Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

maslak

Honor 7 vs Mate 7 vs Mate 8

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, który wybrać telefon?

 

Szczerze za Mate przemawia mocniejsza bateria, bo rozmiarowo są już zbyt duże jak dla mnie.

 

Honor ma słabsza baterię, ale reszta rzeczy dla mnie w nim styka.

 

Kolejne pytanie jak zamówię telefon z amazon.de to normalnie w polskiej sieci będzie działać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mate 8 to zupełnie inną półka cenowa, ponad 1000zł droższy. Ale jesłi bym miał na niego pieniądze, to na pewno bym go wybrał. Nie tylko ze wzgledu na baterię, ale też aparat, kamerę (w końcu 60fps!!!), genialną wydajność. Honor 7 jest świetnym telefonem, ale to już odrobinę niższa półka.

 

Ps w temacie dałeś wybór między trzema modelami, co to jest za mate ten środkowy? Mate 7 czy Mate S? Bo uprzedzając, lepiej wybrać Honora 7 niż Mate 7, również lepiej wybrać Mate 8 niż Mate S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mate 7 zjadło mi literkę.

 

No wiadomo, że Mate 8 to TOP jest ale w sumie w gry nie gram, więc większej wydajności nie potrzebuję, a aparatu też tak często nie używam. I w sumie nie wiem czy doplata blisko 1200-1400zł ma w ogóle sens :)

 

Więc chyba skuszę się na Honor 7. Tylko jak pytałem zamówiony z niemieckiego Amazon będzie działać bez problemów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Ja jestem posiadaczem Mate 7 od tygodnia i jestem bardzo zadowolony. Wcześniej użytkowałem Nexusy 4,5,6, One Plus One, Note 4 itd.. Chociaż prywatnie posiadałem jedynie OPO i Nexus 5. I powiem szczerze, że Mate 7 wypada najlepiej. Mimo, że mamy tylko 2GB RAM na pokładzie to jednak system naprawdę działa bardzo dobrze. Mogę nawet stwierdzić, że działa lepiej niż np w OnePlus One (na różnych systemach).

 

Ekran to 6 cali fakt dużo ale jest tylko troszkę szerszy od OPO..I w ręku leży równie doskonale :).

 

A bateria? Jest niesamowita..

https://goo.gl/photos/DUtvwerDXCtnVmMA9 Zobaczcie sami :) - 3,5 dnia i było 6% .. A na ekranie 5,5h działania. Czyli użytkowałem go standardowo.. Nie za często nie za rzadko.

 

Po prostu bateria trzyma 2-3 krotnie lepiej niż w tych wyżej przeze mnie wymienionych modelach.

 

Jeśli się zdecyduje ktoś na Mate 7 ważne by zrobić od razu upgrejd przez OTA do 5.1.1! Bo wtedy działa znacznie lepiej niż na KK.

 

W Xkom można go zakupić za 1.3k i jest to bardzo opłacalne. Mate 7 to chyba najlepszy fon do 1.5k jeśli chodzi o duże ekrany.

 

--

Więc chyba skuszę się na Honor 7. Tylko jak pytałem zamówiony z niemieckiego Amazon będzie działać bez problemów ?

 

 

Honor to niższa półka niż Mate7 czy P8. Czuć to gdy trzymasz i operujesz obydwa fony w ręku. Honor 7 to wiadomo najlepszy model z serii Honor ale jednak no musisz samemu zdecydować - polecam filmiki recenzje na YT. Mi dużo podpowiedziały. Sam prawie 2 tyg zastanawiałem się nad wyborem fonu Huawei.. Miałem chrapkę na Mate 7, P8, Honor 7, Honor 6 plus i Honor 5x. I jednak zdecydowałem się na Ascenda Mate i chyba to najlepszy wybór :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też trzymałem w ręku zarówno Honora 7 jak i Mate 7. Moim zdaniem wykonanie jest na takim samym poziomie, czytnik linii papilarnych też na tym samym poziomie. Na pewno nie uważam, żeby Honor 7 był niższą półką. Ponadto otrzymujemy lepszy moduły łączności i więcej ramu. Jeśli Mate 7 działa świetnie, to Honor 7 musi działać co najmniej tak samo świetnie, a dostajesz dodatkowo lepszy aparat. Sam bardzo rozważałem ostatnio Mate 7 głównie na duży ekran i genialną baterię, ale ostatecznie zdecydowałem się na OPO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

No nie wiem czy lepsze moduły łączności są w Honor 7:). No nic ja w tnie wnikam. Jest tyle fonów, że każdy znajdzie coś dla siebie :).

 

Ja użytkowałem ostatnio przez 8 miesięcy OPO i bardzo mi się podobał. Ale Mate 7 jest to wyższa półka,, dużo wyższa. Czuję to już po tygodniu użytkowania. Przede wszystkim lepsza jakość ekranu (obrazu) no i bateria. Mi na sczęście na aparacie aż tak nie zależy więc na to nie patrzę przy zakupie .. Ważne by miał min. 8mpix :) A dziś chyba każdy ma tyle.

 

Gdyby Mate 7 nie był w takiej cenie to brałbym już Honor 7:) Nawet już w sklepie do koszyka wsadziłem ale coś mnie skusiło by sprawdzić xkom i tam trafiłem na mate 7 :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi m.in. o dwuzakresowy moduł wifi, obsługuje standard ac :) Z resztą w Honorze jest miracast, a w mate 7 w sumie nie wiem, czy było jakiekolwiek wyjście obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Hmm W Mate 7 też ładnie działa przesyłanie obrazu na TV :). Filmy nawet z napisami działają. Ale wiadomo to zużywa baterię ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się zastanawiam nad zmianą smartfona bo s3 już mnie zaczyna denerwować. Ja się zastanawiam nad Mate 7, Honor 7 czy może Note3 lub 4. Tylko pytanie czy taki dużo tel. wejdzie mi do kieszeni. Jak wygląda rozmowa przez niego? Boją się trochę bo mam krótkie palce i taka cegła nie będzie przekleństwem. Jak jest z wytrzymałością owych smartfonów bo potrzebuje coś pancernego z dobrą baterią i gps.

 

Używam w pracy starego nettboka acer one 725 ale już mnie krew zalewa i zastanawiam czy sobie nie kupić dobrego fona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Jeśli chodzi o wygodę w trzymaniu Mate 7 .. Wszystko to zależy od samego użytkownika. Znam takich którzy wolą mieć fon max 5.0 /5.2 bo większe są dla nich za duże i uważają je za patelnie :).

 

Cóż.. ja mam też małe dłonie jak na 30latka :) i szczerze jestem mega zadowolony w trzymaniu Mate 7. Niespodziewałem się, że Mate 7 może być tak wygodny! Oczywiście pisanie i używanie 1 ręką jest utrudnione ale ja zawsze jedną ręką trzymam a drugą piszę.. Takie przyzwyczajenie od dawnych lat. Więc mi to nie przeszkadza.

 

Co do kieszeni.. Ja jestem dość gruby i w dzinsach normalnie mieści się w przednich kieszeniach.. I to nawet mam wrażenie, że 7calowy by się równiez zmieścił ;).

 

http://i.imgur.com/0080j4E.jpg - tu zrobił ktoś fajny screen porównawczy pomiędzy Mate 7, OPO i Iphone.. OPo to ten 1 z lewej i miałem go przed mate7. Ma 5.5 a Mate 6.0 a różnica w budowie prawie żadna. Troszkę Mate 7 jest większy ale to milimetrowe różnice..

 

Ja powiem tak jak ktoś się obawia to lepiej udać się do sklepu i samemu potrzymać te fony w ręku. Ja tam zaryzykowałem :) i jestem zadowolony. Note 4 też użytkowałem przed zakupem ale to jest wielka i niewygodna dla mnie cegła. Bo jest grubsza i gorzej się trzyma w ręku

 

Jak z wytrzymałością/ Tego nie wiem :) Raczej do pancernych nie należy.

 

Bateria? Jest jak najbardziej Ok w Mate 7. Teraz testowałem ją w tym tygodniu i trzymała mi 3 dni i 22h, gdzie na ekranie miałem 5,5h - czyli użytkowałem ją standardowo. Dzwonienie, smsy, google, przegladarka, itp OPO oraz inne moje wcześniejsze fony trzymały przy takim samym użytkowaniu o połowę mniej czyli max 2 dni jak nie krócej. A jeśli męczę telefon w ciągu dnia to spokojnie na ekran przekracza 10h, gdzie w w innych smartfonach włączony ekran oferuje max 4-6h. Oczywiście to zależy co się robi.. Jeśli np ciągle się gra czy filmy to na pewno 10h nie wytrzyma, chociaż kto wie :).

 

Ja rok temu jak kupowałem jescze OPO bo to był mój 1 większy smartfon to sobie zrobiłem taki kartonik w domu :P aby zobaczyć jak będzie mi leżał w dłoni i byłem przekonany że będzie mi pasowało. I po jego otrzymaniu byłem zadowolony. Mimo to użytkując teraz Mate 7, jestem bardziej z niego zadowolony.. Świetna jakość ekranu itp. System też dobrze zoptymalizowany. Obecnie OTA jest do 5.1.1.

 

@ PanPPP --> za swojego Mate 7 dałem 1330zł w X-kom z rabatem. + osobno kupiłem SD kartę 32GB Sandisk class 10 i śmiga. Oni dają jakieś patrioty daltego wolałem sam sobie zakupić sandisk (do nich mam największe zaufanie). 32gb SD 35zł nówka od producenta na allegro. Mogłem też 64gb ale 16+32GB uważam, że mi wystarczy :)

 

EDIT: W ogóle to napalony byłem na Redmi Note 3 od Xiaomi. No ale wybrałem na razie mate 7 z myślą o zmianie gdy na rynku pojawią Xiaomi MI 5 Pro lub Redmi Note 3 ze Snapdragonem. Ale im dłużej go użytkuje to obawiam się, że pozostanie u mnie na dłużej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak maslak zastanawiam się nad honor 7 - mate 8.

 

Honor 7 - przemawia za nim jeden z lepszych aparatów

Mate8 - 'nowocześniejszy' wygląd i wydajność od w/w.

Wg. Was warto dorzucić tysiaka do mate8? (W gry nie gram, tel potrzebny na co dzień, a ilość cali nie znaczenia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo trudne pytanie. Jeśli chodzi o baterię, to na pewno warto. O resztę to już zależy. Poweruser pewnie odczuje różnicę, ale standardowy użytkownik mniej. Oba są świetnie wykonane, oba mają świetne czytniki linii papilarnych, oba mają porządne aparaty. W tym momencie ja bym wolał Mate 8, właśnie przez te 6 cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś brać w cenie Mate 7 to LG G4.

 

Plusy:

- jeden z najlepszych aparatów, ekranów i chipów audio

- android 6.0

- bezproblemowa gwarancja

- wymienialna bateria - za 150zł można dokupić drugą ze swoim etui i swoją ładowarką i w terenie wymienić by mieć po minucie znów 100% :)

- slot na kartę sd - w androidzie 6.0 można korzystać z karty jako pamięci zewnętrznej

- zdecydowanie większa baza i dostępność akcesoriów

- zdecydowanie większa wydajność

 

Minusy:

- rozwiązany dylemat i koniec tego wątku :( [*]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

No LG G4 też jest ok ale nie zgodzę się, żę te plusy nie należą również do Mate 7. Przynajmnej część z nich.. Np wymienialna bateria, bezproblemowa gwarancja i Android 6.0 będzie na dniach dla Mate 7. Dodatkowo większa wydajność? Cóż tu bym polemizował ;) A czy lepszy aparat to pewnie tak ale mi to akurat zbędne dlatego akurat wybrałem Mate 7.

 

G4 jest dla mnie za duży i za gruby w ręku :). Mate 7 ma większy ekran i lepiej mi się go trzyma. No ale to jak mówię każdy ma swój gust i wymagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • No i oczywiście, że obcina detale. Jest jaśniej na pozór bo jest dokładnie jak na Asus, że świeci jaśniej w trybie 400, ale nie daje peak do 1000.
    • Typ sie konkretnie odkleja. Tu już faktycznie potrzeba dobrego specjalisty i pewnie pobytu na oddziale dobrego szpitala. Ale to też jakieś dobicie tego co musi być na konfederuskich stronach czy forach. Nowy ogromny pakiet broni i amunicji od USA bardzo ich zabolał. Aż czekam jak zaczną świrować jak do akcji wejdą f16
    • Jw. jeżeli zmieniamy i dostajemy 10% różnicy i ciut więcej vramu, ale musimy np dopłacić tysiaka albo więcej - to niestety ale się to średnio kalkuluje. Najoptymalniej byłoby się z kimś wymienić z ew. dopłatą, lub karta za kartę (strix to topowy model), ale tutaj możesz się naciąć na kulturę pracy jakiegoś golasa   Poczekałbym, 4070 jeszcze w wersji Ti to wciąż bardzo kompetentny sprzęt do grania. Nie żłopie bóg wie ile prądu a jest wydajna w 1440p. Wyjdzie seria 5070 to sprzedasz tego strixa i kupisz coś wyraźnie szybszego. Supki to zapychacze dziur a nie realne przyrosty, szczególnie dla posiadających modele bez S.
    • Wygląda na to, że Gigabyte inaczej podszedł do kwestii krzywej EOTF. Połączył tryby 400 i 1000 (pierwszy od 10-100%, drugi 1-10%) i uniknął spadku jasności w trybie 1000, który miał np. Asus.   
    • Rebel Moon część 2 sporo lepsza niż część pierwsza. Na początku trochę gadania i luzu a później zaczyna się akcja i uczta dla oka. Gdyby z pierwszej części wyciąć castingi do ekipy, fruwanie na kurczaku i inne pierdy i zastąpić je dłuższymi retrospekcjami które były przy stole w dwójce miało by to więcej sensu i zamiast 2 x 2h mógłby wyjść dobry film 3h. Mogli też zastąpić zboże jakimś rzadkim minerałem pożądanym przez wojsko np do napędzania tych dużych dział. Po obejrzeniu obu części P1 - 4/10, P2 - 6,5/10. Teraz szczerze czekam na część trzecią.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...