Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lisek65

Asus N551JW - warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, jestem przed zakupem nowego laptopa, gdyż stary postanowił się rozlecieć. Szukając czytałam powyższy wątek o laptopach lenovo, ale ponieważ mój stary tragicznie się przegrzewał, to wolałabym uniknąć ponownie tego samego błędu + rozleciał się, kiedy wybrałam się na studia i siłą rzeczy woziłam lapka ze stancji do domu (polskie drogi widać mu nie służyły). Natrafiłam na model Asusa wymieniony powyżej: nVidia GTX960M 2GB, procesor i7 4720HQ, 8 gb ramu, dysk HDD 750GB. Dużym plusem jest dla mnie łatwo wyciągana bateria. W recenzjach nie widziałam wielu wad, ale też jest niewiele opinii użytkowników w porównaniu do modeli Lenovo. Z kolei te po przeczytanym wątku i recenzjach miewają więcej wad (nie biorę pod uwagę tylko braku napędu, bo nie robi dużej różnicy).

Uprzedzając pytania: tak, potrzebuję laptopa także do nieco nowszych gier :). Interesuje mnie wytrzymałość Asusa w porównaniu do Lenovo, czy wytrzyma z 6 lat. Przy czym kosztuje więcej od Lenovo Y50-70, a mniej od Y700 (tego wadą dla mnie jest możliwość, że nie będzie dobrze działał przy win7, a nie wiem czy zniosę win10).

Z góry wielkie dzięki za pomoc i rozwianie wątpliwości!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczekiwać że wytrzyma 6 lat intensywnego użytkowania można po lapkach biznesowych, a nie konsumenckich.

 

Moim zdaniem i7 to przesadnie mocny procesor jak na możliwości 960M. Już lepiej wziąć wysoko taktowane i5 i mieć SSD.

 

A win8.1 to nie istnieje? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz wlasnie moj konczyl 6 lat i bum, nieszczesliwy wypadek. Zastanawiam sie tez nad sdd. A o win8 jakos zapomnialam, bo mam zle doswiadczenka z tym systemem, zapewne nie musi tak byc z kazdym lapkiem. I7 trafil tutsj gdyz porownywalam tego lapka z modelem lenovo z takim samym procesorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja od 13 miesięcy mam 551JM (i4710hq,16gb,gtx860 2GB,ssd256 + benq bl2710pt). Chciałem kupić Acera vn17 nitro, ale jeszcze był niedostępny, a mi się mocno spieszyło. Sprzętu używam do grafiki 3d (Rhino, Zbrush) i renderingu (keyshot) więc chodzi po kilkadziesiąt minut na maksymalnym obciążeniu, przy czym keyshot obciąża wszystkie rdzenie (8wątków) w 100% @3.5ghz. Laptop ma ogólnie dobre chłodzenie, podczas pracy trzymam go na podstawce chłodzącej, ale niema potrzeby włączania wentylatorów. Ma dobry ekran ips, bardzo dobre głośniki (szczególnie z dopinanym głośnikiem). Jest cichy, a obudowa jest łatwa do utrzymania w czystości.

Wady to spacja od nowości działa słabo (tylko po lewej stronie, wolałem uniknąć serwisu i zrobić to od ręki samemu po upływie gwarancji), reszta klawiatura jest ok. Dioda od capslocka jest super anemiczna, widać ją tylko w najczarniejszej nocy i to tylko pod odpowiednim kątem.

Awarii żadnych, wliczając bad/sub piksele.

 

Jeśli chodzi o gry to dużo Ci nie pomogę, bo choć kiedyś dużo grałem tak teraz mnie "te" cudowne gry nudzą. Ostatnio to grałęm tylko w SC2 z max ustawieniami w 2560x1440 i tylko raz coś dziwnego się zadziało - throttling się włączył i odpuścił dopiero po ponownym uruchomieniu gry.

Ten gtx860 to to samo co gtx960 - ta sama architektura (maxwell). Myślę, że jeszcze jakiś czas pograsz w FHD z podstawką.

Jeśli jeszcze raz mógłbym wybrać to brałbym Acera v17 nitro bez zastanawiania, ale tego asusa mogę Ci z czystym sumieniem polecić. Z Lenovo to wiocha się gdziekolwiek pokazać jak dla mnie, ale o gustach się nie dyskutuje. Jeśli będziesz pracować bez zewnętrznego monitora, to kup sobie 17, praca z jakimkolwiek profesjonalnym oprogramowaniem na 15,6 będzie bardzo męcząca nawet w małych ilościach.

 

Asus ma porządną obudowę,zawiasy i sztywną konstrukcję, 6 lat wytrzyma bez problemu, jeśli będziesz o niego dbać. Plusem jest łatwość wymiany baterii i czyszczenia. Touch pad się poleruje na "lustro" ale jest jasny i nigdy nie będzie to wizualnie "raziło" jak na ciemnych/czarnych. Też się zastanawiałem nad lenovo, ale miał za dużo wad dla mnie. Zobacz sobie tego ACER`a v15/v17. Moje dwa poprzednie laptopy acera, obecnie 9 i 5 lat działają do dzisiaj bezawaryjnie.

 

Powodzenia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...