Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dawid1998-22

Faluje Ekran!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pewien problem odnośnie monitora,ponieważ gdy gram w CS:GO to widać przy ciemny tle falowanie,i nie wiem przez co to może być.Monitor ma 60 hz i złączkę VGA.Proszę o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiepskiej jakości kabel, albo nie do końca prawidłowo włożona wtyczka przy monitorze lub karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może autorowi chodzi po prostu o rwanie obrazu podczas wyłączonego V-sync.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi skojarzyć w jakikolwiek sposób falowanie z tearingiem...

 

Jak monitor ma wejścia cyfrowe to powinno się ich użyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak używasz przejściówki z DVI na VGA to się przyzwyczaj albo zmień monitor na wyposażony w wejście cyfrowe HDMI/DVI/DP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekłamań obrazu spowodowanych zakłóceniami sygnału analogowego nie uchwycisz na screenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę zrobic screena,jak chcesz?

Fotkę, aparatem a najlepiej filmik i go wrzuć na youtube czy gdzieś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiepskiej jakości kabel, albo nie do końca prawidłowo włożona wtyczka przy monitorze lub karcie.

 

 

Ciężko mi skojarzyć w jakikolwiek sposób falowanie z tearingiem...

 

Jak monitor ma wejścia cyfrowe to powinno się ich użyć.

 

 

Jak używasz przejściówki z DVI na VGA to się przyzwyczaj albo zmień monitor na wyposażony w wejście cyfrowe HDMI/DVI/DP.

 

 

Myślicie,że to może być przez kabel VGA?

 

Wnioskując po powyższych wypowiedziach innych użytkowników, na pewno nie jest to problem z kablem VGA. Spróbuj rozkręcić monitor i zmienić diody LED na zwykłe żarówki, a jak to nie pomoże, to zostaje tylko taka operacja -

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak mialem stary monitor to nic mi nie falowało :/

Jaka rozdzielczość była na starym monitorze a jaka na nowym? Bo jeśli na starym miałeś 720p a w nowym full hd to wybacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj nazwę obu monitorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnioskując po powyższych wypowiedziach innych użytkowników, na pewno nie jest to problem z kablem VGA. Spróbuj rozkręcić monitor i zmienić diody LED na zwykłe żarówki, a jak to nie pomoże, to zostaje tylko taka operacja -

 

Mistrz :thumbup::lol2:

 

@UP Model monitorów podaj bo dogadać się z Tobą nie jest łatwo.

 

Napisz też jaką miałeś wcześniej kartę graficzną i cały obecny sprzęt, bo to w zasadzie jest kluczowe do rozwiązania zagadki problemów z VGA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi coś ostatnio falowało (podłączenie przez vga). Wcisnąłem AUTO na monitorze (to jakaś autokalibracja) i przeszło. Pewnie coś z odświeżaniem się rozregulowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jaki monitor ma autor tematu. Może jakiś CRT? Kiedyś na niektórych lepsiejszych monitorach CRT jak obraz falował obraz używało się opcji rozmagnetyzowania... a na słabsiejszych bez tej opcji czasami pomagało uderzenie z boku jednego i drugiego a jak nie pomagało dalej to niektórzy przykładali lutownice transformatorową etc. Czasami odłączenie od zasilania na kilkanaście godzin było pomocne. W ostateczności jeśli powyższe rady nie pomagały. Na 100% pomagało wyrzucenie monitora z przynajmniej 2 piętra na betonowy chodnik. Jeśli pod spodem była trawa czy jakieś krzaki to naprawa zwykle była nie udana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor mam LED.

:lol2: Zaliczyłem spadek z krzesła :P Dokładna nazwa monitora miałeś podać a nie ogólnikową informację. To tak jak na pytanie o pogodzie odpowiedzieć planeta Ziemia. :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale już mamy postęp. Jak jest LED to rozmagnetyzowanie nie podziała. Czekamy na dokładniejsze dane a tymczasem dobranoc bo jutro trzeba wstać w miarę rano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie albo podasz w jednym poście wszystkie informacje o które proszę albo baw się z tematem samemu.

 

Ale już mamy postęp. Jak jest LED to rozmagnetyzowanie nie podziała.

 

Panie co pan pierdzielisz, to chiński kineskop na ledach, do tego myszka z magnesem neodymowym i szał ciał na ekranie. 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...