Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

buddynho

Gigabyte gtx 960 4gb windforce oc - temperatury za wysokie?

Rekomendowane odpowiedzi

po złożeniu kompa pograłem kilka godzin i temperatura max w hwmonitorze pokazało 69 stopni.Chyba trochę za dużo jak na ten model, a grałem tylko w dote2.Nie mam zainstalowanego żadnego oprogramowania do karty ( oprócz geforce experience ) ani nic do wiatraków.Ale z tego co widziałem to w bazowych ustawieniach ta karta nie powinna przeskoczyć 61stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w czym Ci ta temperatura przeszkadza? Jest całkowicie dopuszczalna. Wszystko zależy od cyrkulacji powietrza w obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie za wysoka jak na grę pokroju DoTA 2.

W PCLabowym teście karta osiąga 66*C w pełnym obciążeniu, a nie w takim czymś jak DoTA 2

Autorze daj fotkę wnętrza obudowy, gdzie ta obudowa w ogóle jest? Ile stopni w pokoju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie za wysoka jak na grę pokroju DoTA 2.

W PCLabowym teście karta osiąga 66*C w pełnym obciążeniu, a nie w takim czymś jak DoTA 2

Autorze daj fotkę wnętrza obudowy, gdzie ta obudowa w ogóle jest? Ile stopni w pokoju?

A co ma do tego dota. Szczególnie jeśli gra bez v-sync. I karta jest wykorzystywana na maxa bo generuje 200 czy ileś fps. Do tego na temperaturę podzespołów wpływa dużo obudowa i jej wentylacja/ilość i jakość w niej zamontowanych wentyli. 69 stopni to nie jest dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie za wysoka jak na grę pokroju DoTA 2.

W PCLabowym teście karta osiąga 66*C w pełnym obciążeniu, a nie w takim czymś jak DoTA 2

Autorze daj fotkę wnętrza obudowy, gdzie ta obudowa w ogóle jest? Ile stopni w pokoju?

 

No szczególnie jak karta mu renderuje ponad 300 fps, to będzie problem z obciążeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm, gram na ultra fpsów mam 120.Obudowa fakt mała bo air240.Ale co mnie zastanawia to że wiatraki pokazuje max obciążenie 34%.

65rguhZ.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GPU Load masz 99%, więc karta jest maksymalnie obciążona i w tym momencie łapie 69*C.

Max obroty wentyli to 1180 rpm, więc wentyle ledwie słychać.

Tak jest ustawiona krzywa obrotów w biosie, niezbyt agresywnie, ale to bardzo dobrze.

Jeśli wolisz mieć niższą temperaturę, a wyższe obroty to masz duże pole manewru. W MSI Afterburner możesz ustawić własną krzywą.

Ale ja bym zostawił tak jak jest, bo 69*C przy maksymalnym obciążeniu gpu to wcale nie jest dużo. Wystarczająco chłodno i przy tym cicho i tak ma być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm no ogólnie jest bardzo cicha obudowa, więc mógłbym te kilka stopni dropnąć. W OC guru się nie da tego zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie używam OC Guru. MSI Afterburner ma wszystko co potrzeba do monitoringu, oc i samodzielnego ustawienia obrotów wentylatorów karty graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw sobie własną krzywą w msi afterburner - 20% w idle (700 rpm) do 40 stopni i 35% (1200 rpm) dla 70 stopni.

 

Nie złapie takiej temp i będzie zachowana cicha praca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok zaraz postaram się to ogarnąć , dzięki wielkie.

Btw bardzo cicha karta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw sobie własną krzywą w msi afterburner - 20% w idle (700 rpm) do 40 stopni i 35% (1200 rpm) dla 70 stopni.

Nie złapie takiej temp i będzie zachowana cicha praca.

To będzie identycznie jak ma teraz. Przecież przy 69*C jest 1180 rpm.

Więc żeby była jakaś różnica to by trzeba było dać 1400 rpm dla 70*C.

Pytanie tylko po co robić głośniejszą kartę, skoro jest ona chłodna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To będzie identycznie jak ma teraz. Przecież przy 69*C jest 1180 rpm.

Więc żeby była jakaś różnica to by trzeba było dać 1400 rpm dla 70*C.

Pytanie tylko po co robić głośniejszą kartę, skoro jest ona chłodna?

 

Teraz ma półpasyw do 60 stopni. 700 rpm w idle jest bezgłośne.

 

Stopniowo zwiększające się obroty powodują, że karta powoli się nagrzewa i nie złapie tych 69 stopni, przy czym utrzyma niższe obroty.

 

Pomyśl trochę :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem będzie tak samo, a tylko "popsuje" sobie półpasywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem będzie tak samo, a tylko "popsuje" sobie półpasywa.

 

Nie sprawdzałeś to nie wiesz ...

 

takie cos?

 

Wiesz co to jest krzywa ? W oc guru tego nie ustawisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem będzie tak samo, a tylko "popsuje" sobie półpasywa.

właśnie, będzie odwrotnie - jak JaN008 pisze...im szybciej kartę zaczniesz schładzać (nawet min. rpm) tym mniej się nagrzeje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałeś to nie wiesz ...

 

 

 

Wiesz co to jest krzywa ? W oc guru tego nie ustawisz.

no już ściągam tego afterburna~~

 

dobre teraz jak to się robi :D ver 4.0.2

 

UQXLqcu.png tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, trochę ostro po 70 stopniach ale i tak tylu nie przekroczy :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, trochę ostro po 70 stopniach ale i tak tylu nie przekroczy :thumbup:

hmm, no ale czy tego samego nie zrobiłem w oc guru?:DD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś ale to nie była krzywa, do tego dałeś za dużo punktów przez co wentylator nie chodził by płynnie i dochodziło by do momentów falowania.

 

Jednak zmienił bym to ustawienie w MSI AF bo teraz to grubo za dużo dałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No szczególnie jak karta mu renderuje ponad 300 fps, to będzie problem z obciążeniem.

No cóż, przyzwyczaiłem się do tego, że wszędzie daję cap'a na 60fpsów. Kompletnie o tym nie pomyślałem. Mea culpa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poważnie nawet w grach Valve dajesz capa na 60 FPS :o

 

Silnik tych gier przy 60 fps tak pływa że myszka aż łapie opóźnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieeee. GO jest jedynym wyjątkiem. Innych gier Valve nie mam :)

Pobór mocy po ustawieniu capa na 60 fps spada miejscami o ~50W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To już druga osoba bodajże w tym temacie z tym samym modelem i po własnej aplikacji pasty taka duża różnica, gwarancji nie trzeba żegnać jak przyrosty są tak fajne to warto to zrobić, jak jest plomba na którejś śrubie to można zamówić i nakleić jeżeli np suszarka + żyletka nie dały rady lub w ogóle ktoś robi dziurę w plombie od razu  Chwile temu zamawiałem z alledrogo do xfx https://allegro.pl/oferta/5x-naklejki-gwarancyjne-asus-msi-palit-xfx-evga-gigabyte-zotac-15362612792
    • Dane CFM z opakowań producentów nie można porównywać między nimi, a najlepiej kompletnie na te dane nie patrzeć. Nie dość, że nie ma żadnego ogólne standardu względem którego dokonywane są te pomiary, więc każdy producent mierzy jak uważa, to dodatkowo zarówno te dotyczące przepływu jak i ciśnienia są dokonywane przy skrajnych i nierealnych sytuacjach. Na przykład w przypadku ilości przepchniętego powietrza mogą być stosowane kilkudziesięciocentymetrowe tunele z "prostownikami przepływu" na końcu którego znajduje sie wentylator i po przeciwnej stronie przyrząd do pomiaru, czyli coś czego nikt w domowym komputerze nie zastosuje przez co taki wynik jest niestosowalny w praktyce dla wentylatora zamontowanego bezpośrednio na radiatorze (czy to od wieży chłodzenia czy układu cieczą) lub kratce obudowy. Zostają tylko praktyczne testy jak np. TechPowerUP czy HWCooling.net lub takie przy stałej metodologii dla wszystkich śmigieł jak np. Cybenetics. W takim przypadku będziesz miał miarodajne wyniki. Nie potrzebujesz takiej przejściówki dopóki gniazdo do którego wpinasz 4 pinową wtyczkę nie jest blokowane plastikiem z boku w którym wtyczka by wystawała (a jeżeli blokuje to możesz próbować tę blokadę usunąć). Rozstaw pinów w wentylatorze 2, 3 i 4 pinowym jest teoretycznie identyczny, bo dwa pierwsze piny to kolejno uziemienie i napięcie, kolejny to pomiar obrotów i ostatni czwarty to pin do sterowania PWM. Wentylator 2 i 3 pin można sterować tylko poprzez zmianę napięcia pracy, a dla wentylatora PWM nie ma teoretycznie znaczenia czy steruje się go sygnałem czy napięciem, tak długo jak jego sama konstrukcja nie przeszkadza w sterowaniu jego obrotami poprzez zmianę napięcia zamiast sygnałem modulacyjnym (jak np. nie powinno się robić w przypadku łożysk magnetycznych jak w wentylatorach Phanteks T30 lub Corsair ML120 czy konstrukcjach Sunona MagLev).
    • Świetny ruch, ale mimo wszystko wk*****m się niemiłosiernie, że występują takie egzemplarze. Sam polecam/poleciłem ten model nie jednemu znajomemu i wszystko jest ok. Super, że pomogło, przykro, że Asus wypuszcza takie buble w postaci Asus Dual, które człowiek musi sobie poprawiać sam. Wiadomo, że mógłbyś to próbować zrobić w inny sposób i szkoda, że tak fajny model jakim jest Asus Dual, potrafi wypuścić takie gówno.
    • Jak laptop działa stabilnie po mimo whea w dzienniku zdarzeń to możesz olać (myślałem że miałeś co innego na myśli pisząc "sypie błędami") albo spróbuj zrobić te rzeczy o których piszą w tym temacie z reddita no może oprócz wymiany dysku na gen 3   
    • Gniesz pałkę znowu. Znajdź mi kraj gdzie każdy dobrowolnie chce iść zginąć.  Jak można się dziwić, że ktoś nie chce iśc na wojnę i jak można się dziwić, że ludzie przed nią uciekają.   Z rosji wyjechał tak samo ogrom ludzi przed wojną. Z każdego kraju kto będzie mógł to będzie kombinował jak uniknąć wysłania na front, jest to oczywiste. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...