Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość kallak

Skylake/Haswell do nauki / pracy i sporadycznie gier

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kallak

Witajcie

Potrzebuję wybrac sprzęt pod kątem nauki z wirtualizacją (host na win8/10, na tym VMware Workstation,na nim2xESXi+AD+kilka VMek) oraz w chwilach wolnych do pogrania. GPU chwilowo nie będzie zmieniane, co nie oznacza że w przyszłości to nie nastąpi - po prostu obecnie nie jest to priorytetem.

 

Z obecnego configu zostają obudowa, zasilacz, dyski itp, do wymiany się nadają CPU+chłodzenie, RAM oraz MOBO.

 

Propo/wymagania są poniższe:

 

i7 4790K , 32GB DDR3, Z97

i7 6700K, 32GB DDR4, Z170

Całość +/- około 3tysi, cooler musi byc cichy, przyszłościowo przewiduję lekki OC. Potrzebuję porady jaki mobo/cooler/ram w kazdym z powyzszych przypadków najlepiej wybrać, by dobrze zestaw współgrał. Ostatecznym kryterium zapewne pozostanie cena, ale też wychodzę z założenia, że czasem lepiej dołożyc grosza by nie zgrzytać zębami po upływie kilku miesięcy.

Zastanawiałem się także nad CPU 5820K, więcej rdzeni, do wirtualek jak znalazł, kiedyś może i gry z tego skorzystają - ale ceny płyt X99 odstraszyły mnie skutecznie.

 

Any help?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny na lga2011 sa wysokie, przy czym w najbliższym czasie będzie odświeżenie tej platformy, okłady w nizszym procesie +100MHz do taktowania ale ceny bez zmian. Jak potrzebujesz każdego rdzenia to bym się kierował w tym kierunku.

 

Co do powyższego to wybrał bym i7 6700k + płyta jedna z tych Gigabyte GA-Z170-GAMING K3 / GA-Z170-D3H / ASRock Z170 PRO 4 / ASRock FATAL1TY Z170 GAMING K4 / ASRock Z170 EXTREME 4 / MSI Z170A-G43 PLUS , do tego pamięci pokroju 2666/2800 z CL z przedziału 12-15 z szybszymi pamięci bywają sporadycznie problemy z kompatybilnością (np Kingston 16GB 2666MHz HyperX Fury Black CL15 ), i radził bym na początek i tak wybrać 2x8GB żeby mieć możliwość rozbudowy

 

Lekko naginając budżet mógłbyś wziąć ASRock X99 EXTREME 4 + Intel i7-5820K a raczej jego następce, przy czym tutaj warunek jest taki że naprawdę skorzystasz z tych dodatkowych rdzeni, tylko tutaj też można wziąć trochę wolniejsze pamięci np 2400cl15 ponieważ jak byś obsadził 4 banki to masz spory nadmiar przepustowości i tak.

 

Co do chłodzenia to musisz podać model obudowy co masz, bo niektóre układy chłodzenia mogą się nie zmieścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kallak

Ok gdybym zdecydował się na:

 

I7-6700K + Asrock Z170 Extreme4 ,

 

1. jakie pamięći byłyby wtedy odpowiednie? Potrzebne mi 32GB, obojętnie czy w 4 czy w 2 kościach, choć w 2 kościach byłoby bardziej przyszłościowo, zawsze będzie kiedyś mozliwość dołożenia bez odsprzedaży..

2. jaki cooler niezbyt drogi, aczkolwiek cichy, zapewni mi chłodzenie przy OC proca około 4,5GHz? No i żeby wszedl do mojej obudowy Zalman R1.. Grandis da radę?

3 Czy ta płyta nie ma już problemów z UEFI, o ktorych mozna sporo poczytac .. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do takiego OC trzeba jeszcze lepszą płytę, np Asus Maximus VIII Ranger , Asus Maximus VIII Hero , Asus Maximus VIII Extreme , ASRock Z170 Extreme7+ . Wiejec o płytach tutaj http://pclab.pl/art65601.html wiec się może okazać że lga2011 nie wyjdzie tak dużo drożej. Ewentualnie zrezygnować z tak mocnego OC i zostać na tym co się uda uzyskać.

 

1. Jeśli planujesz OC to im mniej kości tym lepiej, chociaż ceny modułów 16GB mogą być trochę astronomiczne szczególnie tych lepszych, ale za jakiś czas można sprzedać i je zmienić. Tym bardziej że i7 według intel obsługuje do 64GB http://ark.intel.com/pl/products/88195/Intel-Core-i7-6700K-Processor-8M-Cache-up-to-4_20-GHz wiec jak masz takie zapotrzebowanie na ram to wiele nie stracisz nawet jak byś teraz wybrał 4x8 gdzie w przyszłości zmienisz na 4x16 lub może 2x32. Inna sprawa 4790k obsługuje maks 32GB http://ark.intel.com/pl/products/80807/Intel-Core-i7-4790K-Processor-8M-Cache-up-to-4_40-GHz

 

2. Co do obudowy i chłodzenia to twoja obudowa jak znalazłem na necie ma organicznie dla radiatorów do 160mm wiec trochę większe układy może być ciężko zmieścić. http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-noctua-nh-d14-632658/ zawsze też możesz zamontować chłodzenie wodne. Ale tutaj musi ci ktoś coś lepszego doradzić

 

3. Trudno mi powiedzieć, ponieważ nie przeszukiwałem pod tym kontem żadnej z powyższych płyt, ogólnie mogą zdarzać się niedociągnięcia ze względu na wiek platformy, ale co najwyżej jakieś mniejsze problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do takiego OC trzeba jeszcze lepszą płytę, np Asus Maximus VIII Ranger , Asus Maximus VIII Hero , Asus Maximus VIII Extreme , ASRock Z170 Extreme7+ . Wiejec o płytach tutaj http://pclab.pl/art65601.html wiec się może okazać że lga2011 nie wyjdzie tak dużo drożej. Ewentualnie zrezygnować z tak mocnego OC i zostać na tym co się uda uzyskać.

 

1. Jeśli planujesz OC to im mniej kości tym lepiej, chociaż ceny modułów 16GB mogą być trochę astronomiczne szczególnie tych lepszych, ale za jakiś czas można sprzedać i je zmienić. Tym bardziej że i7 według intel obsługuje do 64GB http://ark.intel.com/pl/products/88195/Intel-Core-i7-6700K-Processor-8M-Cache-up-to-4_20-GHz wiec jak masz takie zapotrzebowanie na ram to wiele nie stracisz nawet jak byś teraz wybrał 4x8 gdzie w przyszłości zmienisz na 4x16 lub może 2x32. Inna sprawa 4790k obsługuje maks 32GB http://ark.intel.com/pl/products/80807/Intel-Core-i7-4790K-Processor-8M-Cache-up-to-4_40-GHz

 

2. Co do obudowy i chłodzenia to twoja obudowa jak znalazłem na necie ma organicznie dla radiatorów do 160mm wiec trochę większe układy może być ciężko zmieścić. http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-noctua-nh-d14-632658/ zawsze też możesz zamontować chłodzenie wodne. Ale tutaj musi ci ktoś coś lepszego doradzić

 

3. Trudno mi powiedzieć, ponieważ nie przeszukiwałem pod tym kontem żadnej z powyższych płyt, ogólnie mogą zdarzać się niedociągnięcia ze względu na wiek platformy, ale co najwyżej jakieś mniejsze problemy.

 

Co Ty piszesz? Przecież na 4,5ghz poleci na praktycznie wszystkich płytach od 550zł wzwyż, o ile puści go sztuka. W zasadzie każda płyta powyżej tej kwoty bez problemu utrzyma ten procesor.

 

CO do chłodzenia, osobiście wybrałbym fortisa 3. Mniejszy problem z miejscem na pamięci oraz lżejsze chłodzenie lepsze będzie dla Skylake'a.

 

Jeśli sie obawiasz o płyte, napisz w komentarzu do zamówienia, żeby Ci zaktualizowali bios do najnowszej wersji i bedzie spokój :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kallak

Co Ty piszesz? Przecież na 4,5ghz poleci na praktycznie wszystkich płytach od 550zł wzwyż, o ile puści go sztuka. W zasadzie każda płyta powyżej tej kwoty bez problemu utrzyma ten procesor.

 

CO do chłodzenia, osobiście wybrałbym fortisa 3. Mniejszy problem z miejscem na pamięci oraz lżejsze chłodzenie lepsze będzie dla Skylake'a.

 

Jeśli sie obawiasz o płyte, napisz w komentarzu do zamówienia, żeby Ci zaktualizowali bios do najnowszej wersji i bedzie spokój :)

 

Hmm faktycznie Fortis z pewnością zmieści się - a nie jest taki zły. Na wodne chłodzenie raczej się nie skuszę - do powaznego podkręcania się nie zabieram, starczy mi to 4.5MHz, i tez uważam że na tej płycie 4,5 to na luzika da radę.. widziałem że nawet 5,2 (to już na wodnym) poszedł 6700K na tej płytce. Jak mi kiedyś przyjdzie ochota na zabawę w ostre OC, to chłodzenie sie zmieni..

 

To proc i chłodzenie praktycznie wybrane - poproszę jeszcze o pomoć w wyborze RAMu.

Markiz88 - doskonale zdaję sobie sprawę ile RAMu obsługuje ta platforma - i napisałem że w tej chwili potrzebuję 32GB, ale też dodałem iż wybierając 2x16 zachowałbym sobie mozliwosc upgradu do wyższej ilości bez odsprzedaży ...

 

Pytanie - które 2x16 polecą na Asrock Extreme4 bez problemu, a jeśli są albo zdecydowanie droższe, albo hm.. problematyczne - to wolę jednak wybrać 4x8GB.

Tylko kwestia jakie (HyperX, Ballistix, Vengeance) jakiej prędkości i jakie czasy, komplet 32GB nie powinien przekroczyć kwoty 1k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ty piszesz? Przecież na 4,5ghz poleci na praktycznie wszystkich płytach od 550zł wzwyż, o ile puści go sztuka. W zasadzie każda płyta powyżej tej kwoty bez problemu utrzyma ten procesor.

 

CO do chłodzenia, osobiście wybrałbym fortisa 3. Mniejszy problem z miejscem na pamięci oraz lżejsze chłodzenie lepsze będzie dla Skylake'a.

 

Jeśli sie obawiasz o płyte, napisz w komentarzu do zamówienia, żeby Ci zaktualizowali bios do najnowszej wersji i bedzie spokój :)

jak i5 ma problem polecieć na 4,6 na powyższych płytach o nie mogę komuś zagwarantować że i7 poleci który jednak pobiera więcej energii. Jak masz jakieś pewne testy że poleci to przedstaw, ja tylko opieram się na tym co zrobił pclab. Choć może to kwestia wyśrubowanych warunków pclaba że płyty mają problem, ale wole polecić coś na wyrost tuż niż żeby był nie domiar.

 

@kallak

Mój link

masz bardzo zakrojony wybór bo właściwie tylko te ci pozostają http://www.morele.net/pamiec-g-skill-ripjaws-v-ddr4-2x16gb-2666mhz-cl15-f4-2666c15d-32gvr-807563/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie twierdzisz, że i7 pobiera więcej energii od i5?

 

Tak samo, i5 6600k, ma taktowanie maksymalne w turbo 3,9ghz. i7 ma 4,2. Czyli samo podkręcenie na i7 jest teoretycznie niższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kallak

Ok nie toczmy juz na temat OC procesora dyskusji - nie o to tu chodzi.

 

Potrzebuję jeszcze pomocy w wyborze RAMu.

Mój obecny config do Quad Intela - nie sledzilem na bieżąco tematu pamięci i nie wiem jak to jest teraz z pamięciami - czy RAM będzie chodził na takim taktowaniu, do jakiego zotał stworzony - tj jeśli kupię 2400 będize chodzil na 2400 , jesli kupię 3000 to będzie chodził na 3000, czy też nadal to zależne jest od dzielnika ustawionego w bios (w połączeniu z magistralą CPU)? Jak się mają do tego profile XMP?

 

No i dla przykładu, czy zestaw 4x8GB G.Skill Ripjaws4 Ddr4 4X8Gb 2800Mhz Cl16 Xmp2 Black (F4-2800C16Q-32GRK) będzie do tej płyty ok?

Czy też lepiej wybierać spomiędzy 2666MHz (większy wybór jesli chodzi o Compatibility List na stronie Asrocka).

 

I jeszcze jedna rzecz - Asrock na swojej liście kompatybilnosci przy wszystkich kostkach 16GB wskazuje, że działają w DualChannel dwie kości (2PCS = tested successfully with 2 modules ) , co by oznaczało że przy 4 takich samych albo DualChannel nie działa, albo ..go nie gwarantują, ale jednak może działać?. Nie ma ktoś jakichś spostrzeżeń na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli platforma ma być naprawdę do nauki, to polecam złożenie osobnego laba, energooszczędnego. Polecam rozwiązanie typu Intel NUC, bądź złożenie budżetowej platformy pod ten cel. Na nucu postawisz spokojnie 10+ maszyn, które będą śmigać bez zająknięcia. Procesory I5K i7K to nie sporadyczne granie, a raczej codzienne. W domowym labie nie potrzeba takiej wydajności, chyba że planujesz 40+ maszyn :), bądź testowanie zwirtualizowanych rozwiązań typu enterprise - co i tak jest przerostem mocy nad potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kallak

Jeżeli platforma ma być naprawdę do nauki, to polecam złożenie osobnego laba, energooszczędnego. Polecam rozwiązanie typu Intel NUC, bądź złożenie budżetowej platformy pod ten cel. Na nucu postawisz spokojnie 10+ maszyn, które będą śmigać bez zająknięcia. Procesory I5K i7K to nie sporadyczne granie, a raczej codzienne. W domowym labie nie potrzeba takiej wydajności, chyba że planujesz 40+ maszyn :), bądź testowanie zwirtualizowanych rozwiązań typu enterprise - co i tak jest przerostem mocy nad potrzeby.

 

 

Do żadnego NUCa nie włożysz dwóch SSD + 3 dysków zwykłych, lepszego GPU, 32GB a w przyszłości 64GB RAMu.. nie zrobisz na niej porządnego nested virtualization, z lub 3 hostami ESXi i HyperV na serwerze 2012... kolego Fidor to nie podlega dyskusji. Sprawa fajna ale jako drugi sprzęcik do domu - nie na moje obecne potrzeby.

Dyskusja się toczy o to jakie podzespoły by z sobą dobrze współgrały i jak je najlepiej dobrać, a nie czy w ogóle i jakiej kategorii sprzęt..;) Ja myślałem początkowo o 12 wątkowcu a mi tu i3 proponujesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nauki z wirtualizacją (host na win8/10, na tym VMware Workstation,na nim2xESXi+AD+kilka VMek)

Szanowny kolego, nuc pod kątem nauki wirtualizacji jest wystarczający. Nie wskazałeś poziomu wirtualizacji jaki chcesz ćwiczyć. Po Nucu dodałem, że dedykowany sprzęt jak najbardziej też wchodzi w grę.

Do żadnego NUCa nie włożysz dwóch SSD + 3 dysków zwykłych, lepszego GPU, 32GB a w przyszłości 64GB RAMu.. nie zrobisz na niej porządnego nested virtualization, z lub 3 hostami ESXi i HyperV na serwerze 2012

Zgadza się, nie wsadzisz. Jednak pomysł osobnego sprzętu jak najbardziej Ci się przyda, zwłaszcza energooszczędnego. Uruchamianie takiego laba jak wymieniłeś pare razy dziennie to będzie udręka.

Szczerzę wątpię w możliwość wykorzystania przez Ciebie nawet 50% możliwości proponowanej platformy do wirtualizacji, ale to moje prywatne zdanie - Zdecydowany przerost wydajności nad potrzebami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kallak

Szanowny kolego, nuc pod kątem nauki wirtualizacji jest wystarczający. Nie wskazałeś poziomu wirtualizacji jaki chcesz ćwiczyć. Po Nucu dodałem, że dedykowany sprzęt jak najbardziej też wchodzi w grę.

 

Zgadza się, nie wsadzisz. Jednak pomysł osobnego sprzętu jak najbardziej Ci się przyda, zwłaszcza energooszczędnego. Uruchamianie takiego laba jak wymieniłeś pare razy dziennie to będzie udręka.

Szczerzę wątpię w możliwość wykorzystania przez Ciebie nawet 50% możliwości proponowanej platformy do wirtualizacji, ale to moje prywatne zdanie - Zdecydowany przerost wydajności nad potrzebami.

 

Ma on służyć poza Virtual labem, do codziennej pracy, zarówno prostej typu www, dokumenty, jak i Photoshop, Corel...w wolnych chwilach też do grania zarówno w proste tytuły jak dla dzieci jak i poważniejsze, itp.. a poza tym musi posłużyć dobrych 4-5 lat - więc musi być zarówno z zapasem mocy jak i być w miarę rozwojowy... (dlatego zdecydowałem się na Z170+DDR4 a nie na Z97+DDR3 mimo o kilka stówek wyższej ceny).

 

Czy poniższy zestaw będzie ok?

ASRock Z170 Extreme4

Intel i7-6700K 4.00GHz 8MB BOX

SilentiumPC Fortis 3 HE1425

G.Skill Ripjaws4 Ddr4 4X8Gb 2800Mhz Cl16 Xmp2 Black (F4-2800C16Q-32GRK)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie twierdzisz, że i7 pobiera więcej energii od i5?

 

Tak samo, i5 6600k, ma taktowanie maksymalne w turbo 3,9ghz. i7 ma 4,2. Czyli samo podkręcenie na i7 jest teoretycznie niższe.

na podstawie testów chociażby tu

http://pclab.pl/art65154-36.html przy 4,5GHz i7 od i5 pobiera 34W przy maksymalnym obciążeniu, podobnie jest przy 4,7GHz

Zresztą wszystkie i7 zawsze brały więcej energii od i5 co tez masz w teście

Ok nie toczmy juz na temat OC procesora dyskusji - nie o to tu chodzi.

 

Potrzebuję jeszcze pomocy w wyborze RAMu.

Mój obecny config do Quad Intela - nie sledzilem na bieżąco tematu pamięci i nie wiem jak to jest teraz z pamięciami - czy RAM będzie chodził na takim taktowaniu, do jakiego zotał stworzony - tj jeśli kupię 2400 będize chodzil na 2400 , jesli kupię 3000 to będzie chodził na 3000, czy też nadal to zależne jest od dzielnika ustawionego w bios (w połączeniu z magistralą CPU)? Jak się mają do tego profile XMP?

 

No i dla przykładu, czy zestaw 4x8GB G.Skill Ripjaws4 Ddr4 4X8Gb 2800Mhz Cl16 Xmp2 Black (F4-2800C16Q-32GRK) będzie do tej płyty ok?

Czy też lepiej wybierać spomiędzy 2666MHz (większy wybór jesli chodzi o Compatibility List na stronie Asrocka).

 

I jeszcze jedna rzecz - Asrock na swojej liście kompatybilnosci przy wszystkich kostkach 16GB wskazuje, że działają w DualChannel dwie kości (2PCS = tested successfully with 2 modules ) , co by oznaczało że przy 4 takich samych albo DualChannel nie działa, albo ..go nie gwarantują, ale jednak może działać?. Nie ma ktoś jakichś spostrzeżeń na ten temat?

http://pclab.pl/art65002-6.html

w programach profesjonalnych nie widać większych różnic, inaczej w grach ale to też nie we wszystkich tytułach. Ogólnie nie ma co też barć bardzo szybkich modułów bo na niektórych płytach pojawiają się problemy z kompatybilnością. Ale do 2800 nie powinno być problemu. Możliwe że panowie w asrocku testowali tylko dwu modułowe wersje pamięci. Ale mimo wszystko przy 4 kościach i to identycznych albo takimi samymi parametrami nadal powinien działać dual channel.

 

Ma on służyć poza Virtual labem, do codziennej pracy, zarówno prostej typu www, dokumenty, jak i Photoshop, Corel...w wolnych chwilach też do grania zarówno w proste tytuły jak dla dzieci jak i poważniejsze, itp.. a poza tym musi posłużyć dobrych 4-5 lat - więc musi być zarówno z zapasem mocy jak i być w miarę rozwojowy... (dlatego zdecydowałem się na Z170+DDR4 a nie na Z97+DDR3 mimo o kilka stówek wyższej ceny).

 

Czy poniższy zestaw będzie ok?

ASRock Z170 Extreme4

Intel i7-6700K 4.00GHz 8MB BOX

SilentiumPC Fortis 3 HE1425

G.Skill Ripjaws4 Ddr4 4X8Gb 2800Mhz Cl16 Xmp2 Black (F4-2800C16Q-32GRK)

tak będzie OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Chociaż faktycznie, niezawarcie umowy o produkcji w Polsce plus offset to wina Plaszczaka który brał wszystko z półki. Z samolotami bez uzbrojenia też się popisał, więc pewnie MON odkręca wszystko i spróbuje podpisać offset + produkcję w ostatniej umowie. Czemu się nie dało w drugiej? A no Plaszczak to Plaszczak co tutaj więcej dodawać.   Jak podpisywać umowy z Niemcami potrafią Czesi którzy w Europie mniej znaczą niż Polska ale jednak potrafią negocjować. Pomysł żeby brać pociski z Korei jako lewar na Niemcy nawet nie skomentuję, bo to poziom debila mógł wymyślić. 
    • Przede wszystkim to przynajmniej moim zdaniem zmiana bez sensu. Co do OC to jest to poblokowany CPU (coś jak non k u intela), więc tylko UV  
    • Fajnie że podałeś typ tego extendera bo z samego zdjęcia tak niskiej jakości trudno wywnioskować. Po zdjęciu wnioskuje, że to ten typ:  https://rbline.pl/extender-poe-pft1320-36882.html    Ogólnie standardowe extendery jakie stosowałem tylko regenerują sygnał nie są switchami czyli nie rozdzielają sygnału. W tym przypadku mają w sobie switcha. Różnica jest taka, że takie urządzenie różni się od typowego switcha tym, że zasilanie bierze z "głównego" switcha POE i nie ma w sobie zasilacza (taka jest idea extenderów). Na stronie którą podlinkowałem jest informacja  Więc można łączyć kaskadowo. Jednak pod 1 wyjście nie podłączysz kolejnych 2 extenderów (pewnie sam z siebie pobiera na własne działanie ze 2 W) oraz 3 kamer (każda np. po 6W). Czyli nie możesz podłączyć urządzeń które w sumie biorą więcej niż 15W.
    • Zamierzam przesiąść się z 13700kf na 7800x3d i chciałbym go posadzić na dobrej płycie x670e w rozsądnej cenie, używki też wchodzą w grę, co byście polecili powiedzmy do kwoty 1500 zł im mniej tym lepiej. Nie śledziłem wątku więc nie wiem jak z oc wyżej wymienionego procka, mocno wyżyłowany czy mozna go jeszcze podkręcić czy lepiej iść w UV? 
    • Pograłem trochę dłużej: VRR i flickering - testowałem Squad gdzie FPS potrafi spaść ze 120 do 80 FPS, zero mignięć. Zablokowałem FPSy w grze na 45 i też zero mignięć. Może są różne wersje softu albo nie wiem, u mnie nie miga. Smużenie - jak się przypatrzy to jest przy ciemnych kolorach, ale na pewno nie taka skala jak kiedyś to było na VA. Na tyle małe że podczas normalnej rozgrywki tego nie widać i można pominąć (pewnie subiektywne, ale mi nie przeszkadza).  Skalibrowałem HDR w apce do kalibracji W11, wyszło że max jasnosć to jakieś 1150-1200 nitów. Wieczorem w grach robi serio robotę, pierwszy raz musiałem oczy zmrużyć patrząc na płomienie  Jakieś tam VA/IPS z podświetleniem krawędziowym to w ogóle nie ma jak porównać... Oby więcej takich Miniled powstawało, pakować więcej stref, walczyć ze smużeniem i super sprzęt za nieduże pieniądze.  Dziwi mnie trochę polityka cenowa, kupiłem go za 1600 zł, a na drugi dzień kosztował 2000 zł, potem 1800 zł i znowu 2000 zł. Chyba malutko ich produkują że ceny tak skaczą. Za 2k to nie warto zdecydowanie, 1600 adekwatna cena.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...