Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kamyniuniek

Sterownik amd przestał działać ale odzyskał sprawność

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem tak jak w temacie. Pokazuje mi się owy komunikat TYLKO przy GTA V... Wszystkie inne gry śmigają świetnie ale GTA V się ładuje, ładuje i nagle brak odpowiedzi a po zamknięciu pokazuje się w/w komunikat. Sterowniki do karty mam najnowsze a stare usunąłem poprzez DDU.

 

Specyfikacja:

i5 4460

MSI R9 280X

8GB RAM

Therlamtake 530SE (chyba)

MSI Z97 PC MATE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie są to te inne gry? Wymagające czy jakieś csy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

Wgraj starszy sterownik. AMD w ostatnich sterach coś pomieszało i karty wariują w celu oszczędności energii, chyba obniżyli też napięcia?, po prostu wgraj jakiś z połowy zeszłego roku- <15.6

Też mam taki problem tylko w GTA V... Mogę godzine stresować w Valley, a w GTAV czasem na dzień dobry się wywali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta nie była kręcona ;) Jej moc jest wystarczająca :D SunTzu spróbuję tak zrobić i powiem jak jest :)

 

Edit: Zainstalowałem 15.11 bo starszych nie mogłem znaleźć i dalej GTA V się crashuje :/

 

Edit2: Ale zauważyłem, że już nie pokazuje się ten komunikat o sterowniku ! Więc spróbuję zrobić reinstal GTA i jutro dam odpowiedź ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj te

http://www.guru3d.com/files-details/amd-catalyst-15-7-driver-download.html

Ty nie musisz podkręcać mógł to zrobić producent karty. 15.11 to AMD już mieszało właśnie.

Mylisz się, są dwie wersje 15.11, catalyst i Crimson. Na tą chwilę Crimson są jeszcze niedopracowane dlatego, dla lepszej stabilności zaleca się używać ostatniego i zarazem najbardziej dopracowanego sterownika Catalyst 15.11.1 beta :http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/latest-catalyst-windows-beta.aspx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R4zen właśnie ten mam wgrany :) GTA ma już 80% więc jeszcze moment i nastąpi chwila prawdy ;)

 

Edit: Wszystko działa jak należy :D Dziękuję za pomoc !

 

ROZWIĄZANIE PROBLEMU:

Wystarczy odinstalować stare sterowniki ( np. za pomocą DDU ) i wgrać 15.11 ( http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/latest-catalyst-windows-beta.aspx )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

Myślisz się, są dwie wersje 15.11, catalyst i Crimson. Na tą chwilę Crimson są jeszcze niedopracowane dlatego, dla lepszej stabilności zaleca się używać ostatniego i zarazem najbardziej dopracowanego sterownika Catalyst 15.11.1 beta :http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/latest-catalyst-windows-beta.aspx

Tak wiem, że są dwie wersje 15.11, tak Crimson są jeszcze niedopracowane. Nie mylę się już 15.11 miały drastyczny spadek pobór energii tak catalysty. Nie są najbardziej dopracowane ponieważ jest to BETA

Poleciłem najbardziej dopracowaną moim zdaniem wersje czyli STABLE czyli 15.7. Wszystko późniejsze miały dopisek beta vs Crimson

 

O tyle bałbym się polecać 15.11 beta ponieważ co prawda użytkownicy Crimson-a zgłaszali problem, że przestawał działać wentylator i wypalało się GPU.

Po prostu ja nie polecam wgrywania wersji testowych AMD po tym co zaprezentowali ostatnim kwartale. 15.7 są bardzo stabilne i GTAV na nich bardzo dobrze działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15.11 beta to pierwsze po 14.2 (albo jakoś tak) to pierwsze sterowniki, którego nie robią u mnie problemów. Na 15.7 karta graficzna nie potrafiła wyświetlić prawidłowo innej rozdzielczości niż natywna monitora (obraz przesuwał się na prawo, na lewo były czarne pasy). Na 15.11 beta wszystko działa elegancko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem zainstalowałem beta 15.11 i dalej to samo

 

Nie podałeś nawet jaki model karty, czy tylko w jednej grze tak się dzieje i czy jest kręcona, więc nie bardzo wiem jak można Tobie pomóc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę wznowić temat, gdyż problem powrócił... Na sterownikach 15.11 pokazał się błąd. Wgrałem 16.3 i wszystko działało pięknie przez cztery włączenia gry, za piątym razem gra się zcrashowała. Problem dalej dotyczy tylko GTA V. Inne gry ( Wiedźmin 3, BF4, CS:GO, LoL, Diablo 3 ) działają bez zarzutów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już działa jak należy. Zaktualizowałem system poprzez Windows Update ( panel sterowania ) i gra włączała się ale zaczynała od nowa, a na save wychodził crash. Wgrałem save 100% i teraz wszystko działa normalnie :)

 

P.S Gram na sterowniku 16.3

 

Wysłano z iPhone 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...