Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mylovelyengland

Książka o webdesignie w photoshopie od zera

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zielony w photoshopie chciałbym się wdrożyć w webdesignie stron internetowych. Polecacie jakieś książki? nie wiem nawet od czego zacząć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh kolejny reklamiarz strefy kursów ...

 

Po pierwsze musisz się nauczyć podstaw czyli HTML i CSS. Ogarnąć na czym polega struktura DOM. Zrobić parę testowych ale ładnych stronek statycznych. Najlepiej obczaić sobie jakieś proste skórki na template monster lub innych stronach albo poszukać w google pod hasłami "layout www" czy "wwww theme" i próbować je kopiować. Jak już ci zacznie wychodzić to zacząć ogarniać jquery. Html, css i jquery to 3 narzędzia z którymi możesz już projektować fajne layouty, jakieś strony-wizytówki, layouty aukcji internetowych, landingpage czy mailingi. Dalej to już strony z dynamiczną zawartością, czyli PHP i bazy danych np. MySQL lub jakieś CMSy typu Wordpress, QuickCMS czy Joomla.

 

Photoshop? Nie zaczynaj od krojenia layoutu jeżeli nie znasz podstaw HTML. Do takich rzeczy jak przyciski, tło, bannery, gradienty itp spokojnie ci wystarczy GIMP.

 

Co do kursów to jest tego pełno w internecie. Polecam Codeacademy. Ja tam ćwiczyłem Pythona od podstaw i to jest fajna platforma learningowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh kolejny reklamiarz strefy kursów ...

 

Po pierwsze musisz się nauczyć podstaw czyli HTML i CSS. Ogarnąć na czym polega struktura DOM. Zrobić parę testowych ale ładnych stronek statycznych. Najlepiej obczaić sobie jakieś proste skórki na template monster lub innych stronach albo poszukać w google pod hasłami "layout www" czy "wwww theme" i próbować je kopiować. Jak już ci zacznie wychodzić to zacząć ogarniać jquery. Html, css i jquery to 3 narzędzia z którymi możesz już projektować fajne layouty, jakieś strony-wizytówki, layouty aukcji internetowych, landingpage czy mailingi. Dalej to już strony z dynamiczną zawartością, czyli PHP i bazy danych np. MySQL lub jakieś CMSy typu Wordpress, QuickCMS czy Joomla.

 

Photoshop? Nie zaczynaj od krojenia layoutu jeżeli nie znasz podstaw HTML. Do takich rzeczy jak przyciski, tło, bannery, gradienty itp spokojnie ci wystarczy GIMP.

 

Co do kursów to jest tego pełno w internecie. Polecam Codeacademy. Ja tam ćwiczyłem Pythona od podstaw i to jest fajna platforma learningowa.

Ech, kolejny który się wymądrza zamiast dać prosta odpowiedź. Skąd wiesz że facet nie ma doświadczenia w projektowaniu www? Nic takiego nie napisał!

Kolega nie pyta "jak zacząć robić strony internetowe", ale szuka materiałów o Photoshopie przydatnych dla webdesignera. Po co ta tyrada?

 

Kolego mylovelyengland, jeśli jesteś całkiem zielony w Photoshopie serdecznie polecam ci:

Photoshop CS6/CS6 PL. Nieoficjalny podręcznik

- to raczej pozycja traktujaca ogólnie o Photoshopie, nie tylko narzędziach przydatnych dla webdesignerów, ale jest naprawdę świetna dla "zielonych". W bardzo szczegółowy, ale i przystępny sposób objaśnia wszystkie opcje, sposób działania narzędzi, etc. Szczerze mówiąc pisana jest wręcz jak dla kompletnego debila.

Co prawda traktuje o Photoshop CS6, ale myślę że CC znacznie się nie zmieniło.

 

Jeśli chodzi o inne pozycje, ukierunkowane bardziej na design interfejsow i www, to poszukaj może tutaj:

http://helion.pl/kat...erowa/photoshop

Chociaż niekoniecznie kupuj na tej stronie. Często w księgarniach i innych sklepach internetowych te same pozycje znajdziesz taniej. Po prostu przejrzyj ofertę wydawnictwa.

 

Przepraszam za reklamę wydawnictwa Helion, ale to chyba jedyne sensowne wydawnictwo w Polsce zajmujące się wydawaniem książek w tematyce IT.

 

 

Kursów online i videototuriali nie polecam. Nigdy nie widziałem żadnego sensownego kursu video na temat jakiegokolwiek bardziej zaawansowanego narzędzia. Chyba wszystkie te kursy video programowania, Photoshopa, 3DS Maxa, Corel Draw są tyle samo warte - niewiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...