Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Soplus

Przekierowanie portów do NAS

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak ustawić przekierowanie portów w ruterach, abym miał dostęp do swojego NAS z zewnątrz poprzez portal Mysasutor (DDNS) adres xxx.myasustor.com. (

 

Sytuacja wygląda tak:

 

1. net z UPC poprzez ich modem Thomson IP 10.aaa.aa.aaa

2. Do tego podpięty ruter TPlinka TD-W8970 działający w trybie WAN IP 192.bbb.b.b

3. Do TP linka mam podpiętego Asustora AS302T IP 192.ccc.c.ccc (ustawiony na stałe) i do tego WAN IP dd.dd.ddd.dd

 

Jak próbuję włączyć opcję Cloud Connect wywala mi "Niepowodzenie użycia ustawienia przekierowania portu, sprawdź czy EZ Router działa" , gdy próbuję włączyć EZ-Router wywala mi komunikat "Wykryto wiele ruterów. Zewnętrzne IP rutera jest inne niż zewnętrzne IP urządzenia NAS. Wpierw sprawdź ustawienia sieciowe".

 

 

Z poprzednim NAS dlink nie było problemów. Przekierowanie próbowałem robić podobnie jak w dlinku, w TPlinku przekierowanie portu NAS, w UPC tak samo (+ew przekierowanie IP podpiętego TPlinka).

 

Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maskowanie w ten sposób IP wewnętrznych nie ma sensu. Podaj te właściwie bo jak na razie naliczyłem 4 różne sieci.

Jeżeli masz 2, to musisz przekierować porty zarówno na Thompsonie od UPC, jak i swoim TP-Linku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam przekierować tylko IP NAS (192.ccc.c.ccc) na Tplinku i UPC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem już. Popraw adresy, bo ciężko jest ustalić, ile sieci masz u siebie.

Z routera UPC trzeba przekierować porty na adres WAN, który dostaje TP-Link (czyli też z sieci 10.aaa.aa.aaa), a następnie na TP-Linku przekierowujesz porty dalej na IP NASa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TpLink podłączony jest do rutera UPC w trybie Wireless router mode, nie mam innej fizycznej możliwości, żeby podłączyć sprzęt bezpośrednio do rutera upc.

 

Router UPC w mojej sieci ma adres (na taki adres się od niego loguję (jest jeszcze coś takiego jak Adres IP modemu CM)

TPlink (mam tam jeszcze podane WAN IP/Mask +Gateway + DNS)

 

nas do tego podane jest jeszcze wan IP.

 

Nie wiem czy o to chodzi, w sieciach jestem "lajkonikiem"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logujesz się na router UPC i przekierowujesz porty na IP TP-Linka, ale na jego adres WAN, czyli coś, co będzie się zaczynało od 192.168.100.x.

Następnie przekierowujesz na TP-Linku porty na NAS, czyli 192.168.1.120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, robiłem generalnie wszytko ok tylko zamiast otwierać port 8000 miałem otwarty 80.

 

Temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...