Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

OGHR3N

[Zestaw] 5000 zł Gry/OC/Moc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym dowiedzieć się czy taki złożony przeze mnie zestaw ma sens - koszyk morele.net

 

Czyli w skrócie:

 

Procesor: Intel Core i5-6600K Skylake

Karta graficzna: MSI GTX 970 GAMING 4096 MB DDR5

Płyta główna: MSI Z170A TOMAHAWK

Pamięć RAM: G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x4GB, 3000MHz, CL15

Zasilacz: XFX TS550W 120mm 80+ Bronze

Dysk: Western Digital Caviar Blue 1TB

Dysk SSD: SanDisk Plus 120GB

Chłodzenie CPU: Be Quiet! Dark Rock 3

Napęd: LG SuperMulti GH24NSD1

Obudowa: Zalman Z11 PLUS HF1 MIDI TOWER

 

Wypadałoby wspomnieć, że tego GTX'a wymienię gdy tylko na rynek wkroczą Pascale od Nvidii, nie mam zamiaru wydawać większej ilości hajsu na kartę która za kilka/kilkanaście miesięcy zostanie zdeklasowana przez nową generacje (980/980 Ti/Titan...). Nie zamierzam bawić się w ultra OC, SLI czy inwestować w najpotężniejsze modele kart więc ten zasilacz chyba spokojnie starczy, tak? Co do obudowy - fajnie wygląda, cooler z tego co czytałem się w niej zmieści, karta też, a sama w sobie też przeciętna (podobno) nie jest, zastanawia mnie tylko to czy radiatory pamięci nie będą przeszkadzać w zamontowaniu chłodzenia...

Niemniej jednak jeśli macie dodatkowo jakieś uwagi czy wskazówki to piszcie śmiało, wszystko postaram się przemyśleć (zamówienie chciałbym złożyć jeszcze dzisiaj lub max. w sobotę). Pozdrawiam ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie proponowałbym 970ke wymienić na 960ke jak i tak myślisz o upgrade, a zaoszczędzone pieniądze dołożyć do SSD i zasilacza Gold.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad tym jednak wydaje mi się, że 970 to najbardziej optymalny wybór - do czasu premiery nowych kart Nvidii pogram we wszystko na ustawieniach ultra w FHD ~30-60+ kl/s (no prawie wszystko), a kilka tygodni przed premierą bezproblemowo odsprzedam za te parę stów mniej. Sprawdzę jeszcze po ile teraz stoją 970 na allegro żebym potem nie był zbyt stratny, a może by tak używkę kupić i tak będę przecież zmieniał? Tyle, że podobno niektóre mają problemy z piszczącymi cewkami. Ale jak to mówią jest ryzyko, jest zabawa ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymień dysk bo ten jest słaby, chłodzenie jest super ale drogie- zamiennik to macho lub grandis a różnice dodaj do dobrego dysku.

Zasilacz jest w pełni wystarczający do twojej konfiguracji- i po zmianie karty też sobie poradzi bo Pascal będzie pewnie miał mniejsze zużycie energii .

Zanim zmienisz na Pascala to trochę czasu minie tak więc pograsz trochę na 970- pierwsze wejdą wersje referencyjne później 1-2 miesiące wejdą niereferencyjne ale zapewne będą drogie.

 

Poszukaj kodu na montaż i wysyłkę gratis- będzie stówka do przodu i ładuj ją do dysku SSD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co jest z tym dyskiem nie tak? Wg mnie dobra opcja jeżeli vs Seagate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co jest z tym dyskiem nie tak? Wg mnie dobra opcja jeżeli vs Seagate

 

Chodziło mu pewnie o SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem chłodzenie wymieniłem na SilentiumPC Grandis XE1236, a dysk SSD na Crucial BX100 250GB. Coś jeszcze zmienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reszta jest super :) chociaz ja bym wzial ram 1x8 GB bo niedługo bedzie trzeba więcej niz 8 a jednak lepiej miec to w 2 kościach niż 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...