Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

RoooM.

Nowy PC z używanych części

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was przyjaciele,

 

Ostatnio zacząłem się rozglądać za jakimś używanym PC w dobrych pieniądzach, lecz nie znalazłem niczego sensownego a jak już coś znalazłem to zaraz było sprzedane. Postanowiłem więc złożyć coś z używanych podzespołów. Poniżej co udało mi się samemu wybrać.

 

Intel Core i5 3570K ok 700pln

MSI H61M-P31 ok 200pln

Radeon HD 7970 ok 650pln

Antec 500W ok 160pln (mam nadzieje że udźwignie grafike)

Dysk na razie stary, ale będzie nowy

Obudowa stara

Ram 4GB HyperX ok 100pln

 

To na razie tyle co udało mi znaleźć, jeśli maci jakieś zastrzeżenia lub chcecie coś doradzić bardzo prosze o stosowny komentarz.

 

No i oczywiście pozdro w waszą strone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj płyty Z68/Z77.

 

Ta H61 będzie bardzo uboga, i możesz zapomnieć o podkręceniu procka (a daje on niezłe możliwości).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was przyjaciele,

 

Ostatnio zacząłem się rozglądać za jakimś używanym PC w dobrych pieniądzach, lecz nie znalazłem niczego sensownego a jak już coś znalazłem to zaraz było sprzedane. Postanowiłem więc złożyć coś z używanych podzespołów. Poniżej co udało mi się samemu wybrać.

 

Intel Core i5 3570K ok 700pln

MSI H61M-P31 ok 200pln

Radeon HD 7970 ok 650pln

Antec 500W ok 160pln (mam nadzieje że udźwignie grafike)

Dysk na razie stary, ale będzie nowy

Obudowa stara

Ram 4GB HyperX ok 100pln

 

To na razie tyle co udało mi znaleźć, jeśli maci jakieś zastrzeżenia lub chcecie coś doradzić bardzo prosze o stosowny komentarz.

 

No i oczywiście pozdro w waszą strone

Poszedł bym w inną stronę

I5 2400 390+/-

płytka na B75/H67/ byle nie H61

HD7970<GTX670 w tej cenie SPOKOJNIE do dostania

Zasilacz byle by markowy, udźwignie grafę

Dysk zostaw sobie stary na dane, i szukaj SSD 128GB używane +/- 200zł

RAM udało mi się kupić za 119,50+KW 8GB GoodRAMA w dwóch kościach, więc oferta śmiech.

 

Jak bierzesz odblokowanego procka, to nie ma sensu brać najbiedniejszego chipsetu to raz. Osobiście wolałbym nie ograniczać tego zestawu bardzo wolnym dyskiem HDD stąd SSD na system + jakieś gry.

Cenowo wyjdzie tak samo. Kasę z procka (+/-300zł) pakujesz w SSD oraz płytę i RAM.

Za płytę na H61 nie dałbym więcej niż 80 zł + przesyłka. Za 200 zł to dostaniesz przyzwoitego ASUSa na P67.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zizu32 nowych nigdzie nie ma a o używane boje się troche bo jednak jest to płyta do podkręcania, a czytam że niektórzy robią blisko 5 GHz na tych płytach i to trochę odciąga mnie od zakupu używanej płyty. Chyba że masz jakiegoś pewnego sprzedawce to co innego

 

JKm To była przykładowa konfiguracja złożona przeze mnie, nie ukrywam że jestem troche ciemny w tym temacie, dlatego pytam was oporade. Jednak chciałbym aby 3570K zostało tylko nie wiedziałem którą płytę wybrać. A co do dysku to chyba zostawie stary i kupie jakiś SSD takjakmówiłeś, tyle że ja mam dysk na SATA2 ale to chyba nie jest jakiś problem nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kupuj najnowszego Skylake'a/ mniej nowszego Haswella z takim podejściem.

Do teraz chodzą płytki na LGA775 sprawne więc nie ma się czego obawiać.

Tym bardziej, jak celujesz w chipset B75/H67 to nie masz się czego obawiać - płyty zablokowane więc nie były katowane.

 

Biorąc pod uwagę sprzęt używany musisz brać jakieś ryzyko które MOIM zdaniem jest minimalne.

 

Taka rada, jeżeli nie zależy ci na czasie to licytuj sprzęt, zawsze te 5-10% taniej wyrwiesz.

 

@

SATA2 nie będzie problemem, tylko jak mówię - zakładam, że to wiekowy dysk i pchanie I5 + mocnej grafy do starego HDD co już przepracował naście lat jest moim zdaniem karygodne ;)

Nie wiem czemu się uparłeś na tego I5. Chcesz brać odblokowany procesor a parujesz go z płytą na której NIE SKORZYSTASZ z jego odblokowanych możliwości - błąd.

Bierz zablokowany procesor w tym przypadku http://ark.intel.com/products/family/65504/3rd-Generation-Intel-Core-i5-Processors#@Desktop

Interesują cię modele bez S/T/K w nazwie. Bardzo dobrze cenowo wychodzi I5 3350P, jednakże osobiście i tak bym wolał Sandy Bridge - I5 2400 dorwiesz dużo taniej a wydajność mniejsza o góra 2-3%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do 2 tyś dasz rade złożyć mi nowy zestaw bez obudowy i dysku na Skylake o wyższej wydajności niż to co podane wyżej, to bardzo bys mi pomógł

 

Halo chłopaki ta płyta będzie ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie złożysz, I5 równe I5 więc nawet jak kupisz odblokowanego Pentiuma na LGA1150 to nic ci to nie da (po za faktem, że masz gwarancję)

Stąd albo podejmujesz ryzyko, bardzo małe, moim zdaniem warte zachodu... albo przesuwasz suwaki na Medium/Low i jedziesz z rozdzielczością

Za 2000 zł możesz celować w jakieś I3 + GTX 750Ti. Jednakże wydajność takiego zestawu zauważalnie gorsza od I5 + HD7970/GTX670

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ana tą i5 uparłem się z kilku przyczyn:

1. Na razie ten procek ma wystarczającą wydajność aby odpalić nowe tytuły, stąd ta zablokowana płyta

2. Za rok kiedy procek zacznie niedomagać kupię płytę na której będę mógł zrobić OC proca i będę miał dalej dobry komputer (Patrząc na testy na PCLabie na zegarach 4.5GHz jest podobna wydajność do i7 4770)

3. Nie widzi mi kupowanie starego procka który może już teraz być niewystarczający i za rok lub dwa wydać kolejne pieniądze na nowy komputer

 

No właśnie stąd moje zapytanie do was czy taki komputer będzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na olx znalazłem GTX 670 z wywalającymi sterownikami, wiecie jak rozwiązać taki problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czego się bać używek ;)

 

Sam nie pamiętam kiedy ostatni raz kupiłem nowe mobo w sklepie! (a mam ich z...kilka najmniej) :lol2:

 

Jak JKm pisze, warto poświęcić nawet kilka dni i coś upolować.

Jest parę płyt do kupienia czy przypolowania:

http://allegro.pl/plyta-glowna-asus-p8z77-m-pro-i5960450332.html#thumb/4

http://allegro.pl/sapphire-black-p67-hydra-i5981635695.html

 

 

Co do tego GTX-a 670, to odpuść, skoro sprzedający na starcie sygnalizuje że są z nią problemy.

Grafikę brałbym z choćby jakimś kawałkiem pozostającej gwarancji, albo z pewnych rąk. Możesz zainteresować się też GTX 950. Wydajnościowo powinna być na zbliżonym poziomie, a kultura pracy powinna być nawet sporo lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kumplu najmocniej ;), osobiście którą płytę byś polecił bardziej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałbym wyrwać tego Asusa. Bios na pewno znacznie bogatszy, dopracowany no i hybrydowa konstrukcja z grafiką może się czasem przydać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dzięki jeszcze raz najmocniej i ogłaszam temat za zamknięty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...