gnito

Monitor z lekko uszkodzoną matrycą

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Rozwazam zakup nowego monitora i znalazlem dosc ciekawa oferte na olx.

Dzwonilem juz do sprzedawcy i okazuje sie, ze matryca w rogu jest peknieta od wewnatrz.

Brak obrazu na tak malej powierzchni nie przeszkadzalby mi w uzytkowaniu, jednak obawiam sie, ze pekniecie bedzie postepowac.

Czy mial juz ktos stycznosc z tego typu usterka i czy jest szansa, ze pekniecie sie nie powiekszy po przez nagrzewanie sie monitora i innych czynnikow nie zaleznych ode mnie?

http://olx.pl/i2/oferta/monitor-24-cale-lg-lg-24-24gm77-b-dla-graczy-CID99-IDdh6Uf.html#

 

Przepraszam za brak polskich znakow, ale drukuje z telefonu w pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leosi

zależy co to za plamka, jak odciśnięte i pękł ekran to rozleje się cały ekran i nie będzie nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W miejscu plamki widac lekkie pekniecie wewnetrzej czesci matrycy. Najlepiej chyba na widac to na tym zdjeciu http://olx.pl/i2/oferta/monitor-24-cale-lg-lg-24-24gm77-b-dla-graczy-CID99-IDdh6Uf.html#:8c0eb00db5#gallery

 

Nie znam sie ale na logike wyglada na uderzenie obudowy tak, ze przy naprezeniu pekla jedna z szyb wewnatrz.

Czyli jest duze prawdopodobienstwo, ze od samego wyswietlania obrazu krysztalki sie rozleja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leosi

Pęknięte, odpuść to się rozleje na cały ekran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki. W takim razie poszukam czegos w sklepach o gorszych parametrach w tej cenie. Widze ze to delikatne urzadzenie.

Temat mozna zamknac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze zapolować na używanego samsung 2233rz albo kupić nowy monitor 60 Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bralem pod uwage RZ ale format mi nie odpowiada. Mam obecnie 16:10 i wymuszanie na 16:9 sporo zmniejsza mi obraz.

A tak naprawde to napisalem posta po fakcie, tzn ten monitor z aukcji stoi juz na moim biurku i chcialem sie tylko upewnic jak bardzo sie udupilem.

Coz skąpstwo nie poplaca, mialem zaoszczedzic 600zl a prawdopodobnie stracilem :)

Dam znac jak go zaleje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz znowu wystawić na OLX i liczyć że kto inny poskąpi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bralem pod uwage RZ ale format mi nie odpowiada. Mam obecnie 16:10 i wymuszanie na 16:9 sporo zmniejsza mi obraz.

A tak naprawde to napisalem posta po fakcie, tzn ten monitor z aukcji stoi juz na moim biurku i chcialem sie tylko upewnic jak bardzo sie udupilem.

Coz skąpstwo nie poplaca, mialem zaoszczedzic 600zl a prawdopodobnie stracilem :)

Dam znac jak go zaleje.

 

Po prostu drogo go kupiłeś bo to nie jest lekkie uszkodzenie i na pewno nie jest wart 600pln ;) Ja tam uważam że nie jest pewne że go zaleje. Jest spora szansa że będzie OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leosi

Najważniejsze aby go nie dotykał,przestawiał,czyścił itp... to może postoi cały do końca roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wystawie go na olx bo nie przepadam za dymaniem innych ludzi. Wiedzialem co kupije (no moze nie do konca) wiec bede teraz taki mial.

Dzieki kolego cHunter za slowa otuchy, tez mam cicha nadzieje, ze moze jednak bedzie ok. Dostalem 6msc pisemnej gwarnancji ale nie wiem jak gosc sie zachwa gdy przyjdzie to zalanej matrycy.

Pstryknelem kilka dokladniekszych fotek, to za jakis czas wrzuce.

 

Z tym dotykaniem mozebyc problem bo moj 4-letni syn i jego palec grzebalec lubi dotknac to i owo. Juz nawet mialem wizje przyklejenia plexi na obudowe:)

 

Wlaczony: http://zapodaj.net/12eb18fc90b71.jpg.html

Wylaczony: http://zapodaj.net/54184ce2b46d0.jpg.html

 

Tego pekniecia nie widac golym okiem ani nie czuc pod palcem przy wylaczoym monitorze, na zdjeciu jest widoczne przez naswietlenie lampy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba powiedzieć że Cię oszukali bo na ich zdjęciach to nie wyglądało tak dramatycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leosi

Masakra!!!!!!!!!!

 

 

toż to złom tylko do wyrzucenia, daję 3 miesiące i masz cały biały ekran :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pierwsze zdjęcie z postu 18:39 masakra. Poprzedni sprzedający nie pokazał większość uszkodzeń. Oszustwo jakby to nie patrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera az tak zle? No to jutro bede dzwonil i sprobuj odeslac pod pretekstem niezgodnosci z opisem i zatajeniem wad.

Dzieki za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rób wszystko żeby go oddać a następnym razem załóż temat przed kupnem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego ogląda się monitor na żywo albo zdjęcia muszą pokazywać każde uszkodzenie. Co z tego że dał zdjęcie włączonej gry na monitorze jak dopiero na czarnym tle z drobnym zbliżeniem widać tą wadę że jest znacznie większa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...