Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mssfilmstudio

Pytanie o ram do Xeona, potrzebna osoba kompetentna :)

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wam wszystkim,

potrzebuję rady osoby, która wie co mówi. Nie żadne gdybania tylko poparcie wypowiedzi jakimś logicznym merytorycznym argumentem, ponieważ mało o tym znalazłem w necie.

 

Mam Xeona E5-2670, używam Kingston Hyper X Beast 2x 8gb.

Wiadomo, był to ram tymczasowy, do poszerzenia w przyszłości (bo zdecydowanie 32GB co najmniej jest mi potrzebne)

Moje pytanie brzmi: Czy warto sprzedać ten ram entuzjastom którzy w grach zauważą jakąś różnicę a samemu kupić jakiegoś zwykłego tańszego Hyper-X albo nawet wersje bez radiatorów, czy Xeon jednak będzie w programach typu After Effects i 3DS Max lepiej się zachowywał z ramem typu ultra high end?

 

Póki co z tego co widzę, wszystkie kompy na YT typu WS, mają jakiś randomowy ram, bez radiatorów czasami jakiś goodram.

 

Czekam na jakąś wskazówkę, doczytałem tylko, że niektóre nowsze Xeony nie chcą w ogóle współpracować z typowym high-endowym ramem dla graczy.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nikt Ci tu nie odpowiada. Więc ponieważ nie znam się to się wypowiem :) W tej sytuacji możesz zakupić ram w jakimś sklepie internetowym i jak nie zadziała to zwrócisz w czasie do 14 dni. Chyba lepiej tak niż np chodzić po znajomych i pożyczać ram na próbę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może warto było sobie odpowiedzieć, dlaczego WS mają pamięć która wygląda na "randomową".

 

Odpowiedź brzmi:

Najczęściej w komputerach typu WS montuje się pamięć z obsługą ECC (Wiki).

Pamięć ta jest zazwyczaj odpowiednio droższa i często WS obsługują tylko i wyłącznie pamięć ECC.

Serwery i WS mają też zazwyczaj niżej taktowane CPU od wersji "cywilnych" (i5, i7) a także niżej taktowaną pamięć, stąd radiatory nie są konieczne - ten sprzęt nie jest wysilony - on ma działać 24/7.

 

Zazwyczaj z RAM'em sprawdza się prosta zasada -> więcej=lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sandy Bridge, do tego obsługa max 1600. Jakie masz teraz te kingstony? Bo to że beasty to nic nie znaczy, ważne ile mają MHz. Jak Ci potrzebne 32 GB to najlepiej by było 8x4 takich samych. Zakładając, że masz płytę z 8 slotami, bo jak tylko z 4 to zapchasz wszystkie w ten sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One mają tyle mhz ile im ustawisz. Pracują w częstotliwościach od 800 do 2400 mhz, aktualnie xeon chyba nie pozwala mi podbić ich wyżej niż 1600 mhz i to jest górna granica.

Zastanawiam się, czy lepiej zejść półkę niżej i kupić zwykłe kingstony bez radiatorów i mieć 8 kości 8 GB za dużo mniejsze pieniądze. Zaraz poczytam sobie o ramie ECC, o którym wspomniał bogus122

 

dzięki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyżej wspomnial o ramach ECC, polecam. Ostatnio szlak mnie trafił, przez BSOD. After Effects + Cineware + pluginy - Karta graficzna 99% zapchane 6GBVram, procesor zajechany w 100% a ram 48Gb wykorzystany cały jaki był przypisany poza system czyli jakieś 46GB. Przy ekstremalnych renderach, ECC bardzo się przydaję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie moduły RAM z obsługą ECC byście polecili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...