Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kankuro

Użycie innego PC do zainstalowania systemu na HDD.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Czy jeśli odłączę z mojego PC mój własny dysk twardy z zainstalowanym systemem, to mogę podłączyć świeży dysk, zainstalować na nim system dla znajomego, po czym z powrotem podpiąć mój dysk?

Czy to nie sprawi jakiegoś problemu z działaniem komputera?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz tak zrobić, ale jeśli wasze komputery nie są w zbliżonej konfiguracji to winda może nie wstać. Można jednak spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tobie problemu nie sprawi, natomiast znajomemu może się system w ogóle nie uruchomić. (chyba, że ma identyczną płytę główną, to wtedy powinno działać)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrzmy prawdzie w oczy. Jeżeli obydwa komputery nie mają identycznej konfiguracji to nawet jeżeli system operacyjny się uruchomi to na drugim komputerze mogą pojawiać się błędy, których nie da się usunąć. W przypadkach jednostkowych nie występuje pojęcie prawdopodobieństwa ale moim zdaniem szkoda czasu na takie działania. Lepiej wziąć cały komputer od koleżanki i na nim instalować.

 

Co do instalacji sterowników offline to trzeba wziąć pod uwagę, że część sterowników zainstaluje się poprawnie dopiero wtedy, kiedy urządzenie będzie fizycznie podłączone do komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem. Naprawiać taki system należy na komputerze, na którym już on będzie funkcjonował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...