Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pop3k

Lapotop do obróbki wdieo + gier do 3,3k naj 17"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam laptopa głównie do obróbki wideo (Edius, Adobe Premiere, After Effect, materiał FullHD) z kartą ze wsparciem Cuda, lecz dawno nie grałem w gry i chciałem do tego wrócić głównie zależy mi na grach online typu Lineage 2, CS Go i może jakaś wyścigówka. Laptop najlepiej by był 17" ale jeżeli 15" będzie dużo lepszy to wolę 15, aluminiowa/magnezowa obudowa do +- 3300 zł może być używany.

 

Znalazłem laptopa:

Della M6600 o takich podzespołach:

Intel Core i7 - 2960XM

nVidia quadro 4000m

Matryca: 17,3' - 1920x1080 FULL HD

Dysk 256 GB SSD

8 GB DDR III (zapewne rozbuduję do 16)

 

Della E6530:

i7-3720M

256GB SSD

Quadro 5200M

16GB DDR3

Matryca: 15"6

 

 

 

Czy są to komputery godne uwagi (który lepszy) i jakie macie inne propozycję?

 

PS. Mam jeszcze pytanie ile % lepsza była by stacjonarka z kupnem wszystkiego ( też mogą być używane podzespoły: jednostka, monitor i reszta, wolę laptopa ponieważ mieszkam w kawalerce i dużo podróżuję lecz gdy będzie zbyt duża różnica w % rozważę stacjonarny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1/ Stacjonarka w tej cenie zawsze będzie wydajniejsza, nawet w okolicach ~x2

2/ Jeśli ze wsparciem CUD'a to bardzo dobre opcje, choć używane.

Do gier jednakże te grafiki za bardzo się nie nadają, tzn. do prostszych gier o których wspomniałeś - spokojnie dadzą radę, ale o nowsze produkcje raczej cieżko.

 

Z nowych:

Acer V5-591G i5-6300HQ/8GB/1000 GTX950M FHD

Solidny procesor 4-rdzenie 4-wątki i szybki ram DDR4, do renderingu się nadaje + grafika z serii GTX pod gry, choć bez wsparcia CUD'a - do wykorzystania ew. vRAM. Laptop ma dobrze spasowaną obudowę z dodatkiem aluminium, lepiej wykonany niż Asus'y w tym budżecie. Nowy z 2-letnią gwarancją producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy stacjonarce, za 3300 zł złożysz sobie potworka, który zje lapka za 6000, na pewno wpakujesz i7 (używane haswelle bez k z turbo do 4ghz to 1000zł) kartę graficzną porównywalną z 970M z 4gb pamięci (gtx 960 -800 zł), za 1500 kupisz dobry monitor + zasilacz, system i inne graty.

Ja nawet bym się nie zastanawiał - laptop to laptop, do grania i pracy w ciężkich programach się średnio nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy stacjonarce, za 3300 zł złożysz sobie potworka, który zje lapka za 6000, na pewno wpakujesz i7 (używane haswelle bez k z turbo do 4ghz to 1000zł) kartę graficzną porównywalną z 970M z 4gb pamięci (gtx 960 -800 zł), za 1500 kupisz dobry monitor + zasilacz, system i inne graty.

Ja nawet bym się nie zastanawiał - laptop to laptop, do grania i pracy w ciężkich programach się średnio nadaje.

 

Dziękuję wam za pomoc a jak wygląda sprawa z pamięcią cash w Dellu jest 8MB a Asusie i Acerku 6MB cashu, czy jest to duża różnica?

 

A Ciebie Gofer87 mogę prosić o pełną specyfikację takiego komputera do 4k zł bo mnie tym zaszokowałeś i co sądzisz o stacjach roboczych Della np T7500 z X5675 ( w przyszłości dołożenie drugiego bo ta płyta ma taką możliwość), 12 GB DDR3 / 320 GB SATA (Link Allegro )i kupieniu jakiegoś gtx 960 = komp 2800 zł + karta używka 1k + monitor 400zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam zastanawiam się nad używaną stacją roboczą - jeśli wykorzystujesz aplikacje, które potrafią utylizować więcej rdzeni, to opcja jest jak najbardziej OK.

Praktycznie to samo możesz mieć blisko 1000zł taniej:

http://allegro.pl/de...5792191949.html

 

Delikatnie niższe taktowanie. Co do dokładania drugiego procesora, to upewnij się, że dany xeon może pracować w konfiguracji kilku procesorowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednym procesorem to średni interes, wydajność wielowątkowa będzie gorsza od i7, poza tym niektóre aplikacje są wrażliwe na wydajność jednowątkową, a ta w xeonie kuleje.

Z dwoma procesorami ok, ale tylko do długich renderingów, do pracy jw, lepszy wysokotaktowany i7.

Ta quadro co dodają jest tania jak barszcz, http://allegro.pl/karta-graficzna-nvidia-quadro-2000-1gb-gw-i5988233376.html w cuda duuużo szybsza będzie gtx 960.

W budżecie 4000 to już można spokojnie brać gtx 970, który ma wydajnośc nieosiągalną dla laptopów w cenie do ~12000 zł - tyle kosztują lapki z desktopowym gtx-em 980.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niestety odświeżam ponieważ nie mam możliwości kupna kompa stacjonarnego (po porostu nie mam gdzie postawić w mieszkaniu M1 a i pracuję po 12h i dużo podróżuję co jest na + i zacząłem znowu szukać laptopa). Na 80% jestem przekonany do Y70-70 3300złi w 20% do Y50-70 3200zł. Y70 ma GTX860 i7-4710HQ a y50 GTX960 i7-4720HQ i tu moje pytanie lepiej kupić 17" z GTX860 gdzie zależy mi na rozmiarze czy kupić 15" z GTX960 (na niekorzyść rozmiaru lecz lepszą graf i prockiem, czy jest między nimi znaczna różnica)? Ubolewam jeszcze nad możliwością dołożenia 2 dysku ponieważ chciałbym wsadzić ssd bo sshd chyba się nie sprawdza a lenovo nie posiada takiej możliwości, nawet nie posiada cd-romu którego mógłbym zastąpić dyskiem. Dodam jeszcze że posiada metalową obudowę lecz zawsze jest jakieś ale i chciałbym was zapytać co o tym sądzicie i co byście wybrali a może kupilibyście coś innego. ( jestem strasznie dociekliwy i zawsze chcę ulokować pieniądze jak najlepiej co jest dosyć problematyczne przy kupie ze względu na długi czas poszukiwań). Cena kupna to max 3800 (kurde chociaż jakby było coś dużo mocniejszego to jeszcze 200 stówki mogę dołożyć).

I jeszcze warto dołożyć do i7-6700HQ vs i7-4720hq, duża różnica między nimi ?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zalezy co wolisz. 15 jest bardziej mobilna.

 

y70-70 ma troche lepsza matryce ale błyszcząca dotykowa

y50-70 ma matowa ale tez IPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda wydajność pomiędzy nimi ? jaka % różnica ? Znalazłem jeszcze coś takiego Lenovo y700 jest warty dopłaty czy nie ? W sumie nie zależy mi ani na dotyku ani na macie a jak wygląda problem z podświetleniem matrycy jest nieznośne i w 17 też to występuje ? Jak uważasz ma ten laptop jakąś przewyższającą konkurencje pod względem podzespołów i ceny , lepiej dopłacić i kupić wersję y700 czy pozostać przy y70 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy do czego szukasz sprzętu? Do gier, że potrzebujesz GTX960M na DDR5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do obróbki wideo FHD np na 4 ścieżkach oraz gier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Y70-70 czy Y50-70 to leżaki magazynowe (ostatnie egzemplarze z partii - mogą mieć drobne ryski etc.) - tak jest w opisie aukcji, no i gwarancja tylko 12 miesięcy - gdzie przy zakupie na osobę indywidualną powinno być 24 (2lata).

 

Jak dopłacać, to wg mnie do:

Lenovo Y700 15 i5-6300HQ/8GB/1000 GTX960M FHD IPS

Matryca FullHD matowa IPS, model odświeżony z lepszymi temperaturami pracy pod obciążeniem wg testów od starszych modeli. Procesor mocny 6-tej generacji - jest to mocna 4-rdzeniówka 4-wątki, szybki ram DDR4. Grafika najwydajniejsza w tym budżecie. Wciąż jest promocja na dysk - z kodem w koszyku promocyjny dysk-gratis dostaniesz do niego dysk SSD 128GB pod M.2 wart ~250zł. Będziesz miał 2 dyski wewnątrz, szybki ssd na system i programy oraz HDD na pliki. Do gier w tej cenie optymalny sprzęt. Do obróbki wideo - i5HQ 4-rdzenie mocne + szybki nowy ram DDR4 i dysk SSD znacznie zoptymalizują pracę. Sprzęt w pełni nowy, z 2-letnią gwarancją producenta.

 

Do tego pomyśl o jakiejś podkładce chłodzącej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się kupić tygodniowego laptopa z gwarancją RTV EURO AGD. Właściciel powiedział że służył mu tylko do testów i teraz chce sprzedać.

 

 

LENOVO Y700-17

 

PROCESOR Intel® Core™ i7 6700HQ 2,6 - 3,5 GHz

 

GRAFIKA GeForce GTX 960M 4G

 

EKRAN 17,3 Full HD

 

RAM 8GB DDR 2133 MHz

 

DYSK HDD 1TB

 

3 600zł mam nadzieję że dobry zakup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry, ale zainwestuj w podstawkę chłodzącą. Np. jakiegoś NotePal'a U3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest jakaś podkładka chłodząca która ma zabudowany spód i będzie można ją kłaść na kolanach ? Ponieważ ta NotePal'a U3 posiada "surowy" spód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop dotarł, wszystko OK, podstawka w drodze. Dziękuję wam serdecznie za pomoc przy wyborze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...