Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

PanPączek

Nie mogę wykorzystać maksymalnej prędkości łącza

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

 

Mam internet o prędkości 60mb/s, czyli jakieś 7,5mB/s realnego pobierania. I tak jak na tablecie prędkość taką osiągam (pobieranie gier na steamie), tak na PC jest to max 5,5mB/s. Pytanie, czemu tak mało? Internet odbieram przez wifi od netgeara, zasięg zawsze pełny (maksymalnie obsługuje 150mb/s). Szukałem trochę, ale nie znalazłem rozwiązania mojego problemu w internecie, więc mam nadzieję, że ktoś mi tutaj pomoże.

 

System: Windows 7 Ultimate

Router: Thomson TWG870UG

Karta sieciowa: Atheros AR8131 PCI-E Gigabit Ethernet Controller

Odbiornik Wi-Fi: NETGEAR WNA1000M Wireless-N 150 USB Adapter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60 Mb/s = 7,5 MB/s

 

Tak tylko gwoli ścisłości co do jednostek, nie żebym się czepiał ;)

 

Co do wolniejszego transfery na PC - też tak mam. Na notebooku i tablecie praktycznie wykorzystuję łącze, a na PC w którym mam kartę WiFi już mam słabiej. Ale jak podepnę się kablem do routera, to wtedy też mam 100% prędkości. Wychodzi na to, że ta dodatkowa karta WiFi jednak zaniża. Mimo, że mam ją podpiętą do antenki ustawionej na biurku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czemu tak mało?

Bo twoja karta pracuje w standardzie N150. Wymień ją na kartę sieciową N300 to internet będzie ci chodził z pełną prędkością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to tylko do kompa stacjonarnego to ja bym wziął . Ma większe anteny i 1,5m kabel więc zawsze można ją ustawić na biurku, żeby lepiej łapała sygnał. Lub jeśli chcesz trochę więcej gotówki wydać i w niedalekiej przyszłości planujesz zwiększyć prędkość neta i router to . Obsługuje częstotliwość 5 GHz i standard AC1200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...