Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pshemek15

DiRT Rally vs WRC 5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od dłuższego czasu zastanawiam się nad pograniem w jakąś ciekawą grę rajdową. Na oku mam gry podane w tytule tematu. Jeśli chodzi o wymagania obu gier, to jest to dla mnie nie istotne, obie pójdą na ultra. Jak jest z grafiką w obu grach, która z nich ma lepszą? Jak jest z grywalnością? Czy multiplayer w obu tych grach żyje? Czy te gry mają jakieś DLC, lub w przyszłości będą je miały? Na rzecz WRC przemawia do mnie licencja, i cena, która jest dużo niższa od DiRT'a. DiRT'a stworzyło Codemasters, a więc studio, które wyprodukowało m. in. poprzednie DiRT'y i serie GRID. Obie te gry były dla mnie świetne. Mimo wszystko bardziej jestem za DiRT'em, nieco bardziej mi się podoba. W DiRT Rally ile jest aut współczesnych? Widziałem na filmikach dużą ilość starszych aut. Proszę o pomoc, bo im dłużej się zastanawiam, im dłużej oglądam porównania obu gier, tym mam większy mętlik w głowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dirt Rally znacznie lepsze od WRC 5, które poza licencjami nie ma niczego ciekawego do zaoferowania...

Ewentualnie kup RBR i zainstaluj RSRBR, ale musisz ogarniać jazdę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezapelacyjnie Dirt Rally, WRC5 to jakaś kaszanka wypuszczona, bo licencje obowiązywały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi :) W gry wyścigowe gram na padzie, czy będzie mi się wygodnie grało w DiRT'a? Jak z multiplayerem? RBR już dawno przeze mnie ograne :) Szukam czegoś nowego, dlatego pomyślałem o DiRT Rally i WRC 5, to chyba najnowsze tego typu gry. Są jakieś gry o których nie wiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RBR ograne? tego nie da się ograć na padzie. do tego potrzeba kierownicy typu Logitech DFGT, DF Pro, G25, G27, G29 itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli, że pograłem już dosyć dużo w to dawno temu, a teraz chce pograć w coś nowszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Dirt się sprawdzi, ktośtam nawet z forum na klawie rekordy trzaska, ale wiadomo - na kierownicy się nieporównanie lepiej śmiga ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W akademiku nie mam miejsca na kierownice, a bardzo bym chciał, dodatkowo kierownice nie mało kosztują, także dla mnie pad będzie w sam raz :) A multiplayer opiera się na tym co było w DIRCIE 3? Mam na myśli robienie jak najlepszego czasu na danej trasie. I jak jest z DLC? Póki co na Steam nie ma żadnego, ale czy są jakieś w planach? Czy gra jest często aktualizowana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W akademiku nie mam miejsca na kierownice, a bardzo bym chciał, dodatkowo kierownice nie mało kosztują, także dla mnie pad będzie w sam raz :) A multiplayer opiera się na tym co było w DIRCIE 3? Mam na myśli robienie jak najlepszego czasu na danej trasie. I jak jest z DLC? Póki co na Steam nie ma żadnego, ale czy są jakieś w planach? Czy gra jest często aktualizowana?

Na razie będą samochody nowe w okazji premiery gry na konsole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RBR ograne? tego nie da się ograć na padzie. do tego potrzeba kierownicy typu Logitech DFGT, DF Pro, G25, G27, G29 itp.

 

 

W RBR da się grac nawet na klawiaturze. Dłuuugi czas tak grałem :) Nie mówię że jest to konkurencja dla kierownicy, ale da się. Dla chcącego nic trudnego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DiRT Rally to nie jest gra do "każualowego pojeżdżenia". W nią się naprawdę trzeba wjeździć. To jest właśnie gra dla fanów RBR i tak dalej. WRC5 jest tragiczne, ale do takiego "raz kiedyś pyknięcia" może warto popatrzeć na SL Rally.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem to SL Rally jest gorsze niż WRC 5, dlatego nie chciałem pytać o tą grę. Chcę pograć w taką grę, która będzie mi dawała radość z grania, więc wychodzę z założenia, że jeśli DiRT jest trudniejszy to lepiej. Większa satysfakcja z osiągania coraz lepszych wyników. A porównanie graficzne? Która z tych gier lepiej wypada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio, jest jeszcze gorszy? Nie grałem, ale na yt AŻ tak tragicznie nie wyglądał.

 

Grafikę akurat można na filmikach pooglądać, dla mnie to w sumie bez znaczenia, fizyka w WRC5 jest zbyt denna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem recenzje i odnoszono się do WRC 5. Podobno Milestone nie potrafi robić gier rajdowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W WRC 3 grałem naprawdę dużo i uważam że jest bardzo w porządku, z kolei 4ka to kpina. SL oglądałem na yt patrząc na fizykę, z filmików niewiele wypatrzysz, ale wydaje się na pewno lepsza niż w WRC 5.

 

Robiąc długą historię krótką:

- DiRT jest najlepszą na rynku "trudną" rajdówką, wymagającą, nie łatwą do opanowania, ale satysfakcja jest dzika

- WRC 5 na pewno odpuść

- Rally Evo ma demo na Stemie (chyba że je usunęli po premierze?), można obczaić sobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Z tego co czytałem to SL Rally jest gorsze niż WRC 5"

 

To przestań czytać pierdoły. Bez względu na to jak ocenimy Loeba, WRC5 jest od niego x razy gorszy (pod x wstaw dowolna liczbę naturalną większą od stu). A Milestone zrobiło chociażby WRC1 i WRC3/4. Także "jak chcą, to umią".

Loeba nie ocenie po demie, które ponoc jest jakąś niedokończoną wpadka ustępującą jakoscią pełnej wersji, ale nawet ono było o klasę lepsze od WRC5 No, tylko z kierownicami był problem, ale chyba jakaś poprawka do pełniaka wyszła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W RBR da się grac nawet na klawiaturze. Dłuuugi czas tak grałem :) Nie mówię że jest to konkurencja dla kierownicy, ale da się. Dla chcącego nic trudnego ;)

 

 

Tylko co to za frajda z gry na klawiaturze w symulator rajdów :P?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Z tego co czytałem to SL Rally jest gorsze niż WRC 5"

 

To przestań czytać pierdoły. Bez względu na to jak ocenimy Loeba, WRC5 jest od niego x razy gorszy (pod x wstaw dowolna liczbę naturalną większą od stu). A Milestone zrobiło chociażby WRC1 i WRC3/4. Także "jak chcą, to umią".

Loeba nie ocenie po demie, które ponoc jest jakąś niedokończoną wpadka ustępującą jakoscią pełnej wersji, ale nawet ono było o klasę lepsze od WRC5 No, tylko z kierownicami był problem, ale chyba jakaś poprawka do pełniaka wyszła.

 

Fakt, musiałem te informacje wyssać z palca. Poczytałem trochę dzisiaj, kilka recenzji i faktycznie jest lepszy niż WRC 5. Szkoda tylko, że nie posiada licencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że nie posiada licencji.

Wszyscy się na te licencje upierają, a z tych trzech gier WRC ma licencje i wypada najgorzej, przypadeg? Nie sondze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Licencja to spoko sprawa. Zobacz na Fifę, mi osobiście gra się przyjemniej klubem, który ma prawdziwy herb, stroje, nazwę, niż tak jak to jest w PES. Wiadomo, na pierwszym miejscu zawsze jest dobra grywalność, ale licencja to jednak świetna sprawa. Jeśli chodzi o gry rajdowe, to już jestem niemalże przekonany, iż kupie DiRT'a, mimo iż nie ma licencji, jest droższy, ale dużo lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o jakich tak właściwie licencjach mowa ke? We wszystkich grach masz wyłącznie rzeczywiste auta, do tego w Dircie - i chyba tylko w Dircie - OSy są kalką tych prawdziwych (dlatego jest ich tak niewiele).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że skoro licencje posiada WRC 5, to będą tam odwzorowane trasy, auta, zawodnicy. Jeśli chodzi o DiRT'a to czy jest tyle aut co w tym filmiku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Jakoś w kwietniu-maju dostaniem jeszcze kilka, m.in. klasyczną Alpinę i Renault 5 Turbo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o DiRT'a to czy jest tyle aut co w tym filmiku?

Nie, to fotoszop :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @pawlooo @Rico650 @Nequrix Ryzen7600X negative curve PBO + Gigabyte 4080 Super Gaming OC Superpositon 1920x1080 Extreme: Stock Silent BIOS: 16 089 pkt @316 W UV 2700Mhz@950mV + 500 VRAM: 16 665 @ 253W TimeSpy: Stock Silent BIOS: 28 388 Graphic score @319,50 W UV 2700Mhz@950mV + 500 VRAM 27 894 Graphic score @267,4 W W moim egzemplarzu stock Silent BIOS zegary max 2730 Mhz przy max 1075 mV więc średnio. Przy UV na 950mV stabilne max 2700 Mhz i ani hz więcej. Dlatego też myślę o podmianie Biosu OC na ten Silent od Suprima i sprawdzenie limitów przy UV na napięciach: 925/950/975/1000/1075. W ten sposób – podejrzewam sprawdzę, czy trafił mi się średniej jakości krzem (kasztan), czy faktycznie MSI ma lepiej dopracowane krzywe w Biosie. Ma to sens czysto akademicki bo wymiernych zwrotów nie oczekuję. Jeżeli jestem w błędzie przy tych założeniach to mnie skorygujcie. https://imgur.com/a/JgABqJQ
    • https://videocardz.com/newz/amd-demos-fully-gpu-driven-rendering-through-work-graphs-on-radeon-rx-7900-xtx-with-39-improvement
    • Ja ostatnio wróciłem do AC z pompki ddc mocowanej właśnie na sztywno do socketu. Mimo że schodziła na 10%, 1000rpm, to jednak różnica jak między dniem a nocą, wentyle na 450rpm, zero terkotu, nic nie słychać a i buczenia/bzyczenia pompki też nie ma. Jedyne chłodzenie wodą w jakiejkolwiek formie jakie miałem, i którego faktycznie nie słyszałem do była skręcona pompka magicoola skręcona na minimum, w kartonie wypełnionym gąbką, za meblami, 3m od stanowiska A mimo to czasem wydawało mi się że ją słyszę.
    • Nie u Ciebie Marek  u kolegi wyżej zaobserwano drobiny 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...