Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

joeytribbiani

Intel i5 6600K czy 6500 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zamierzam zmienić procesor, zastanawiam się czy warto dopłacać do modelu z możliwością podkręcania (6600K) czy wybrać o 150zł wersję bez OC (6500). Łącznie z tańszą płytą główną i chłodzeniem, który trzeba dokupić do 6600K to oszczędnosć 500zł. Czy ta różnica cenowa jest warta by mieć możliwość OC?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może dołożyć to 500zł na i7-6700? Chyba wyjdzie korzystniej niż i5-6600K + lepsza płyta i chłodzenie w tej samej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się zastanawiał między 6400, 6600K a 6700. W przypadku pierwszego i ostatniego można zrobić non-k oc - obecnie wbrew doniesieniom jest to jak najbardziej możliwe, w przypadku Asrocka nawet na oficjalnych biosach ze stycznia br. Oczywiście jest ryzyko, że Microsoft to skutecznie zablokuje (bo Intel nie może), ale wg mnie jest to jest mało prawdopodobne (z Win10 mają dość innych problemów, a to by był wizerunkowy samobój). W sumie i7 ma na tyle wysoki zegar domyślny, że w jego przypadku zastanowiłbym się nad chipsetem H170.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie przeliczyłem, że jeśli mam wydawać na i5-6600K + płyta na Z170 + chłodzenie to wyjdzie to samo jakbym kupił i7-6700 na tańszej płycie H170 i bez chłodzenia. A wydajnościowo wydaje mi się, że nawet na domyślnych zegarach 3,4 -> 4,0 turbo będzie lepszy niż podkręcony i5-6600K. Czy się mylę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W programach wielowątkowych będzie podobnie, a grach 6600K 4500 MHz powinien być jednak szybszy. Przy czym oczywiście i7 będzie ciągnął wyraźnie mniej prądu. Co do płyty to jednak raczej nie szedłbym w totalny lowend, no chyba że nie zamierzasz korzystać ze zintegrowanego dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W programach wielowątkowych będzie podobnie, a grach 6600K 4500 MHz powinien być jednak szybszy. Przy czym oczywiście i7 będzie ciągnął wyraźnie mniej prądu. Co do płyty to jednak raczej nie szedłbym w totalny lowend, no chyba że nie zamierzasz korzystać ze zintegrowanego dźwięku.

 

Czyli nie warto brac plyty z chipsetem Z170 i procesorem I5-6400 lub I5-6500 lepiej i5-6600 i plyta z chipsetem H170?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz dopłacić, to warto wziąć płytę Z170, nawet do zablokowanego procka.

Z170 ma tę zaletę, że puścisz na niej pamięci na 3200 MHz i wyżej, jak kupisz dobre.

Na H170, H110 czy B150 pamięci pójdą tylko na 2133, a to spora różnica.

Póki co na Z170 da się podkręcić zablokowanego procka, tylko trzeba poszukać odpowiedniego biosu. Nawet jeśli to zablokują, to zawsze pozostanie obsługa szybkich pamięci i możliwość późniejszej rozbudowy o odblokowanego proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...