Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Demolity

Windows XP- problem z formatowaniem i klawiszem Esc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wczoraj dostałem od dziewczyny laptop do sformatowania (acer aspire 5736z) niestety podczas formatowania pojawia sie pewien problem.

Windnows ktory probuje zainstalowac to XP, po wstepnym załadowaniu plików wyskakuje mi komunikat iż na dysku D:\WINDOWS znajduje sie windows XP i czy chce go naprawić, do wyboru mam:

F3-zakoncz

R=Napraw

ESC=nie naprawiaj

 

Jako że chce przeprowadzić pełne formatowanie razem z podziałem partycji nie chce naprawiac istniejącej wersji Win tylko całkowiscie sformatowac dysk i zainstalowac windows na nowo, niestety z jakiegoś powodu nie reaguje klawisz ESC ani tez f3, jedyny klawisz jaki mogę użyć to ten niechciany R ;/

 

Macie jakieś pomysły jak sformatować dysk ? nie posiadam zewn. klawiatury USB wiec z tym nieaktywnym ESC chyba nic nie poradze, jednak czy jest jakiś sposób aby to obejść i w inny sposób sformatować dysk z systemem ?

 

Co do samego systemu, po załadowaniu do pulpitu działa przez pare minut a później wywala blue screen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sciagnij sobie jakis LiveCD z narzedziem do partycjonowania dyskow i tam wywal wszystko.

GParted, Hiren's Boot CD, Ultimate Boot CD, praktycznie dowolny Linux...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okey udało sie (: teraz jednak pojawił mi sie inny problem, nie wykrywa mi karty sieciowej przez co nie moge połączyć sie z internetem kablem czy ten przez Wifi, zainstalowałem sterowniki z tej strony:

http://www.driverstools.com/acer-drivers/driver-acer-aspire-5736z-notebook-for-windows-xp/

 

Natomiast po ściągnięciu LAN driver pobiera sie tylko biblioteka bez instalatora, wchodze w menadzer urządzeń, wybieram kontroler sieci, aktualizuj wybieram ścieżkę do folderu z sterownikami i niestety nie wyszukuje mi ich... ;/

Ma ktoś jakiś pomysł ? próbowałem wyszukać na necie jaką dokładnie karte sieciową posiada ten lapek lecz nic nie znalazlem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego laptopa na stronie Acera są tylko sterowniki pod Windows 7 32/64 bity a Ty zainstalowałeś tego starocia Windows Xp który już prawie dwa lat nie ma wsparcie technicznego.

Tam powinna być 7 bezdyskusyjnie.

Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi sie znaleźć odpowiednie sterowniki, zainstalowałem połączyłem sie z moją siecią Wifi i... koniec :) laprop sie restartuje od razu po podlaczeniu do sieci ;P

W nim była już winda 7 ale lapek słabo na niej chodzi, nie jest zbyt mocny i go zamula :) Ale trudno, mam dosyć już zabawy z XP, jutro wezmę od niej płytke z 7.

 

Dziękuje za pomoc i prosze zamknąć temat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...