Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

SkyGamee

problem z portem ethernet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam oto taki problem że w płycie głównej asus h81m plus po podłączeniu kabla od internetu jest brak dostępu do internetu . Kontrolki się normalnie świecą na porcie , też wykrywa port w urządzeniach . Czy może to być spalony port czy coś czy o co chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki są zainstalowane od płyty głównej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam oto taki problem że w płycie głównej asus h81m plus po podłączeniu kabla od internetu jest brak dostępu do internetu . Kontrolki się normalnie świecą na porcie ,  też wykrywa port w urządzeniach . Czy może to być spalony port czy coś czy o co chodzi ?

w sieci na pewno jest DHCP, który automatycznie przydziela adres IP? może trzeba ręcznie IP ustawić? są inne komputery, które nie mają z podłączeniem do sieci problemu?

czy komputer dostaje jakiś IP, czy przydziela sobie sam (brak DHCP)?

 

opisz jakoś swoją sieć, na razie wiemy tylko jaką masz płytę główną i jaki jest objaw.

 

Sterowniki są zainstalowane od płyty głównej?

skoro wyświetla się komunikat o braku dostępu do internetu, to połączenie jest, tylko, najprawdopodobniej karta sieciowa nie otrzymała poprawnego adresu IP. skoro jest połączenie, diody świecą, to sterownik ethernet jest zainstalowany.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale spalony port napewno nie jest skoro sie diody swieca i wykrywa w menadżerze urządzeń ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale spalony port napewno nie jest skoro sie diody swieca i wykrywa w menadżerze urządzeń ?

raczej nie - postaraj się ustosunkować do mojego poprzedniego postu.

opisz swoją sieć, sprawdź ustawienia sieci na innym kompie, jeśli dostępny, i porównaj z tym na którym sieć nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...