Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Avenger36

Wymiana coolera na R9 290

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko,

 

Słowem wstępu mam Asusa R9 290 DCII i urodził sie pomysł żeby go zwodowac jednak za dużo to wychodzi i myslalem o zmianie coolera na inny. Znalazłem np. arctic accelero extreme iv. W testach niezle sie prezentuje.

 

1. Pomijajac utrate gwarancji (został rok) czy warto bawić sie w coś takiego? Cel to zbicie temperatur i troche hałasu.

 

2. Jest cos ciekawszego od tego arctica?

 

3. Czy jeszcze jest potrzeba dokupienia innych radiatorów na sekcje lub pamięć?

 

Generalnie ogarnę całą wymiane chlodzenia choć robił bym to pierwszy raz tyle, ze potrzebuje delikatnego objaśnienia co tam warto zamontować na karcie zeby to nialo rece i nogi :)

 

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, czy te accelero wciśniesz na tego asusa - może obudowa portów dvi przeszkadzać - jest inna niż na refie + nie wiem, jak będzie z chłodzeniem sekcji od spodu - chyb, że zostawić chociaż fabryczny radiatorek, z alternatyw mk-26 lub morpheus, gelid ma wentyle bez pwm - a do dwóch pierwszych możesz sobie dokupić co chcesz...przed zakupem któregokolwiek upewnij się, czy będzie pasować do konkretnego pcb - bo lista kompatybilności opiera się na refach

 

ps. ja osobiście nie wymieniałbym chłodzenia na tej karcie, tylko ją sprzedał i kupił trix od saphhire - taka wymiana może wyjść taniej, niż zabawa w wymianę chłodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym sie glupio nie uparł kiedyś na blackplate to dzis w budzie siedziala by wersja od sapphire właśnie :-q

 

Generalnie w budzie mam 9 wentyli i nie sa tragiczne te temp jak na R9 ale hałas... polsrodkiem jest granie w słuchawkach oczywiście.

 

2x120 front, 1x120 side, 1x120 dół, 1x140 hdd, 1x120 tył, 2x140 top +1x120 na zasilaczu chlodzi dźwiękowke xD

Takze tak wyglada codziennosc z r9 290 :)

 

Myślę, ze temat mozna skasować bo po Twoim poscie jednak odpuszczam dalsze inwestowanie w ta karte.

 

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz problemów z utratą gwarancji to zmiana chłodzenia da same korzyści, dużo mniejsze temperatury a przede wszystkim ciszę :) Z chłodzeń polecam MK a najlepiej Raijintek Morpheus, przy tym drugim temperatura nie przekraczała 60*C, do tego miałem założone dwa Corsair AF 120 silent edition, cisza jak makiem zasiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raijintek Morpheus no to to jest cooler! Hmmm mógłbym to łyknąć ale muszę coś wykombinować z karta dźwiękowa bo się nie zmieści :(

 

 

Jak ogarniasz sterowanie wentylami, mapowanie w speed fan?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ogarniasz sterowanie wentylami, mapowanie w speed fan?

najlepszym wyjściem jest kupno TEGO + najprostszy rozgałęźnik pwm i sterowanie z poziomu gpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem wymieniać DirectCU II na system wodny ale na inne chłodzenie powietrzem!? Korzyść nikła, a wydatek spory, bo by kupić coś wyraźnie wydajniejszego na powietrzu, niż DCU II trzeba przeznaczyć sporo ponad 200zł:

 

ucho_load.png

temp_load.png

 

W autora przypadku przy jego procesorze Core i5 3330 (wywnioskowałem z jego tematu z grudnia) zamiast pakować pieniądze w nowe chłodzenie lepiej je odłożyć i dozbierać na wymianę nowej grafiki po premierze Polaris czy Pascali. Chyba, że ma być to zakup na już to dużo większe korzyści da sprzedaż R9 290 i dopłata do GTX 970. Nie dość, że zyska ponad 10% mocniejszą grafikę(nie wspominając o lepszym oc...), dodatkowo wydajność w wielu tytułach wzrośnie o kolejne 10 do 20% przy obecnym procesorze w porównaniu z R9 290 to jeszcze otrzyma lepszą kulturę pracy, niższe temperatury i dużo niższy pobór energii. Wydatek na taką zmianę będzie porównywalny z inwestycją na nowe chłodzenie do R9, więc sprawa oczywista co lepiej wybrać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...