Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

marcin015

Proces svchost.exe (W7 Pro x64)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zainstalowałem sobie "świeży" system. I jest problem z procesem svchost.exe. Zżera mi bardzo dużo pamięci i użycia procesora.

Zrobiłem screena na świeżo zainstalowanym systemie. Komputer muli i wolno działa.

 

Beztytulu_senaser.png

 

Co mogę z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powód jest jeden-aktualizacje Windowsa.

Zostaw na kilkanaście godzin niech wyszuka i zainstaluje.

Tylko do aktualizacji Windows 7 to trzeba anielskiej cierpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powód jest jeden-aktualizacje Windowsa.

Zostaw na kilkanaście godzin niech wyszuka i zainstaluje.

Tylko do aktualizacji Windows 7 to trzeba anielskiej cierpliwości.

 

A co jeśli wyłączę te aktualizacje? Może lepiej wyłączyć i się poprawi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zainstalowałem sobie "świeży" system. I jest problem z procesem svchost.exe. Zżera mi bardzo dużo pamięci i użycia procesora.

Zrobiłem screena na świeżo zainstalowanym systemie. Komputer muli i wolno działa.

 

Beztytulu_senaser.png

 

Co mogę z tym zrobić?

 

możesz zrobić tylko jedno: poczekać.

daję Ci 100% że duże obciążenie svchost oraz TrustedInstaller to, przepraszam za język, ale trzeba: zjebana usługa Windows Update. Microsoft o tym wie, ale nic z tym nie zrobi.

trzeba przeczekać, jak Windows Update przemieli, i aktualizacje zainstaluje, to procesy się uspokoją.

 

ps. instaluj aktualizacje w paczkach po ~50 sztuk, inaczej komp Ci się może zwiesić totalnie i przerwane aktualizacje mogą zepsuć system.

 

A co jeśli wyłączę te aktualizacje? Może lepiej wyłączyć i się poprawi?

możesz wyłączyć - ale jak odczekasz, poinstalujesz, to Windows Update się magicznie naprawi.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powód jest jeden-aktualizacje Windowsa.

Zostaw na kilkanaście godzin niech wyszuka i zainstaluje.

Tylko do aktualizacji Windows 7 to trzeba anielskiej cierpliwości.

 

 

możesz zrobić tylko jedno: poczekać.

daję Ci 100% że duże obciążenie svchost oraz TrustedInstaller to, przepraszam za język, ale trzeba: zjebana usługa Windows Update. Microsoft o tym wie, ale nic z tym nie zrobi.

trzeba przeczekać, jak Windows Update przemieli, i aktualizacje zainstaluje, to procesy się uspokoją.

 

ps. instaluj aktualizacje w paczkach po ~50 sztuk, inaczej komp Ci się może zwiesić totalnie i przerwane aktualizacje mogą zepsuć system.

 

możesz wyłączyć - ale jak odczekasz, poinstalujesz, to Windows Update się magicznie naprawi.

 

W takim razie jeśli tak mówicie to włączam Windows Update i instaluję wszystkie aktualizacje.

Mam nadzieję, że będzie tak jak piszecie. Dam znać jak będzie to wyglądało po aktualizacji.

Póki co, dziękuje za szybką pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpisz około 17:00 czy 18 czy cokolwiek wyszukało jeśli masz dobry PC i szybki net to masz szansę.

Tylko jak pisał Gobli instaluj po około 45-50 sztuk a nie wszystko na raz i najpierw tylko te od Windowsa.

Po restarcie kolejne 50 sztuk od Windowsa potem te od Net.Framework.

Po całkowitym zaktualizowaniu Windowsa uruchom oczyszczanie dysku i usuń pliki które wyszuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast się męczyć z Windows Update, ZNACZNIE lepiej wyjdziesz instalując najpierw poprawki poprzez WSUS (LINK), a dopiero potem instalując te z Win. Up.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po formacie na moim laptopie i próbie instalacji poprawek z WSUS Offline wieszał się na 4 poprawce nie pamiętam numeru.

Nie pomagały żadne restarty bo po restarcie to samo wieszał się zawsze na tej samej i tak czekał nawet kilka godzin.

To już wolałem nie szuka poprzez WU pobierze tylko te których brakuje, a że instalowałem system z nośnika za zintegrowanymi poprawkami to nie było ich tak dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, wystarczy zaznaczyć instalowanie Internet Explodera w wersji 9 zamiast 11 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpisz około 17:00 czy 18 czy cokolwiek wyszukało jeśli masz dobry PC i szybki net to masz szansę.

Tylko jak pisał Gobli instaluj po około 45-50 sztuk a nie wszystko na raz i najpierw tylko te od Windowsa.

Po restarcie kolejne 50 sztuk od Windowsa potem te od Net.Framework.

Po całkowitym zaktualizowaniu Windowsa uruchom oczyszczanie dysku i usuń pliki które wyszuka.

 

Zamiast się męczyć z Windows Update, ZNACZNIE lepiej wyjdziesz instalując najpierw poprawki poprzez WSUS (LINK), a dopiero potem instalując te z Win. Up.

 

Znalazło mi 26 aktualizacji. Pobrało się i zainstalowało bez problemu.

Beztytulu_senqrnx.png

 

 

Wrzucam screeny jak to teraz wygląda:

Beztytulu_senqrre.png

 

Szczerze powiedziawszy to chyba bez jakichś lepszych zmian. Użycie procesora 100%...

W opcjach Windows Update wyłączyłem sprawdzanie i instalowanie aktualizacji.

Znalazłem taki poradnik na yt, może tego spróbować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo WSUS instaluje to co wybierzesz (nie zastępuje on Windows Update, nie wyłącza go, nie blokuje przed działaniem).

 

WU będzie szukał/instalował tak długo, aż wszystko co znajdzie zostanie zainstalowane.

Schemat działania Win Update :     ...=> Szukaj => Instaluj => Szukaj => Instaluj...

Cykl trwa tak długo, aż zainstaluje wszystkie aktualizacje jakie wyszukał do tej pory i nie znajdzie nowych.

 

Trzeba czekać (czasem kilka godzin) i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo WSUS instaluje to co wybierzesz (nie zastępuje on Windows Update, nie wyłącza go, nie blokuje przed działaniem).

 

WU będzie szukał/instalował tak długo, aż wszystko co znajdzie zostanie zainstalowane.

Schemat działania Win Update :     ...=> Szukaj => Instaluj => Szukaj => Instaluj...

Cykl trwa tak długo, aż zainstaluje wszystkie aktualizacje jakie wyszukał do tej pory i nie znajdzie nowych.

 

Trzeba czekać (czasem kilka godzin) i tyle.

 

No to napisałem, że WU znalazł mi 26 aktualizacji i wszystko zainstalowało. Jest komunikat, że system Windows jest aktualny i nie ma nowych aktualizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tych aktualizacja ma być zdecydowanie więcej, chyba że instalowałeś system z jakiegoś nośnika z zintegrowanymi poprawkami.

Ale pewnie i tak po którymś kolejnym restarcie znowu wyszuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie jest tylko jedno. Na twardo wyłączenie usługi Windows Update w msconfig :E

 

A nie pałowanie się z tym czymś. Zresztą najlepiej nie tylko tą usługę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To rozwiązanie dla ******* i piratów a nie ludzi którzy zapłacili za legalny system.

Mają być aktualizacje i koniec, to łatki wykrytych błędów przynajmniej w większości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To rozwiązanie dla ******* i piratów a nie ludzi którzy zapłacili za legalny system.

Mają być aktualizacje i koniec, to łatki wykrytych błędów przynajmniej w większości.

 

a co ma legalność z tym związanego, gdybyś wiedział co kryje pod magicznym KB to byś tak nie mówił. Dla przykładu powiem że tymi aktualizacjami pewnymi możesz zablokować sobie instalacje starszych gierek.

 

Prócz tego Update mieli dyskiem twardym, generuje masę nie potrzebnych procesów ale jak autor chce niech się bawi zapraszam.

 

Do autora wchodzi w konsole przez start i wyszukiwanie a potem wpisujesz msconfig dajesz usługi i wyszukujesz Windows Update od razu też centrum bezpieczeństwa też bo to jeden syf no i restart koniec

 

 

13482806212638873158.png

 

a po restarcie jak wyskoczy ci ten komunikat w update taki to jest człowiekiem wolnym :)

 

77508174667733696417.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To rozwiązanie dla ******* i piratów a nie ludzi którzy zapłacili za legalny system.

Mają być aktualizacje i koniec, to łatki wykrytych błędów przynajmniej w większości.

 

a co ma legalność z tym związanego, gdybyś wiedział co kryje pod magicznym KB to byś tak nie mówił. Dla przykładu powiem że tymi aktualizacjami pewnymi możesz zablokować sobie instalacje starszych gierek.

 

Prócz tego Update mieli dyskiem twardym, generuje masę nie potrzebnych procesów ale jak autor chce niech się bawi zapraszam.

 

Powiem tak, chcę mieć spokój z WU. Zainstalowałem wszystkie aktualizacje tak jak wyżej koledzy pisali. Aktualnie nie znalazło mi już nic. A procesy nadal są i obciążają ram i procek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posprzątaj dysk (Oczyszczanie dysku z poziomu narzędzia od Microsoftu) i zaznacz ogarnięcie Windows Update.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do autora wchodzi w konsole przez start i wyszukiwanie a potem wpisujesz msconfig dajesz usługi i wyszukujesz Windows Update od razu też centrum bezpieczeństwa też bo to jeden syf no i restart koniec

 

Takie rady to dawaj gimnazjalistom.

Windows Update ma być włączony po coś on tam jest, a że ostatnio go zepsuli to nie nasza wina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie rady to dawaj gimnazjalistom.

Windows Update ma być włączony po coś on tam jest, a że ostatnio go zepsuli to nie nasza wina.

 

Sorry ale masz jakąś straszną obsesje na punkcie tych "aktualizacji". Łatki można sobie zainstalować bez użycia zwalonej usługi Windows Update ,która chyba liczy ostatnio bitcoiny a nie wyszukuje cokolwiek ;) Czy tak trudno skorzystać z tego http://download.wsusoffline.net/. Im mniej usług działających w tle tym lepiej. Obecie M$ nic sensownego nie daje dla Win7 oprócz telemtry ,telemtry i get Windows 10 for FREEEEEEEEEEEEEEEEE!

 

To rozwiązanie dla ******* i piratów a nie ludzi którzy zapłacili za legalny system.

Obrońca biednej korporacji o szacunkowej wartości ~300'000'000'000 $ się odezwał.

Powiem to jeszcze raz. KAŻDY OBECNIE SPIRACONY WINDOWS MOŻE BEZ PROBLEMU KORZYSTAĆ Z WINDOWS UPDATE! Tyle w temacie walki M$ z piractwem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i mam ale od zawsze to aktualizowałem.

Aktualnie robi się format na Dellu Inspiron z Windows 7 z rana pobrałem poczkę aktualizacji polecanym przez Ciebie programem

zobaczymy czy da radę ich zainstalować bo na moim laptopie przy instalacji jednej poprawki zawsze się zawieszał.

Teraz pobrałem poprawki tylko do Windowsa bez Net.framework, visual C czy innych typu silverlight.

Wolałbym zdecydowanie żeby dało radę bo lepsze to niż siedzieć kilka godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, wystarczy zaznaczyć instalowanie Internet Explodera w wersji 9 zamiast 11 ;)

Czyli co mam wybrać, tak wygląda okno programu po uruchomieniu UpdateInstaler oczywiście na prawach admina.

Pobrałem dzisiaj te poprawki ale tylko pod Windows żadne tam net.framework czy visual c.

Dodam że w folderze z poprawkami jest 4 z Internet Explorer11 może je usunąć przed instalacją.

Poprawek łącznie jest 222.

post-499805-145520421761_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrywasz go na gołym systemie (po formacie), czy na normalnym z już zainstalowaną częścią poprawek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem wgrywać na gołym systemie ale laptop już poszedł bez aktualizacji bo był pilnie potrzebny.

Ale u siebie system instaluję z nośnika z poprawkami do marca 2015 roku bo taki sobie zrobiłem.

Internet Explorer zawsze aktualizuje najpierw do 9 potem do 11 jeszcze przed instalacją poprawek Windowsa.

Tak samo z pliku wgrywam inne rzeczy jak net,framework 4.52, 4.6 silverlight czy visual C.

I na takim właśnie systemie blokowało mi instalację poprawek z Wsus Offline.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą skończyłem instalowanie poprawek przez Wsus Offline na kompie znajomej i wszystko poszło ok. Nie zapomnij zaznaczyć AUTOMATIC REBOOT AND RECALL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...