Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kukuc

Huawei Cyfrowy Polsat E3276 LTE z Router WIFi ASUS RT-AC51U

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie. Posiadam Huawei Cyfrowy Polsat E3276 LTE, internet normalnie z tego działa na lapku, ale już z Routerem ASUS WiFi RT-AC51U, nie bangla. Chciałbym uruchomić WiFi za pomocą tego urządzenia ale po kilkugodzinnej walce już po prostu opadają mi łapy :/ Czy ktoś kumaty podpowie mi jak mam to zrobić ? Kombinowałem z Wireless jak i podpinałem palucha bezpośrednio do Routera. Neta nadal nie ma na innych urządzeniach po WiFi :/ Podpowiedzcie jak to skonfigurować ? Od czego zacząć ? Co potrzebuję ? Czy to w ogóle jest ze sobą kompatybilne ? HELP !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus nie wspiera modemow LTE tylko 3G/4G 4G czyli maks HSPA+. Dodatkowo jest to jako dodatek w firmwarze Asusa zarownow tansyzch jak i anjdrozszych modelach routerów, ktorego Asus nie gwarantuje. Tak mowia na infolini serwisowej.

 

Pozatym wielokrotnie poruszane na forum w przyklejonym o LTE chociazby tylko trzeba miec checi go przejzec cokolwiek. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Alledrogo ziomek sprzedawal te same urzadzenie i ten sam modem LTE. Po zapytaniu czy mu współpracują razem i ma WiFi odpowiedział, że wszystko działa ale on sprzedaje i nie bedzie udzielał informacji na ten temat :/ Czyli jakoś to można współgrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Alledrogo ziomek sprzedawal te same urzadzenie i ten sam modem LTE. Po zapytaniu czy mu współpracują razem i ma WiFi odpowiedział, że wszystko działa ale on sprzedaje i nie bedzie udzielał informacji na ten temat :/ Czyli jakoś to można współgrać.

 

Jezeli uzywasz firmware Asusa to raczej wciska ci kita. Na Allegro jest pelno kompletow RT-AC55U i E3372 od PLAY-a, ale to nie dziala. Poprostu wiekszosc tych sprzedajacych tego nie sprawdza tylko przeczytaja na stronie Asusa, ze cos tam 3G/4G i sie kasa trzepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak jak w temacie. Posiadam Huawei Cyfrowy Polsat E3276 LTE, internet normalnie z tego działa na lapku, ale już z Routerem ASUS WiFi RT-AC51U, nie bangla. Chciałbym uruchomić WiFi za pomocą tego urządzenia ale po kilkugodzinnej walce już po prostu opadają mi łapy :/ Czy ktoś kumaty podpowie mi jak mam to zrobić ? Kombinowałem z Wireless jak i podpinałem palucha bezpośrednio do Routera. Neta nadal nie ma na innych urządzeniach po WiFi :/ Podpowiedzcie jak to skonfigurować ? Od czego zacząć ? Co potrzebuję ? Czy to w ogóle jest ze sobą kompatybilne ? HELP !!!

 

Mam RT-AC51u i e3276 z Tmobile i działa.

U mnie do uruchomienia wystarczyło wyłączenie żądania PINu na SIMie, włożenie modemu do USB'a z wyjętym łączem WAN i restart.

Jest tylko jedno ale: transfer jest ograniczony do ok 25Mbps (modem wpięty bezpośrednio w kompa daje u mnie DL 50Mbps, UL 20Mbps a po podłączeniu do routera DL spada do 25Mbps).

 

Myślicie, że może pomóc przerobienie modemu na Hilink (pewnie stworzy to inne problemy), ewentualnie firmware od Padavana ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam RT-AC51u i e3276 z Tmobile i działa.

U mnie do uruchomienia wystarczyło wyłączenie żądania PINu na SIMie, włożenie modemu do USB'a z wyjętym łączem WAN i restart.

Jest tylko jedno ale: transfer jest ograniczony do ok 25Mbps (modem wpięty bezpośrednio w kompa daje u mnie DL 50Mbps, UL 20Mbps a po podłączeniu do routera DL spada do 25Mbps).

 

Myślicie, że może pomóc przerobienie modemu na Hilink (pewnie stworzy to inne problemy), ewentualnie firmware od Padavana ?

 

Nic nie ejst ograniczone. Modemyw Asusach działaja w UMTS, a to maksimum dla tego standardu. W HSPA+ zwanym przez Asusa 4G do 42Mb ;)

 

AsusWRT nie wspolpracuje z modemami dzialajacymi jako router. Stawiam, ze wogole po przerobce ci go nie wykryje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie ejst ograniczone. Modemyw Asusach działaja w UMTS, a to maksimum dla tego standardu. W HSPA+ zwanym przez Asusa 4G do 42Mb ;)

 

AsusWRT nie wspolpracuje z modemami dzialajacymi jako router. Stawiam, ze wogole po przerobce ci go nie wykryje.

 

Dzięki za odpowiedź,

w międzyczasie wgrałem firmware 3.4.3.9-099 Padavan'a i jest ... szybciej.

Wygląda na to, że lepiej obsługuje modem e3276, bo obecnie mam 45Mbps DL i 25Mbps UL.

 

natomiast nie wiem jak to jest z tym 4G/LTE, bo jak na HSPA+, to ten upload jest dla mnie za duży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź,

w międzyczasie wgrałem firmware 3.4.3.9-099 Padavan'a i jest ... szybciej.

Wygląda na to, że lepiej obsługuje modem e3276, bo obecnie mam 45Mbps DL i 25Mbps UL.

 

natomiast nie wiem jak to jest z tym 4G/LTE, bo jak na HSPA+, to ten upload jest dla mnie za duży

 

Wszystko kwestia firmware-u. Może w tym co wgrałeś jest coś dorobione do obsługi LTE. Najprosciej podłącz modem do USB w PC i zobacz na jaki kolor w LTE swieci sie dioda w modemie. Jak taki sam to znaczy, że idzie w LTe, ale jak już inny lub taki mieniony zielony z blekitnym to nie chodiz w LTE tylko w jakims dziwnym wymuszonym trybie miesznaym przez router.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS RT-N18U i Huawei E3272 i wszystko działa jak trzeba. Oryginalny firmware asusa, wykrywa modem, wykrywa połączenie, mam koło 53 mbps downloadu, a modem połączony z LTE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS RT-N18U i Huawei E3272 i wszystko działa jak trzeba. Oryginalny firmware asusa, wykrywa modem, wykrywa połączenie, mam koło 53 mbps downloadu, a modem połączony z LTE

 

Po czym wiesz, ze chodiz w LTE poza transferami?? ;) W firmwarze Asusa pisze gdziekolwiek chodzbyw logach, że połączył sie w LTE??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po kolorze lampki na modemie i po statusie po zalogowaniu się na niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty mas zmodem w wersji HiLink??

 

Widziales zapis na stronie Asusa na czerwono przy tym najnowszym firmwarze??

 

ASUS RT-N18U Firmware version 3.0.0.4.378.9545

[important]

If your firmware is older than 3.0.0.4.378.9216, please upgrade to 3.0.0.4.378.8041 first. Only 3.0.0.4.378.8041 can upgrade to the firmware after 3.0.0.4.378.9216

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, mam firmware upgradowany co każdy update po kolei.

EDIT:

Jak dobrze pamiętam, na początku nie chciał się łączyć. Po wyłączeniu pinu na modemie i pogrzebaniu w ustawieniach połączenia z donglem w routerze wszystko zaczęło działać i działa do teraz. Poza tym same transfery udowadniają, że jest za szybko na 3g.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT:

Jak dobrze pamiętam, na początku nie chciał się łączyć. Po wyłączeniu pinu na modemie i pogrzebaniu w ustawieniach połączenia z donglem w routerze wszystko zaczęło działać i działa do teraz. Poza tym same transfery udowadniają, że jest za szybko na 3g.

 

Napisałbys mi na PW co ustawiales, zeby ci to zadziałało bo aj nawet raz kupiłem przez internet RT-AC87U i nie chcialo chodzic, a jak poszlo to 15Mb bylo szczytem, a RT-N18U tez jest wogole na Broadcomie dlatego jestem bardzo ciekaw jak to zrobiles.

 

PIN sie wylacza w karcie SIM, a nie w modemie tak swoją droga.

 

Modem HiLink to modem , ktory do swojej obslugi ma strone internetowa jak router i dziala jak taki routerek, ktory przez USB dziala :). Modemw Wersji "S", w PLAY przykłądowo to router, ktory do obsługi wymaga aplikacji instalowanej z tego modemu.

 

Mozesz mi opisac jak to ustawiales tutaj wszystko mi jedno ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pin wyłączasz na karcie SIM za pomocą softu w modemie, czepiasz się ;) Porobię screeny i Ci wyślę jak wrócę do domu, lecz nie wiem czy zrobię to dziś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pin wyłączasz na karcie SIM za pomocą softu w modemie, czepiasz się ;) Porobię screeny i Ci wyślę jak wrócę do domu, lecz nie wiem czy zrobię to dziś.

 

Trzeba sie troche po czepiac wkoncu to forum konkretne to konkretnie sie pisze ;) Nie spieszy mi sie, z ciekawości chce te zrzuty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu Google pokazuje PAdavan firmware wyłącznie dla modleu RT-N56U, a jak wpisuje RT-AC51U to nie ma?? :E - pytam z ciekawości.

 

To firmware tylko na sprzęt Asusa na Broadcomie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiedziałem jaki mam sprzęt. Mam modem Huawei E3372 HiLink, nie 3272. W załączniku obrazki z konfiguracją routera i diagnostyką LTE (tryb auto) i 3g (wymuszony).

 

Galeria obrazków:

http://imgur.com/a/Y0svX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oryginalny. Modem kupiony na allegro z logo MTC, chyba Rosja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyda sie to moze komus :D

 

Fajnie ci to lata wiec spoko ;) Ja jednak jestem zwolennikiem routerow z wbudowanym modemem LTE. Dają wieksza gwarancje, ze to dizała. Modem pod USB na Auto z 2-3 kreskami sygnalu LTE moze sie czasem przelaczac na starszy standard i ciezko to zauwazyc :) Zawsze jest jakies ryzyko, a w takimz wbudowanym LTE ustawisz na sztywno "tylko LTE" i nie ma bata, zeby sie przelaczyl bo jak straci sygnal LTE to nie bedzie neta ;)

 

To tka tylko glosno mysle :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten temat jest też dobrym przykładem 'anteny z Allegro' Pod modem podpięte cudo http://tnij.org/dp02436

Do najbliższego nadajnika ok 5,5-6km przez lasy, żadne Sorenseny ani Cybertechy i jak widać jest nieźle. Bez anteny nie ma szans nawet złapać sygnału LTE. No i jakbym panelową Cybertecha u siebie powiesił, silniejszy wiatr wyrwałby masz, tu problemu nie ma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...