Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

PNEUMA40

Głośniki Edifier C3X oraz wybór używanej karty dźwiękowej do 100zł na PCIe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Mam możliwość zakupu głośników Edifier C3X od znajomego za 300zł. Sprzęt jest zadbany i ma jeszcze ponad rok gwarancji. Moje pytanie do Was brzmi - czy to dobry wybór w tej cenie? Znajdę coś lepszego do 400zł?

 

Początkowo planowałem zakup nowych R1600TIII za 400zł ale chyba jestem skazany na zestaw 2.1, gdyż w niedalekiej przyszłości planuję zmianę biurka na mniejsze (poniżej 100 cm szerokości). Głośniki będą grały w pokoju około 12m2.

 

Proszę o opinie i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie z głośników komputerowych nic lepszego nie znajdziesz.

C3X są lepsze od innych głośników 2.1 w tej samej cenie ze względu na chociażby ich porządny subwoofer - 21 cm w porównaniu do konkurencyjnych pierdziawek w rozmiarze 16,5cm. No i osobny wzmacniacz też jest nie do przecenienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak C3X wypadają w stosunku do R1600TIII, których zakup planowałem początkowo?

 

Zauważyłem, że za podobną kwotę można nabyć również model S330D. Co o nich sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są różne systemy. Generalnie podział jest taki: 2.1 do filmów i gier, 2.0 do muzyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie przede wszystkim muzyka. Filmy także oglądam, natomiast w gry nie gram. Zdecydowałbym się na Solo 7c lub R2600 ale nie mam ich jak prawidłowo rozstawić więc niestety odpadają :/

Największe 2.0 jakie zdołam pomieścić to R1600TIII jednak pomyślałem, że C3X także będą dobrym wyborem - zawsze to stówka w kieszeni :) Poza tym nowe kosztują 600zł, a sądziłem że jakość dźwięku w przypadku firmy Edifier idzie w parze z ceną ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już ich cena podchodzi pod 700 zł. Dużo rzeczy teraz drożeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprzedałem w grudniu Edifiery C3 bardzo podobny model do C3x sprzedałem za 400zl czy uważam że to opłacalny zakup do słuchania muzyki?

Nie niestety zdecydowanie wybrał bym nawet R1600t3

Do muzyki nowoczesnej electro house czy techno również lepiej zagrają R1600t3 bo bas nie zaleje środka pasma i średnie tony zdecydowanie lepiej słyszalne

Wysokie tony również są słabe w edkach C3 tak samo C3x bardzo wycofane bez przestrzeni płaskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli byłem w błedzie sadząc, że sprzęt za 600zł zagra lepiej niż ten za 400zł :/

 

Sądzicie, że R1600T3 są warte dopłacenia 100zł w stosunku do C3X? Nadal się zastanawiam bo w testach C3X wypadają całkiem dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zagra inaczej :) Do muzyki nie warto kupować zestawu z subwooferem, no chyba że mógłbyś przeznaczyć na taki zestaw co najmniej 1500 zł (sam w miarę dobry subwoofer kosztuje przynajmniej 800 zł). Edifiery R1600TIII to swojej cenie bardzo dobre głośniki komputerowe. Oczywiście nie zagrają tak dobrze jak zestaw kolumny + wzmacniacz, ale to naprawdę przyzwoity sprzęt "biurkowy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli byłem w błedzie sadząc, że sprzęt za 600zł zagra lepiej niż ten za 400zł :/

 

Sądzicie, że R1600T3 są warte dopłacenia 100zł w stosunku do C3X? Nadal się zastanawiam bo w testach C3X wypadają całkiem dobrze.

 

W c3x płacisz za 3 głośniki, z czego za suba najwięcej. W przypadku 2 pozostałych głośników trzeba było pójść na kompromis jakości, w dodatku sam sub też jakoś świetny w tej cenie nie będzie.

 

Teraz spójrz na ceny w Niemczech :E.

 

http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/4814688_-c3x-edifier.html

 

http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/4596234_-r1600tiii-edifier.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to 150zł różnicy w cenie, które mogę przeznaczyć na kartę dzwiękową bo w tej chwili korzystam z integry na ALC887...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 150 zł nie kupisz karty dźwiękowej, która będzie jakoś zdecydowanie lepsza od zintegrowanej. Mam na myśli nowe karty. Do muzyki lepszym wyborem będzie R1600TIII, do tego możesz poszukać na allegro używanej karty w stylu X-Fi ExtremeMusic (jakieś 60-80 zł) i taki zestaw zagra znacznie lepiej niż te Edifiery C3x + tania nowa dźwiękówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz jak chcesz :) Wyżej Aro1991 napisał o tych Edifierach C3 i przyznaję mu rację. Podejrzewam, że one nie zagrają dużo lepiej niż jakieś plastikowe Logitechy czy Creative'y z subwooferem. A takie zestawy się u mnie nie raz przewijały i mogę z ręką na sercu napisać, że do muzyki to się takie coś nie nadaje. Teraz mam Edifiery R1700BT i wspomnianą X-Fi XtremeMusic i brzmi to znacznie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za taką cenę to bierz w ciemno c3x. Co wy mu tutaj gadacie, żeby nie brał. Wiadomo R1600TIII w muzyce wypadną troszkę lepiej, niż c3x, ale za 250 zł to jest miaga, żeby dostać c3x. Jak obejrzysz jakiś film, to docenisz kupno 2.1, to samo w grach, w muzyce wystarczy, że przykręcisz trochę bas na ok 1/3 i będzie spoko. Jeśli chodzi o kartę dźwiękową to spokojnie za 150 zł kupisz bardzo dobrą używaną kartę np. xonar d1,dx lub taniej xonar dg. Ja około 3-4 lata temu popełniłem błąd i kupiłem nowego Sound Blastera audigy se za 90 zł, a używane były po 40 zł. Nawet na moich Logitech'ach z523, słychać kolosalną różnicę pomiędzy integrą, a tym właśnie SB.

Autorze nawet, jeżeli nie kupisz c3x od znajomego, to daj mi jakieś namiary na niego (telefon, mail itp.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie decyduję się na kupno bo widzę, że już inni chętni się znaleźli :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jasne, cena jest atrakcyjna, ale jeśli głośniki mają służyć do muzyki, to R1600TIII będzie lepszym wyborem. Nie wydaje mi się, żeby to była minimalna różnica, a przykręcenie basu tutaj niewiele pomoże (satelitki z tego zestawu są słabsze niż R1600). No ale żeby nie było, te C3X to fajny, uniwersalny zestaw. Do filmów i gier jak najbardziej mógłbym polecić. Zresztą możesz zrobić coś takiego - kup R1600, od znajomego pożycz C3X i przetestuj sobie oba zestawy. Jak Ci R1600 nie przypasuje, to je zwrócisz do sklepu i po kłopocie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W takim razie decyduję się na kupno bo widzę, że już inni chętni się znaleźli :E

 

Kiepsko coś radzić takiemu

z góry ma założone co kupi nie słucha lepszych rad od bardziej ogarniętych osób

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiepsko coś radzić takiemu

z góry ma założone co kupi nie słucha lepszych rad od bardziej ogarniętych osób

 

 

To był tylko żart ;) Wybrałem C3X i jakąś używaną dźwiękówkę, a nie R1600T3 i pozostanie na integrze. Oglądam też sporo filmów, a stratę na jakości samej muzyki w stosunku do R1600T3 jakoś zniosę :) Poza tym na małym biurku, jakie posiadam łatwiej będzie mi zmieścić C3X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO dobrze zrobiłeś. Jeśli budżet ograniczony, to C3X + lepsza dźwiękówka (chłopaki... on ma ALC887!) sprawdzą się lepiej niż R1600TIII na ALC887. Zwłaszcza w filmach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

 

Możecie polecić mi jakąś używaną kartę dźwiękową do 100zł pod te głośniki? Dodam, że na płycie głównej (Gigabyte H110M-S2H) posiadam jedynie gniazdo PCIe x1 oraz x16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno ktoś tutaj na forum się chwalił, że udało mu się w cenie 70 zł trafić X-Fi Titanium PCI-E (SB0880). Bardzo dobra karta jeśli uda ci się trafić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...