Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Spikero

Słuchawki pod CS:GO + ew. karta dźwiękowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od pewnego czasu planuje zakup słuchawek konkretnie pod CS:GO, muzyka, filmy, itd., są dla mnie zupełnie nie istotne, do tej pory używam do tych celów słuchawek za 15zł z lidla i daje radę, więc myślę, że co bym nie kupił będzie lepiej :). Zależy mi przede wszystkim na pozycjonowaniu w grze, chcę dokładnie słyszeć co, skąd, ilu, gdzie itd., myślę, że wiadomo o co chodzi. Przeglądnąłem kilka stron, w tym także kilka tematów na tym forum i wybrałem HyperX Cloud I, wydają się dobrym wyborem, prawda? Tu pojawia się moje pytanie, bo jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłem, czy do celów które wyżej wymieniłem, przy tych słuchawkach potrzebna mi będzie karta dźwiękowa, czy może wszystko będzie git, czy będę w stanie wykorzystać potencjał słuchawek do tych celów w 100%? Nie wiem czy ma to znaczenie ale moja płyta główna to Gigabyte GA-B85M-D3H-A, troszkę jestem zielony, ale rozumie, że skoro nie była kupowana żadna karta dźwiękowa to komputer używa tej z płyty głównej (zintegrowanej?)? Gdybym pominął jakieś istotne informacja, dajcie znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na integrze nigdy nie będziesz miał 100% poprawnego pozycjonowania, gdyż separacja dźwięku tam leży.

Jak chcesz rzeczywiście wymiatać w CS:GO i wyciągnąć ze słuchawek ich prawdziwy potencjał to konieczna jakaś porządniejsza karta z wirtualizacją dźwięku, jak np. Sound Blaster Z z allegro za 150-230 zł (drożej się nie opłaca). Dlaczego z wirtualizacją? Gdyż nawet na najlepszej karcie dźwiękowej wbudowana w CS:GO wirtualizacja dźwięku stereo na słuchawkach leży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet, hmm... Myślałem coś w okolicach 300 złotych słuchawki, plus w razie czego koło 200 na karte, wydaje mi się z tego co czytałem, że w tych granicach można dostać już sensowny sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli bez karty się nie obejdzie, tak jak myślałem. Co do kart rozważam teraz pomiędzy soundblaster Z a Asus xonar ds, który też ma bardzo dobre opinie, a jest trochę tańszy, co o tym myślicie? Może proponujecie jakaś jeszcze inna? Dodam, że myślę raczej o zakupie nowej karty, nie jestem jakoś przekonany do używek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AIM SC8000 plus XyperX Cloud ver. 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko że w AIM SC8000 nie podepniesz microfonu.

A co myślicie o używce sound blaster z? planuje kupić do maks 200zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ztka to dobry wybór.

Ale możesz też kupić Aima i mikrofon podłączyć pod integre.

W CSie będzie podobne, ale muzyka i filmy to już znaczna przewaga Aima

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zależy mi też na lepszej jakości dźwięku z microfonu. Może nie jest to jakiś super mic ale na pewno jego jakość wzrośnie, mniej szumów itp ( tak myślę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wtedy Ztka. Najlepiej używana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zdecyduje się na Ztke + hyperX cloud I, powiedzcie mi jeszcze, bo ja całkiem zielony jestem, czy każda karta dźwiękowa pasuje do każdej płyty głównej, czy muszę na coś zwrócić uwagę? Moja płyta główna: Gigabyte GA-B85M-D3H-A

I druga sprawa, czy ktoś posiadający przysłowiowe dwie lewe ręce do takich rzeczy założy ją sobie sam i wszystko poprawnie zainstaluje czy poprosić kogoś ogarniętego w temacie o pomoc?

 

Co myślicie o kupowaniu kart pochodzących ze zwrotów konsumenckich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta jest pod PCIe, jeśli jedną z szyn masz zajętą przez karte graficzną a drugą wolną to nie powinno być problemu. Są myśle wystarczająco oddalone od siebie, jedynie chlodzenie może zasłaniać wejście PCI.

A co do kupna sam przymierzam sie do zakupu powystawowej Ztki o ponad 100zl taniej niż nowy egzemplarz. 200zł myśle optymalna cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli dobrze rozumiem, jeśli gniazdo podpisane PCIEX4 mam wolne i jest wystarczająco miejsca do karty graficznej to spokojnie mi soundblaster Z podejdzie? Jeszcze jedno, czym się różnią od siebie te karty:Soundblaster Z od Soundblaster Z bulk, ja zauważyłem tylko wygląd no i częstpotliwość próbkowania, tylko, że nic mi to nie mówi, jest to ważne, czy można kupić wersje bulk i wszystko będzie tak samo? Ahh, no i ostatnie pytanie, czy to są hyperx cloud ver. I, bo ogólnie to nigdzie nie pisze, że jest to ver. I :HyperX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Jeśli chodzi o wersje bulk karty dźwiękowej to jest to wersja bez pudełka bądź z pudełkiem ale bez tej plastikowej obudowy i np dodatków jak ten microfon czy plytka ze sterami. Co do wejścia PCIe myśle, że spokojnie podejdzie nie wydaje sie ona jakaś wielka. Sam oczekuje kuriera z moją Ztką bo zamówiłem używaną i jestem ciekaw przeskoku z integry. A słuchawki w ver.1 to te które podałeś czyli z dopiskiem HyperX HX Cloud Black (KHX-H3CL/WR).

Pozdrawiam, napisz jak dostaniesz wszystko jak sie sprawują hyperx'y z tą dźwiekówką bo sam w niedalekiej przyszłości zamierzam zmienic wysłużone steelseriesy na te cloudy;)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarła do mnie karta. Po krótkich testach stwiedzam, że nie dałbym za nią 300zl+ na pewno. Udało mi sie kupić używke za 170 i myślę ze mimo wszystko było warto. Jakość dźwięku jest lepsza, sporo możliwości ustawień, dobry bass. Odsłuch na poziomie 30% głośności w windowsie + niewiele wiecej w programach/yt. Przy wyższym poziomie jest kiepsko zbyt głośno nie da się słuchać. Jednak to nie problem bo na 30% głośności dźwięk jest super napewno lepszy niż w integrze ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To o czym mówisz nazywa się "zapas mocy" i napewno nie jest minusem. Nie powiedziałeś natomiast, dlaczego uważasz, że nie dałbyś za nią ponad 300 zł ;) Jakie ma minusy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta i słuchawki dziś dotarły, zastanawiam się nad 2 rzeczami, czy podpięcie słuchawek przez przedłużkę z zestawu z regulacją głośności bedzie miało wpływ na dźwięk, może go pogorszyć?

Druga sprawa, którego mikrofonu używać, tego z słuchawek czy załączonego do karty Sound blaster? (3 akapit chybamikro)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten w hyperX ach jest dobrej jakosci, musisz sam sprawdzic który lepszy (nie mialem stycznosci z tym od karty). A co do przedluzacza to u mnie wydaje sie jakby nieco pogarszal( w SS Siberia) - to tez musisz sam ocenic 'wlasnym sluchem'. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tego co czytam "Z"tka jest głośna na wyjsciu, będzie to dobra alternatywa dla X-Fi Elite Pro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...