Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

amengsk

Lenovo Z70-80 - matryca IPS czy TN?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Kupiłem Lenovo Z70-80 i chciałbym sprawdzić czy moja matryca to na pewno IPS. W sklepie w specyfikacji było wypisane że jest to IPS, jednak chciałbym to sprawdzić na 100%. Na pudełku laptopa w pozycji matryca jest napisane:17,3' FHD LED i nie ma słowa o IPS. Czy jest możliwość sprawdzenia czy to na pewno matryca IPS?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TN ma słabe kąty widzenia, jeśli przy przechylaniu klapy kolory są przekłamane to masz TNke. Do tego patrząc powiedzmy z kąta 120 stopni od boku kolory i kontrast są przekłamane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To właśnie wiem. Generalnie ekran nie traci koloru wraz z zwiększaniem kąta, no może minimalnie. Przy czym wiadomo, że jest to sprawa mocno subiektywna. Stąd moje pytanie czy da się to jakoś sprawdzić. Może za pomocą nr seryjnego, albo jakiegoś programu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za pomoca hwinfo mozesz sprawdzic model i firme matrycy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Sprawdzone - matryca PLS od Samsunga, czyli jakiś odpowienik IPS.

 

 

 

I jeszcze jedno pytanie.

Czy da się znaleźć Lenovo Z70-80 z idealnym podświetleniem krawędziowym, czy zawsze przy dokładnym przyglądaniu się będą różnice w podświetleniu? Generalnie matryca jest ok, natomiast krawędzie są minimalnie słabiej podświetlone, a jedno miejsce w rogu jeszcze słabiej niż reszta krawędzi. Róznica jest oczywiście niewielka, jednak moje pedantyczne podejście do elektroniki, którą kupuję nie daje mi spokoju. Jest sens wymieniać egzemplarz na inny, czy w każdym znajdzie się różnica w podświetleniu krawędziowym?

Chodzi przede wszystkim o dolne rogi. Lewy dolny jest najsłabiej podświetlony.

 

 

 

Generalnie tak to u mnie wygląda:

 

861c08339f7f0b9cmed.jpg

 

280f7628b3086af0med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, są to słabe matryce, ale ips, i nic z tym nie zrobisz, za to wiedz że tn była by jeszcze gorsza + miała by wyblakłe kolory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest mój model:

http://www.lcdsolar.com/products/pdSpanish.aspx/SAMSUNG/LTN173HL01401/42480#.VrwrWotFBD-

Były wkładane 2 rodzaje. Ja mam od Samsunga.

 

Wiem, że dramatu może nie ma, ale mogłoby być lepiej. Trochę to denerwuje, tym bardziej, że najmocniejszym punktem tego modelu miała być matryca. ;) Problem w tym, że w mojej starej TN-ce kolory były wyblakłe, kąty patrzenia bardzo słabe, ale podświetlenie matrycy nie budziło zastrzeżeń. Tutaj jest dokładnie na odwrót.

 

Jeszcze dodatkowe zdjęcia w większej rozdzielczości:

da581532c86177demed.jpg

 

5daa1f60323a3458med.jpg

 

b3743d47fa7be01dmed.jpg

 

06f0b72aad1d18dfmed.jpg

 

Jak myślicie, wymieniać? Czy lepszej i tak nie dostanę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić screeny na czarnym tle? To się najczęściej bierze pod uwagę, gdy reklamujesz matrycę. Dopóki nie ma wielkich różnic raczej ci nie wymienią, chociaż możesz spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerń jest idealna. Problem staje się widoczny na innych kolorach. Im jaśniejszy tym bardziej widać że jest nierównomiernie podświetlone na krawędziach.

Do 14 dni mogę oddać bez podawania przyczyny, także nie powinni robić problemu. Pytanie czy ma to sens i czy jest szansa trafić na lepszą? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bleeding występuje niemal wyłącznie na ciemnych tłach. Spróbuj go reklamować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie coś zdecydowanie jest tu nie tak. Jeżeli nie jesteś pewny to pójdź do jakiegoś stacjonarnego sklepu (można sprawdzić na stronie czy mają taki model na stanie) i sprawdź czy też jest tak samo. Na Twoim miejscu bym to reklamował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...