Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

geekboy68k

Podłączenie dekodera z głowicą twin do konwertera single

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Przechodzę z abonamentu nc+ na Cyfrowy Polsat. Tak się złożyło, że wpierw zamówiłem dekoder, a potem zacząłem zastanawiać się, czy aby na pewno moja instalacja antenowa spełnia jego wymagania :D

 

Pokrótce - mam instalację z anteną 80-centymetrową i konwerterem Inverto Monoblock typu single, czyli mam jeden kabel antenowy.

Od Cyfrowego Polsatu dostałem dekoder Sagemcom ESI88, który wymaga konwertera typu twin, czyli ma wejścia na dwa kable antenowe.

 

Moje pytanie brzmi: czy mogę tymczasowo podłączyć ten dekoder tylko jednym kablem do konwertera single? Oczywiście zdaje sobie sprawę z faktu, że część funkcji (np. nagrywanie) nie będzie działało - chcę jedynie wiedzieć, czy tak podpięty dekoder prawidłowo się aktywuje i będzie w stanie po prostu odbierać telewizję.

 

Instrukcja nie porusza tej kwestii, a ja nie chciałbym czegoś spaprać i potem biegać po serwisach.

 

Modernizację instalacji antenowej mogę przeprowadzić najwcześniej za tydzień i zostałem bez okna na świat :D

 

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wymaga konwertera Twin tylko daje możliwość podłączenia takiego konwertera, po to żeby jeden kanał oglądać a w tym samym czasie coś innego nagrywać na dysk twardy.

Podpinasz kabelo antenowy pod pierwsze wejście antenowe i ma działać bez problemu.

Robiłem taką instalację też na tym dekoderze ci Ty masz i nawet na konwerterze monoblock żeby odbierać TV Trwam z Astry.

Mam nadzieję że wiesz jak skonfigurować istawienie monoblock to na Polsacie jest znacznie trudniej niż na dekoderach NC+

tam Astra jest automatycznie na kanałach powyżej 500 a tu trzeba wpisać wszystko ręcznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź! :D

 

Nie będę ustawiał dwóch źródeł, tzn. chce pobierać sygnał tylko z satelity Hot Bird. Astra mnie nie interesuje.

W przypadku poprzedniego dekodera z nc+ wykazywał on sygnał z Hot Bird na LNB1, a Astra była na LNB2. Czy dobrze wnioskuję, że wystarczy podpiąć ten kabel i dekoder Cyfrowego Polsatu sam sobie pobierze listę kanałów z Hot Birda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ma pobrać, tylko musisz wybrać w ustawieniach odpowiednie wejście antenowe.

Na dekoderze NC+ Astra nie była na LNB2 tam też robiłem monoblock na Astrę i HotBird.

 

Wszystko podpięte tylko jednym kablem pod monoblock a w ustawienich trzeba było wybrać DiSEqC 1.0

i ustawić odpowiednio satelity.

Dwa wejścia antenowe są po to żeby mów w czasie oglądanie jednego programu w tym samym czasie nagrywać inny program.

I to tak samo w NC+ jak i Cyfrowy Polsat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jest problem. W ustawieniach mam tak:

- liczba używanych wejść SAT: 1,

- zasilanie LNB: włączone,

- liczba używanch portów DiSEqC: 1

- port SAT A: HOT BIRD 6/8/9.

 

Kanały Cyfrowego Polsatu:

- częstotliwość transpondera: 12188,

- port DiSEqC: HOTBIRD port A,

- siła sygnału 1: 0%,

- jakość sygnału 1: słaba jakość sygnału.

 

Mimo wszystko dekoder wykrywa kanały, pobiera listę, itd... Pojawiają się opisy przy programach, ale nie ma wizji ani fonii - karta nieaktywna, pomimo że już kilka dni temu dostałem SMS-a z informacją o aktywacji karty.

 

Na ITI-5800S, podpiętym do tego samego kabla, siła sygnału miała 96%, jakość przekraczała 80%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczba portów DiSEqC powinna być 0 po prostu wyłączasz tą opcję jeśli nie korzystasz z Astry.

Inna sprawa jakiej marki masz konwerter i jak są opisane wejścia.

Bo sam kupiłem znajomym konwerter przeznaczony na rynek niemiecki a tam są inne ustawienia.

U nas powinno być

port A lub 1-hotbird

port B lub 2-astra

a na tym konwerterze jest odwrotnie 1 to astra a 2 to hotbird.

 

Wyjscie masz dość proste pojść do znajomego kto ma instalację i pojedyńczy konwerter podpiąć pod instalację

przywrócić dekoder do ustawień fabrycznych [pin to 0000] i wyszukać ponownie kanały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekoder mam Inverto Black Pro, taki jak ten. Kabel to Triset-113PE - z konwertera wychodzi tylko jeden.

 

Przyniosłem od sąsiada do testów dekoder HD3000, także z CP. Śmiga bardzo ładnie - siła sygnału na full, jakość na ~80%.

Pokombinuję jeszcze z tą konfiguracją.

 

EDIT: W przypadku DiSEqC nie ma możliwości wybrania 0, 1 to najniższa wartość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To swój dekoder przywróć do ustawień fabrycznych.

Sagem który masz wymaga bardzo dokładnego ustawienia anteny bo ma słabą głowicę.

Na innym dekoderze CP jakośc pokazywało ponad 70% a na tym Sagemie maks. 56%.

Ale obraz jest doskonały nie ma co narzekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Cały czas na tym samym kablu jedziesz? A np. wyciągnięcie i ponowne włożenie kabla nie likwiduje problemu?
    • Jak oni te pasty nakładają? Ręcznie czy maszynowo? Bo jak miałem 970 strixa, to po chyba 4-5 latach od kupna uznałem że wymienię pastę, bardziej z ciekawości jak to się robi, niż ze wzrostu temperatur, jak ściągnąłem chłodzenie, to sobie myślę WTF? Pasta tak walnięta jakby ktoś to po kilku głębszych robił, nie wiem ale połówka rdzenia była bez pasty  może to tak miało być, bo wsumie jeden jedyny raz wymieniałem pastę na gpu.
    • Nie ma czegoś takiego... ta zgoda podobno istniała już kilka razy w ciągu kilku miesięcy, a jednak... Obecnie Partia Republikańska w większości to opłacane przez Putina pionki, mniejszość to ta, która chce pomóc Ukrainie. Do tego masz karierowiczów, którzy zrobią wszystko(Johnson, który bez przyzwolenia Trumpa nie kiwnie palcem). Trump jest najważniejszym politykiem po prawej stronie w USA i to on decyduje o kształcie i kierunkach polityki Partii Republikańskiej. Właśnie z tego powodu rozdzielili te pakiety pomocowe, bo okazało się, że część demokratów nie chciała poprzeć pomocy dla Izraela(morderstwa osób cywilnych w Gazie), a tym samym dla Ukrainy i zrobił się kłopot. Teraz pomoc dla Izraela przejdzie, a pomoc dla Ukrainy zostanie uwalona, jeśli w ogóle zostanie poddana pod głosowanie. Reagan przewraca się w grobie, bo jest totalnie niezrozumiałe czym stała się prawica w USA i czyich interesów broni.    Kiedy Russia Today wchodzi za mocno... "Ukraińscy naziści, którzy powinni oddać Rosji część swojego terytorium". Tak wygląda dzisiaj przeciętny Republikanin, który przedstawia narrację i propagandę rosyjską. Przerażające do czego mogą doprowadzić pieniądze i głosowanie na populistów. To pokazuje jak mocne wpływy ma Rosja w USA(ale to już wiadomo oficjalnie po raporcie dotyczącym wyborów i wygranej Trumpa).
    • To już druga osoba bodajże w tym temacie z tym samym modelem i po własnej aplikacji pasty taka duża różnica, gwarancji nie trzeba żegnać jak przyrosty są tak fajne to warto to zrobić, jak jest plomba na którejś śrubie to można zamówić i nakleić jeżeli np suszarka + żyletka nie dały rady lub w ogóle ktoś robi dziurę w plombie od razu  Chwile temu zamawiałem z alledrogo do xfx https://allegro.pl/oferta/5x-naklejki-gwarancyjne-asus-msi-palit-xfx-evga-gigabyte-zotac-15362612792
    • Dane CFM z opakowań producentów nie można porównywać między nimi, a najlepiej kompletnie na te dane nie patrzeć. Nie dość, że nie ma żadnego ogólne standardu względem którego dokonywane są te pomiary, więc każdy producent mierzy jak uważa, to dodatkowo zarówno te dotyczące przepływu jak i ciśnienia są dokonywane przy skrajnych i nierealnych sytuacjach. Na przykład w przypadku ilości przepchniętego powietrza mogą być stosowane kilkudziesięciocentymetrowe tunele z "prostownikami przepływu" na końcu którego znajduje sie wentylator i po przeciwnej stronie przyrząd do pomiaru, czyli coś czego nikt w domowym komputerze nie zastosuje przez co taki wynik jest niestosowalny w praktyce dla wentylatora zamontowanego bezpośrednio na radiatorze (czy to od wieży chłodzenia czy układu cieczą) lub kratce obudowy. Zostają tylko praktyczne testy jak np. TechPowerUP czy HWCooling.net lub takie przy stałej metodologii dla wszystkich śmigieł jak np. Cybenetics. W takim przypadku będziesz miał miarodajne wyniki. Nie potrzebujesz takiej przejściówki dopóki gniazdo do którego wpinasz 4 pinową wtyczkę nie jest blokowane plastikiem z boku w którym wtyczka by wystawała (a jeżeli blokuje to możesz próbować tę blokadę usunąć). Rozstaw pinów w wentylatorze 2, 3 i 4 pinowym jest teoretycznie identyczny, bo dwa pierwsze piny to kolejno uziemienie i napięcie, kolejny to pomiar obrotów i ostatni czwarty to pin do sterowania PWM. Wentylator 2 i 3 pin można sterować tylko poprzez zmianę napięcia pracy, a dla wentylatora PWM nie ma teoretycznie znaczenia czy steruje się go sygnałem czy napięciem, tak długo jak jego sama konstrukcja nie przeszkadza w sterowaniu jego obrotami poprzez zmianę napięcia zamiast sygnałem modulacyjnym (jak np. nie powinno się robić w przypadku łożysk magnetycznych jak w wentylatorach Phanteks T30 lub Corsair ML120 czy konstrukcjach Sunona MagLev).
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...