Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

AlINeK

Zasilacz i obudowa- priorytet: CISZA!

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie, szukam nowego zestawu zasilacz o raczej nie za wielkiej mocy (coś z przedziału 300/350-500W powinno być optymalne), ale za to mega cichego + obudowa najlepiej wyciszana.

 

 

Komputera często używam w pokoju, który jest stosunkowo "wygłuszony" i nie lubię gdy słyszę szum wentylatorów, jakieś wibracje, terkotanie itp. Procesor ma pasywne chłodzenie, karta jest zintegrowana, więc tutaj już za wiele zdziałać się nie da.

 

Obecnie mam Thermaltake SE 630W i jednak nie jest to dla mnie zasilacz cichy, w dodatku zmieniła mi się mocno konfiguracja i nie potrzeba, aż takiej mocy, więc pewnie i zasilacz się trochę leniwi (mniejsza sprawność). Najlepiej by było jakby zasilacz był pasywny lub półpasywny, ale nie wiem, czy w budżecie 300-400zł coś takiego się znajdzie.

 

Dodatkowo jak już wcześniej wspomniałem szukam nowej obudowy, najlepiej gdyby była wyciszana, z fajną aranażacją kabli pod tacką mobasa i do tego była 2-komorowa (w przypadku zasilacza pasywnego raczej ta opcja odpada). Miałem wcześniej Antec VSP5000 i jak dla mnie porażka, ani to dobra jakość, ani to wyciszone. Fajnie wygląda SilentiumPC Pax M70, ale jak to bywa z obudowami tego producenta z jakością jest różnie, blachy chude, często coś wibruje itp. Znajdzie się coś podobnego wizualnie w podobnych pieniądzach?

 

Budżet:

 

Na zasilacz: Dobrze by było zmieścić się w w przedziale 300-400zł

 

Na obudowę: ~300zł to już raczej max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj konkretny budżet jaki masz na zasilacz i obudowę, bo tak to bujanie w obłokach, jak chcesz coś sensownie wyciszonego to warto zastanowić się nad Fractal Define R5, bądź też może nad Bequietem z serii SilentBase.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy post aktualizowany o budżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Budżet:

 

Na zasilacz: Dobrze by było zmieścić się w w przedziale 300-400zł

 

Na obudowę: ~300zł to już raczej max.

zasilacz - coś z serii pure power l8 od bequiet - nic cichszego nie znajdziesz w takim przedziale cenowym i mocowym - najtańsza pasywka - KLIK

obudowa - spc pax m70 - również w tym przedziale nic lepszego nie znajdziesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstawmy na chwilę obudowę, a zajmijmy się zasilaczem.

 

W obecnej chwili skłaniam się ku Fractal Design Newton R3 600W lub EVGA Supernova G2 550. Z tego co wyczytałem to oba są półpasywne, na korzyść EVGA pełna modularność, aczkolwiek nie ma to większego znaczenia, bo niektóre wtyczki muszą być i tak :E

 

Cenowo wychodzi bardzo podobnie, stąd też pytanie który będzie cichszy pod większym obciążeniem, jak z jakością itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wersja 550w ale Supernova 750 zebrała swego czasu najlepsze opinie w testach stabilności napięć itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fractal Design Newton R3 600W to loteria. Jest parę opinii że jest głośny. Niestety muszę to potwierdzić. Zakupiłem Newtona R3 jakoś 3 miechy temu. Zasilacz piękny i super stabilny ale ma jeden mankament

- PRACA WENTYLATORA Co najdziwniejsze testowałem zasilacz zaraz po zakupie testem - OCCT Power Suply i wentyl po osiągnięciu poboru prądu ok 300W załączał się i pracował CICHO przez ok 2-3 min i się wyłączał?! ALE gdy temperatury w zasilaczu wzrastały powyżej ustalonej normy ( nawet gdy pobór nie przekraczał 300W) to wentyl głupiał i wchodził na maksymalne obroty hałasując przy tym niemiłosiernie. Głośniej niż Enermax Magma na 1800RPM :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w temacie, szukam nowego zestawu zasilacz o raczej nie za wielkiej mocy (coś z przedziału 300/350-500W powinno być optymalne), ale za to mega cichego(...)

 

 

W obecnej chwili skłaniam się ku Fractal Design Newton R3 600W lub EVGA Supernova G2 550.

 

:question: jeśli jesteś w stanie dać więcej, jak 4 setki, to weź rm550x - corsair ma najlepszy tryb półpasywny...co do newtona - głośny, sprawdzałem go i nie kupiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tej dwójki kierować się raczej w stronę EVGA Supernova. Corsaira kiedyś miałem, nawet ostatnio coś z tej tańszej serii VS i niestety mam złe wspomnienia z w/w producentem, także odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być Cicho to też popatrz na Enduro 550/650 - oba poniżej 400 zł, a równie ciche co RM550X - to jak nie możesz już dopłacić ;)

 

Do 300 zł - zdecydowanie M70 z wyciszonych obudów;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacze SilentiumPC raczej odpuszczam, czytało się wiele o problemach z jakością w poprzednich seriach, zresztą po kilku obudowach, czy wentylatorach tego producenta mam już wyrobioną opinie nt. jakości w jego produktach i wolałbym nie ryzykować w przypadku zasilacza.

 

Na chwilę obecną na macie zostaje więc EVGA SuperNOVA G2 550 i powoli można przejść do obudowy. W kwestii obudów mogę już przymknąć oko na niedociągnięcia SPC i jakoś z nimi będę żyć. Czyli mówicie Panowie, że nic sensowniejszego od M70 w kwocie do ~300zł się nie dostanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakościowo fakt super - ale jako długo letni użytkownik P182 pod razu powiem - ta obudowa jest naprawdę MAŁA jak na to jak jest DUŻA;) Do tego w niej są dosyć wysokie temperatury ...

 

Co do G2 to jak chcesz naprawdę super cicho to serio weź RMx 550 - według mnie pod każdym względem lepszy od G2, albo mu równy - a w przypadku głośności po prostu RMx jest cichszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co porównywać crapu jakim jest seria VS do RMx - różnica w jakości jest olbrzymia, a serwis bardzo dobry. W tej cenie zdecydowanie bierz RM550x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tej dwójki kierować się raczej w stronę EVGA Supernova. Corsaira kiedyś miałem, nawet ostatnio coś z tej tańszej serii VS i niestety mam złe wspomnienia z w/w producentem, także odpada.

nie rozumiem awersji do corsaira - na serię vs nie warto zwracać uwagi, a już na pewno nie formułować opinii o firmie na podstawie jednego produktu - to samo tyczy się spc - mają/mieli crap (odpowiednio wyceniony), ale posiadają również lepszy towar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie zdecydowałem się na EVGA G2 550W i powiem jedno... jak na razie nie żałuje ani złotówki! Zasilacz z włączonym ECO mode, czyli trybem półpasywnym w połączeniu z i3 Skylake i GTX 950 (również półpasywnym) jest po prostu bezgłośny!

 

Z obudowy nie wydaje się żaden dźwięk, nawet podczas grania nic nie słychać, więc w kwestii kultury pracy w połączeniu ze średnio-prądożernym zestawem śmiało mogę go polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i bardzo dobrze!

http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story4&reid=440

żaden Corsair nie ma takich wyników jak zasilacze evga

 

i dla porównania pierwszy lepszy Corsair

http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story4&reid=445

 

Co nie znaczy wcale, że Corsair nie robi dobrych zasilaczy, owszem robi, ale Evga są ciut lepiej wykonane i dają stabilniejsze napięcia.

 

EDIT

dodatkowo zobacz czy po rejestracji na stronie EVGA nie dostaniesz dodatkowej gwarancji, ja dostałem 10 lat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież wyniki stabilności są lepsze w Corsairu :E Ripple trochę niższy w EVGA, ale na tym poziomie to już dzielenie włosa na czworo - i tak nie zobaczysz różnicy pod tym względem w praktyce, jak i pod względem stabilności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie zdecydowałem się na EVGA G2 550W i powiem jedno... jak na razie nie żałuje ani złotówki! Zasilacz z włączonym ECO mode, czyli trybem półpasywnym w połączeniu z i3 Skylake i GTX 950 (również półpasywnym) jest po prostu bezgłośny!

 

Z obudowy nie wydaje się żaden dźwięk, nawet podczas grania nic nie słychać, więc w kwestii kultury pracy w połączeniu ze średnio-prądożernym zestawem śmiało mogę go polecić.

 

To nie jest średnio prądożerny konfig - to jest mikrożerny konfig. Ile toto w stresie dobije - ze 150W może? Gdzie tam, pewnie nawet nie tyle. GTX950 w połączeniu z I7 6700K @ 4,7 tu na labiku żrom z gniazdka po 170-180W. Czyli realnie DC to będzie z 150W w porywach. A Twój znacznie oszczędniejszy i3 to już w ogóle lajcik. Więc praktycznie każdy zasilacz z trybem półpasywnym nawet po 10 h benczowania Ci nie uruchomi śmigła. W zasadzie to Twojego kompa można by zasilać przetwornicą DC/DC - to taki nieco mocniejszy PicoPSU :P

 

Nie żebym się czepiał czy coś, bardzo się cieszę że Twoje cichofilskie zapędy zaspokoiłeś - ale po prostu realnie trzeba sobie powiedzieć, że zadanie zbyt trudne nie było ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up,

Może i racja, z tym, że często zmieniam podzespoły, nie zawsze na lepsze, nie zawsze na bardziej energooszcędne itp, a w takich sytuacjach zasilacz już będzie dostosowany do cichej pracy.

 

Ale dobra, nie ma już co rozwodzić się na wylanym mlekiem :)

 

Teraz przyszedł czas na wybranie obudowy. Tak jak pisałem wcześniej obudowa ma być dobrze wykonana, fajnie by było jakby była wyciszona, musi być dobre zarządzanie kabli, nie musi być miejsca na napędy itp. Na chwilę obecną najbardziej skłaniam się ku SilentiumPC Pax M70 i Fractal Design Define S, Nanoxia Deep Silence 4 i ewentualnie pod uwagę biorę jeszcze Phanteks Enthoo Pro M (niewyciszona).

 

Czekam na opinie, rady etc. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie SPC odpada, gorzej wykonana od Fractala, więc wolałbym dopłacić te 50 zł różnicy (Define s w wersji bez okna).

 

Wybierałbym między Nanoxią jeśli potrzebujesz kosza 5.25 a Fractalem jeśli w ogóle nie potrzebujesz koszy na dyski.

Ja stałem przed tym samym wyborem i wybrałem ostatecznie Define S, 3 hdd się zmieściły za płytą bez problemu. :)

 

Z innych podobnych cenowo można się zastanowić nad Phanteksem P400, jak już trafi do Polski.

Inne budy są za mało wyciszone, brzydkie lub za drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten corsair wygląda bardzo fajnie, ma parę mankamentów, ale wygląd mnie urzeka, z tym, że jak na razie chyba jest nie do dostania w PL, poza tym cena pewnie będzie zaporowa.

 

Nie będę używał 5,25", dysk mam na razie 1x2,5", w przyszłości jak już to się dokupi drugi, więc za wiele pod tym względem nie wymagam. Na chwilę obecną na placu boju pozostają 2 modele, Nanoxia i Fractal. Fractal sprawdzona marka, wiadomo, tej niemieckiej firmy za bardzo nie znam, aczkolwiek z recenzji wynika, że produktu ich stoją na wysokim poziomie.

 

Jakieś za i przeciw dla tego, czy drugiego modelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze świeży Corsair 400Q (i wersja 400C z oknem) - http://pclab.pl/news67761.html

 

Patrzy obiecująco, w sumie trochę taka kopia Define S.

 

Corsair 400 i 600Q oba są już w PL i oba mają swoje wady

 

600tka jest kij wie czemu odwrócona i wcale to nie pomaga chłodzeniu, wręcz zrobił ktoś testy kładąc budę do góry nogami i temperatury były niższe...

400tka bardzo ładna, świetnie wykonana i .... mało miejsca w środku jeśli będziesz chciał wodować, na górze brakuje miejsca na chłodnicę z wentylami. Bez wodowania jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wiem co czujesz 🙂.Ja przy nim prawie pada z kompa wyrwałem.A ile było Pi.....e nie gram to nie zliczysz 😄.Ale najważniejsze że się udało.I masz satysfakcję bo to jeden z najtrudniejszych soulsowych bossow https://ebd.cda.pl/620x368/15092229f8 Patrz to
    • Więc wytłumacz mi jakim cudem bez mierzenia wystarczy odpalić gówno kalibrator HDR WINDOWS i zobaczyć w jakim trybie pokazuje detal na 1000 nit, a w jakim na 570. Potem to samo zrobić w dowolnej grze z kalibracja HDR. I w każdym innym ustawieniu niż HDR + APL HIGH, ustawienie gry na 1080 nit prześwietla obraz. Więc w swoim ustawieniu masz niby 1000 nit z uciętymi w opór detalami. Faktycznie, genialna sprawa A jak ustawisz detale na 570 to on nie ma prawa zaświecić 1000 bo właśnie to ograniczyłeś w ustawieniach.  Ale żeby nie było, zjem i odpalę grę I będę srogo zdziwiony jak nie ujrze przepalonych jasności. 
    • Przy każdej zmianie traci się na tym, że kupuje się nową kartę, a sprzedaje używaną, dlatego częste zmiany są niekorzystne finansowo, chyba że się zmienia używaną na używaną.
    • Intel kompletnie tutaj nie ma sensu raz że to do gier, a dwa że jeszcze do 1440p. Powinieneś skupić się na wydajności GPU i bić po RTX 4070 Ti Super - tutaj możesz trzymać się RTX ale CPU spokojnie brałbym 7500F bo to będzie idealne najlepsze połączenie. Za 7100 zł masz właśnie taki zestaw https://proline.pl/koszyk/2878bd11 a celując w maksa to przy dopłacie za 7500 zł z 7900 XTX https://proline.pl/koszyk/316e8335 
    • 14700F nigdy bym nie brał bo to totalny crap. Dostaniesz zawyżone napięcie, to ten CPU będzie siorbał niesamowicie dużo papu i nic z tym nie zrobisz. Do tego kompletnie nic nie wiesz jakie podzespoły otrzymasz. Druga sprawa, połączenie i7 + RTX 4070S jest dalekie od opłacalnej wydajności w zestawie do gier. Za 9200 zł na gotowo masz https://proline.pl/koszyk/35ad9d7d z Ryzen 7 7700 i RTX 4080 Super albo możesz dać i https://proline.pl/koszyk/8f26d0eb 7800X3D + RX 7900 XTX Office w jakiej wersji? 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...