Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pablitko

Laptop do [1500zł] Internet/Rozrywka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

po kilkunastu latach użytkowania tylko i wyłącznie PC-ta przyszedł czas na zakup pierwszego w życiu laptopa. Bardzo proszę o pomoc w wybraniu najlepszego modelu w cenie do 1500 zł.

Przeznaczenie będzie ogólne, do internetu, filmy, filmiki na YouTube, muzyka, program typu SuperMemo. Gry raczej odpadają, choć syn z chęcią by skorzystał z niego pod kątem właśnie zagrania w coś.

Wielkość matrycy 15-15,9 cala

Bez systemu operacyjnego, ważne by bez problemu będzie można na nim zainstalować Windows 7.

Komputer będzie tylko w mieszkaniu, a zatem nie będzie transportowany i przenoszony, z małymi sporadycznymi wyjątkami oczywiście.

Rodzaj matrycy raczej nie robi różnicy, tutaj możecie doradzić czy matowa czy nie, nie bardzo wiem jaką teraz się wybiera.

 

Ogólnie by nie zamulał i procek dawał sobie radę ze wszystkim, chciałbym aby posłużył mi parę ładnych lat.

 

Z góry dzięki za podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer E5-573G i3-4005U/4GB/500/DVD-RW GF920M

Dobrze spasowana obudowa, procesor i3ulv Hasswell do codziennych czynności wystarczy. Grafika dedykowana GeForce'a z 2GB vRAM. Pojemna bateria 6-komorowa 5000mAh dla długiego działania bez zasilania. Gwarancja 2-letnia producenta z serwisem 'door to door'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie procesor, i3 pociągnie spokojnie kilka lat? Bo to tylko dwa rdzenie. Może lepszy procesor kosztem jednak karty graficznej, wystarczyłaby zintegrowana może.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nic nie da, na co dzień ta i3-ka wystarcza w zupełności aktualnie.

Jak chcesz coś mocniejszego - to tylko używki w tym budżecie.

 

Z nowych jeszcze:

Dell Inspiron 5558 i3-4005U/4GB/500 GF920

Renomowanej marki dell, wyższa seria inspirona. Podzespoły jak wyżej. Serwis typu domowego od dell'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wypadaj Lenovo do tej kwoty z Prockiem A6 ? Z Asusa też by się nic nie znalazło? Jak są jeszcze jakieś propozycje to bardzo bym prosił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te oferują Ci w tej cenie najwięcej wg mnie. Dell to firma z największą renomą.

Tutaj nie chodzi o ilość rdzeni, a wydajność układu. Co z tego że A6 ma 4-rdzenie, skoro w rezultacie ma wydajność mniejszą?

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i3-4005U-vs-AMD-A6-6310

 

Lenovo w tych kwotach to typowe budżetówki z kiepskim wykonaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell Inspiron 3542 i3-4005U/4GB/500 GF820M

Renomowana marka Dell, łatwy dostep do podzespołów, całkiem solidna obudowa, dobry stosunek ceny do wydajności, umiarkowane temperatury. Laptop posiada dobry serwis i domową gwarancję dell (w razie awarii dzwonisz do serwisu oni wysyłają do Ciebie serwisanta i laptop jest naprawiany na miejscu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, kolega polecał mi Lenovo gdyż ma i nie narzeka, ale widzę, że nie są tak godne polecenia jednak.

Cenowo podobne ten Acer i Dell. Czy z tych co tu w postach podane najlepiej z Della (podana dwa rodzaje) a później Acer?

 

Na któryś muszę się zdecydować. Jeśli z gwarancją tak jest jak podano, że w domu naprawiają to chyba ten Dell wygrywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dellów serii biznes masz jeszcze

Dell Vostro 3546 i3-4005U/4GB/500/DVD-RW

matowa matryce, rewelacyjne czasy pracy na akumulatorze do 7h na wifi, cicha a nawet bezgłośna praca, niskie temperatury, wygodna klawiatura, przyzwoite biznesowe wykonanie, matowa obudowa + 3 letnia gwarancjia biznesowa Dell "Serwis u klienta następnego dnia roboczego to najszybsza i najlepsza forma serwisowania"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należałoby zaznaczyć, że Dell Vostro nie posiada portu HDMI. Jeżeli to Ci nie przeszkadza to według mnie najlepsza opcja. Pozostałe propozycje posiadają błyszczące matryce co według mnie je dyskwalifikuje - lustro zamiast ekranu to nie jest dobry pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mają karty graficzne dedykowane, na których syn już w coś zawsze pogra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można dokupić przejściówkę.

 

Konwerter za jedyne 100+zł.

 

heaven92 - teraz wybór jest pomiędzy jakością obrazu, a wydajnością. Na takiej karcie pogra w naprawdę mało wymagające gry i nic poza tym, a komfort użytkowania jest dużo mniejszy. Oczywiście wybór należy do kupującego.

Ważne, żeby ktoś, kto prosi o pomoc znał wady i zalety danego sprzętu, a nie jak Wy to często robicie (haeven92 i czekoladka) - wypisujecie same zalety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor wymaga aby bez problemu można było zainstalować Windows 7, podany Acer nie spełnia tego wymogu

nie ma sterów pod 7 i tyle, innych laptopów nie chce mi się sprawdzać.

Reflinki zaślepiają Wam wszystko aby być pierwszym to jest ważne, to że nie spełnia podstawowego wymogu nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podałem oba laptopy na które sa sterowniki pod win 7.

 

Dokładnie wybór należy do kupującego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że nie ma na stronie producenta nie znaczy że nie ma sterowników:

http://community.acer.com/t5/E-and-M-Series/installed-windows-7-64-bit-on-Acer-Aspire-E5-573-but-drivers-for/td-p/381731

http://www.geforce.com/drivers/results/98884

 

Dell:

http://www.dell.com/support/home/us/en/19/product-support/product/inspiron-15-5558-laptop/configuration

 

Teraz już coraz rzadziej jest możliwość uzyskania sterowników do 7-ki, na stronach producentów laptopów, bo w standardzie ten system w laptopach można powiedzieć już nie występuje.

 

Co do jakości obrazu - to, że laptop ma matową matrycę nie znaczy że ma lepszą jakość obrazu. Przeważnie dla oka kontrast właśnie kuleje. Kwestia przyzwyczajenia i tego co stawiamy na 1 miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje pozostałym za włączenie się do dyskusji. Teraz to już sam nie wiem na co zwracać uwagę. Na pewno wolałbym jednak wejście hdmi w lapku. Jak już wspomniałem karta nie musi być dedykowana, to że syn by sobie pogral to już kwestia trzeciorzedna, niech lepiej książki czyta :-P.

Nigdy jeszcze 7 nie instalowalem bo do tej pory w domu na xp. To że mogą być jakieś problemy z i instalka 7 wyczytalem tu na forum,ale nie wiem do końca z czym to jest zwiazane. Wiem że kolega mial problem, ale to chyba nie problem że sterami tylko jakiś komunikat się pojawil przy instalacji i później coś tam musial doinstalowywac i ustawiac ?! To jeszcze dam radę zrobić ...

Moje zastosowanie mogę ograniczyć tak naprawde tylko do internetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w czym Ci przeszkadza karta graficzna dedykowana w takim wypadku? Skoro możesz dostać ją w budżecie i wspomniałeś o tym, że syn chętnie by w coś zagrał i jest to możliwe - to myślę, że to jest chyba plus.

 

Kosztem tej grafiki nie dostaniesz lepszego procesora w tym budżecie w nowym laptopie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że mogą być jakieś problemy z i instalka 7 wyczytalem tu na forum,ale nie wiem do końca z czym to jest związane.

Producenci laptopów celowo nie piszą driverów pod Windows 7 na nowe lapki.

Co do wspomnianego Acera to nie ma driverów pod Windows 7 i koniec, heaven92 pisze tak bo ma prowizje za reflinki i będzie namawiał

a jak już kupisz to radź sobie sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za tę sugestie. Czyli te Delle można brać pod uwagę tak? Z nimi nie będzie problemów?

MfG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostał przecież wszystkie linki skąd może je pobrać, więc nie wiem w czym problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego Acera na Windows 8.1 jest 11 sterowników na Windows 7 dojdzie jeszcze jeden do USB3.0.

Do tego jest 3 programy narzędziowe z których dwa jest konieczne.

Podaj mi teraz linki z tymi driverami do Windows 7 wszystkie 12.

Kilka pewnie da radę wyszukać Windows Update ale na pewno nie 12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak oceniacie ten laptop Laptop LENOVO IdeaPad 100-15IBD (80QQ006PPB) i3-5005U 4GB 1000GB DOS , jest za 1299 w media expert, warto brac? Da się tu bez problemu Windows 7 wgrac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie słabsze od podanych tutaj wczesniej laptopa - bardziej budzetowe.

 

Ale Lenovo w cenie ma dobre podzespoły i to jego najwiekszy argument, ja osobiscie bym go nie wybral.

 

Z tego co pamiętam ma raczej sterowniki pod win 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...