Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Risado

Zakłócenia od karty graficznej

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z zakłóceniami dobiegającymi od karty graficznej. Jestem pewny, że to jej wina, bo tylko podczas jej obciążenia są słyszalne piski/pierdzenie w słuchawkach. Problem nie występował na GTS 250, natomiast pojawiał się zarówno na zastępczej HD 3870 jak i na HD 7770. Próbowałem wszystkiego w windowsie i nic nie pomogło. Komputer jest podłączony pod gniazdka z uziemieniem, karta dźwiękowa to Sound Blaster Z i jest zaraz nad grafiką. Na integrze problem nie występuje w ogóle. Czy da się coś z tym zrobić? Czy zakupienie czegoś zewnętrznego pomogłoby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem występuje bez podpiętego mikrofonu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem występuje bez podpiętego mikrofonu?

 

Tak, próbowałem podłączać tylko słuchawki i zawsze to samo. Sprawdzałem też inne kable i nie ma różnicy. Na integrze podłączony jest mikrofon i słuchawki i problem nie występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz możliwość to sprawdź na innym zasilaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wycisz nieużywane wejścia i wyjścia dźwięku.

 

Nawet gdy całkowicie wyciszyłem dźwięk w mikserze i zostawiłem podłączone słuchawki, problem nadal występował, oczywiście tylko podczas obciążania karty grą lub furmarkiem, ale nawet same ruchy myszki wywoływały ciche pierdzenie. Nie mam możliwości sprawdzenia na innym zasilaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet gdy całkowicie wyciszyłem dźwięk w mikserze i zostawiłem podłączone słuchawki, problem nadal występował, oczywiście tylko podczas obciążania karty grą lub furmarkiem, ale nawet same ruchy myszki wywoływały ciche pierdzenie. Nie mam możliwości sprawdzenia na innym zasilaczu.

Masz problem z obudową - przewodzi jakiś prąd i zakłóca Ci wyjście słuchawkowe. Zwykle to przebicie z któregoś portu (np ja miałem z USB i słuchawki piszczały jak ruszałem myszką :E ) ale Ty może masz gdzie indziej skoro przy zwiększonym napięciu (obciążenie karty graficznej) masz takie zakłócenia.

Spróbuj na początek rozebrać kompa i złożyć go "na pająka" i wtedy sprawdzić czy to rozwiąże problem ( bo w sumie jak masz pecha to zakłócenia mogą też się brać z kiepskiego zasilania na płycie głównej).

Jeśli bez obudowy wszystko będzie działać to kiepsko... ale przynajmniej będzie wiadomo co to.

Jeśli bez obudowy problem nadal będzie występował, to zostaje Ci tylko próba na innym zasilaczu.

 

Wydaje mi się że w obu przypadkach może pomóc zewnętrzna karta dźwiękowa, ale trzeba by to przetestować... :hmm:

 

ps. ja swoją obudowę musiałem potraktować tak - http://forums.bit-tech.net/showthread.php?t=208880 - żeby się dało słuchawek na froncie używać :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz problem z obudową - przewodzi jakiś prąd i zakłóca Ci wyjście słuchawkowe. Zwykle to przebicie z któregoś portu (np ja miałem z USB i słuchawki piszczały jak ruszałem myszką :E ) ale Ty może masz gdzie indziej skoro przy zwiększonym napięciu (obciążenie karty graficznej) masz takie zakłócenia.

Spróbuj na początek rozebrać kompa i złożyć go "na pająka" i wtedy sprawdzić czy to rozwiąże problem ( bo w sumie jak masz pecha to zakłócenia mogą też się brać z kiepskiego zasilania na płycie głównej).

Jeśli bez obudowy wszystko będzie działać to kiepsko... ale przynajmniej będzie wiadomo co to.

Jeśli bez obudowy problem nadal będzie występował, to zostaje Ci tylko próba na innym zasilaczu.

 

Wydaje mi się że w obu przypadkach może pomóc zewnętrzna karta dźwiękowa, ale trzeba by to przetestować... :hmm:

 

ps. ja swoją obudowę musiałem potraktować tak - http://forums.bit-tech.net/showthread.php?t=208880 - żeby się dało słuchawek na froncie używać :E

 

Raczej przebicie obudowy to nie jest, chyba że może ono występować w jakimś określonym miejscu, nie jestem elektrykiem i szczerze mówiąc nie znam się na takich sprawach. Sprawdziłem obudowę, prądem nie kopie ani nic nie przewodzi. Czy może to być wina tego, że boczne pokrywy nie są przykręcone? Przypominam, że kiedy miałem GTS 250 problem nie występował w ogóle, a w kompie wszystko było praktycznie tak samo. Jak coś to zawsze używałem wyjścia bezpośrednio od karty, nie podłączałem w ogóle front panelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy po odpięciu karty GTS 250 coś jeszcze zmieniałeś/przepinałeś/podłączałeś/odłączałeś/bawiłeś się z/testowałeś? Cokolwiek innego, może być nawet najbłahsza rzecz.

Odinstalowałeś wszystkie sterowniki od GeForce, a te od AMD zainstalowałeś na czysto wg porad na stronie AMD "jak prawidłowo instalować sterowniki"?

Żaden kabel nigdzie niczego przypadkiem nie dotyka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy po odpięciu karty GTS 250 coś jeszcze zmieniałeś/przepinałeś/podłączałeś/odłączałeś/bawiłeś się z/testowałeś? Cokolwiek innego, może być nawet najbłahsza rzecz.

Odinstalowałeś wszystkie sterowniki od GeForce, a te od AMD zainstalowałeś na czysto wg porad na stronie AMD "jak prawidłowo instalować sterowniki"?

Żaden kabel nigdzie niczego przypadkiem nie dotyka?

 

Możliwe, że zrobiłem coś podczas układania kabli, zawsze miałem je upchane i może coś czegoś dotyka. Jutro sprawdzę i wtedy powiem czy coś z tego wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej przebicie obudowy to nie jest, chyba że może ono występować w jakimś określonym miejscu, nie jestem elektrykiem i szczerze mówiąc nie znam się na takich sprawach. Sprawdziłem obudowę, prądem nie kopie ani nic nie przewodzi.

No tak, ale to raczej ułamki voltów, kopnąć to Cię to raczej nie kopnie :) Teraz jak masz nową kartę graficzną to i napięcie zasilania większe i dlatego to co wcześniej było bez przebicia teraz już niestety przewodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że HD7770 pobiera prawie 2x mniej energii niż GTS 250...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99% wina śledzia, spróbuj od spodu odizolować kartę graficzną folią miedzianą albo ołowianą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99% wina śledzia, spróbuj od spodu odizolować kartę graficzną folią miedzianą albo ołowianą.

 

A zwykła czarna taśma izolująca mogłaby być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, u mnie co prawda nic nie dało, ja mam całą obudowę całą powyginaną szczerbaty.gif i też mam gdzieś przebicia. Wczoraj robiłem reinstal sterowników i nowy build do windowsa  i myszka przestała piszczeć w głośnikach ale to pewnie przypadek. 

 

Wyciszałeś w panelu creative line in/mic czy tylko sam dźwięk w windowsowym mikserze ? 

Ten Z masz oem czy z tą metalową obudową ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, u mnie co prawda nic nie dało, ja mam całą obudowę całą powyginaną szczerbaty.gif i też mam gdzieś przebicia. Wczoraj robiłem reinstal sterowników i nowy build do windowsa  i myszka przestała piszczeć w głośnikach ale to pewnie przypadek. 

 

Wyciszałeś w panelu creative line in/mic czy tylko sam dźwięk w windowsowym mikserze ? 

Ten Z masz oem czy z tą metalową obudową ?

 

Mam wersję OEM, wyciszałem także te Line In, ale właśnie zauważyłem, że GTS 250 nie zasłaniał dwóch śledzi, a zarówno HD 3870 jak i HD 7770 zasłaniały, więc rzeczywiście może to być tego wina. Czekam tylko na odpowiedź z tą taśmą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się, zmieniałem ostatnio sprzęt. Co zmieniłem to procesor, płyta, ramy, dysk ssd i w sumie to wszystko. Jeśli chodzi o głośniki/słuchawki to jest pięknie i ładnie, ale mikrofon nagrywa gorzej. Chodzi o to że słychać delikatny pisk. Na poprzednim sprzęcie miałem tylko szumy ale to rzecz normalna, wystarczyło odszumić i miałem niemalże idealnie czysty dźwięk. Teraz mam dodatkowo delikatne piszczenie i odszumanie za bardzo na to nie pomaga. Skąd mogą być te zakłócenia? Płyta powinna niby być lepsza (lepsza dźwiękówka i ma chyba oddzieloną sekcję audio), reszta wydaje mi się że nie powinna mieć wpływu...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wersję OEM, wyciszałem także te Line In, ale właśnie zauważyłem, że GTS 250 nie zasłaniał dwóch śledzi, a zarówno HD 3870 jak i HD 7770 zasłaniały, więc rzeczywiście może to być tego wina. Czekam tylko na odpowiedź z tą taśmą.

 

Napisałem tak co do taśmy w poprzednim poście , może mało czytelnie :). U siebie obkleiłem wszystkie śledzie, dyski, śrubki od dysków, zasilacz. Posprawdzałem miernikiem i obudowa nie miała z niczym kontaktu a i tak nic to nie dawało, było dodatkowo słychać trzaski jak włączała się lodówka :). Zaklej śledzia i zobacz, jak nic nie da to tak jak wcześniej radzili wyjąć z obudowy i zobaczyć bez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zwykłą taśmę izolacyjną jak nie masz żadnej olowianej pod ręką. Tylko musisz dosyć szczelnie okleić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...