Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Buksior

Czy okulary z antyrefleksem coś dadzą?

Rekomendowane odpowiedzi

Siedze dosyc długo przy kompie. Problem w tym,że ciągle mam zaczerwienione, podpuchnięte oczy, mam chyba zapalenie spojówek. Czy jeżeli kupie sobie okulary z antyrefleksem to dadzą cos mi one? Czy komfort powiedzmy z grania nie będzie mniejszy? Poza tym zapaleniem spojówek mam zdrowe oczy. Czy nadal moje oczy będą sie tak męczyły ? Moi koledzy siedzą podobna liczbe godzin przy kompie, a nie mają problemu z zaczerwienionymi oczami. Czy warto kupić okulary? Prosze o rzetelną odpowiedź. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam do kompa okulary z antyrefleksem.

Oczy się tak nie męczą i wady się wolniej pogłębiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście polecam, jeśli ktoś siedzi sporo czasu przed kompem to odczuje ogromną różnice, oczy znacznie mniej się przemęczają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z drugiej strony, dopóki nie wyleczysz zapalenia, ogranicz gapienie się w monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz częstotliwość odświeżania ekranu? To wpływa bardzo mocno na męczenie się oczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

antyrefleks powoduje ze ci sie np. swiatlo z lampki lub innego zrodla swiatla nie odbija w szklach (takie cos potrafi doprowdzic o bialej goraczki) ja mam teraz swiety spokoj. Ale zaczerwienione oczy to inna bajka staty kup krople i LCD bo antyrefleks tutaj duzo nie pomoze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam podobny problem . gdy siedzie dłużej przed pudłem ( monitorem ) łzawią oraz czerwienieją mi oczy :kwasny: Hmm chyba trzeba zmienic mojego CRt na jakiegos LCD :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tez mam podobny problem . gdy siedzie dłużej przed pudłem ( monitorem ) łzawią oraz czerwienieją mi oczy  :kwasny:  Hmm chyba trzeba zmienic mojego CRt na jakiegos LCD  :D

Dokładnie zamiana monitorka na LCD, nie musi być najwyższych lotów, okulary to swoją drogą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, przekonaliście mnie do kupna okularów, ale ze zmianą monitora na razie sie wstrzymam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie zamiana monitorka na LCD, nie musi być najwyższych lotów, okulary to swoją drogą ;)

popieram ale okulary kosztuja pewnie do 100 a monitor tak jeszcze 0 musisz dodac na koncu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Osobiście polecam do kompa okulary z  antyrefleksem. 

Oczy się tak nie męczą i wady się wolniej pogłębiają.

A nawet sie całkowicie zatrzymują ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
popieram ale okulary kosztuja pewnie do 100 a monitor tak jeszcze 0 musisz dodac na koncu

Jeśli nie kupi gotowców, tylko na zamówienie, to same szkła będa go kosztowały grubo ponad 100zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli nie kupi gotowców, tylko na zamówienie, to same szkła będa go kosztowały grubo ponad 100zł.

dokładnie

około 100 pln kosztują dobrej jakosci szkła plastykowe a dobre antyrefleksy około 180

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+ Leciutka oprawka i mozna dobic do 500zł :(

Chociaż z drugiej strony nie kazdemu sa potrzebne tak drogie okularki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiście mam filtr szklany na monitorze, kontrast i jasność zmniejszona do minimum, odświerzanie 85 hz i jakoś leci

odpocznij od kompa przez kilka dni jak ci już wcześniej radzono, a potem już dbaj, a jak okulary będą korekcyjne, to też uważaj by dobrze były dopasowane soczewki, bo to tez potrafi przyprawić o zeza i zmeczenie oczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
+ Leciutka oprawka i mozna dobic do 500zł :(

Chociaż z drugiej strony nie kazdemu sa potrzebne tak drogie okularki.

ja za swoje dałem 400 ale jak sie oprawki oszczedza to starczaja na dłużej a szkieł tez sie co tydzień nie zmienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AR AR nierówny. Ja na przykład mogłem wybierać między trzema "kolorami" (nie chodzi o widzialny kolor szkieł!), one dość wyraźnie różniły się ceną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antyrelex to jest rzecz naprawde bardzo przydatna bo niemasz zadnych odbic w szklach :D pozatym jest to szczegolnie przydatne przy CRT jak sie dlugo siedzi to z autopsji moge powiedziec ze naprawde sie oplaca zainwestowac w dobre szkla

 

Jest jednorazowa inwestycja wprawdzie dosc spora nie wiem jak teraz sie ksztaltuja ceny ja dobrych pare lat temu za swoje dalem ponad 400 pln ale na wzorku nie warto oszczedzac :)

 

Jak sie kupi dobre oprawki i takie ktore ci pasuja do twarzy to ma sie na wiele lat spokoj :) ja swoje mam juz 7 lat i narazie niemam zamiaru zmieniac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
polecam również podczas prowadzenia samochodu nocą.

 

Przeceniamy działanie antyrefleksów --> w 100% działają tylko jak są idealnie czyste, a to zadko się zdaża :hmm: Poza tym odbłyski podczas jazdy nocą czy w słońcu likwidują dopiero szkła polaryzowane - ale to już wydatek cinajmniej 1500 PLN za same szkła.

Ja mam okulary i z antyrefleksem (i to jakims podwójnym) i inne bez i tak samo bolą mnie oczy przed kompem i równie źle prowadzi mi się w nocy :E Pic na wodę :mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli nie kupi gotowców, tylko na zamówienie, to same szkła będa go kosztowały grubo ponad 100zł.

dokładnie

około 100 pln kosztują dobrej jakosci szkła plastykowe a dobre antyrefleksy około 180

+ Leciutka oprawka i mozna dobic do 500zł :(

Chociaż z drugiej strony nie kazdemu sa potrzebne tak drogie okularki.

Monitor LCD tez moge za 5k znalezc... Pytanei jest tylko czy naprawde jest taki mi potrzebny. Ide w czwartek do okulisty wreszcie i w sobote robic okulary wiec moze odrazu sprawie sobie jakies lepsze do samochodu bo rano sie ciezko prowadzi jak slonce daje po galach. Co polecacie z magicznych szkiel do samochodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dzasta6

Ja mam okularki z antyrefleksem i są oki, ale mimo wszystko oczy i tak się męczą. A co do zapalenia spojówek, to kup sobie krople do oczu (np. twz. sztuczne łzy) Raczej nie polecam homeopatycznych, bo mało pomagają, przynajmniej mi. A co do szkieł, to jedna warstwa kosztuje ok.30zł. Mozna mieć 1,2 lub 3 warstwy. Ja mam 3 i jest oki. Także polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam z antyrefleksem :) polecam chyba oczy sie mniej mecza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z tego co mi sie wydaje antyrefleks nie jest zadnym filtrem on tylko nie dopuszcza do odbijanie swiatla od szkiel. Do monitorow komoutera ą jeszcze specjalne filtry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś nie miałem z antyrefleksem, niedawno zmieniłem okulary(oprawka i te sprawy) to sobie wzięłem już z tym.

Na razie nie widzę dużej różnicy, zobaczymy za jakiś czas. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To ten co mu platforma płaciła za hejt? Znaczu za analizy polityczne i inne ekspertyzy a hejt robił charytatywnie?
    • Oled jest bardzo tani w produkcji. Tylko na razie traktowane jako produkt premium. Zobaczymy czy z tego niewypalania coś wyjdzie bo to i zmniejszenie poboru o którym było niedawno i mamy ekran idealny na lata. Microled niby w 2025 w zegarkach apple ale to jeszcze daleko. Też nie bardzo wierzę w microledy w zwykłych ekranach w jakimś rozsądnym czasie. Musiałby nastąpić przełom. Oledy są dużo szybsze i microled z każdym pixelem świecącym własnym światłem ciężko sobie wyobrazić. W jakichś wielkich ekranach to się sprawdzi ale w monitorach jakoś tego nie widzę w najbliższej przyszłości.
    • Problem rozwiazany , wystarczylo wylaczyc rdzenie , ktore osiagaja 4 ghz. Temat mozna zamknac.
    • Nie. Zacytowałeś przepisy, które nie są oderwane od siebie. Dodatkowo nie zabraniają mi wykonywać nalotu dronem. A cytowanie w tym przypadku konstytucji to kuriozum takie, że nawet nie chce mi się tego komentować. Tyle piszecie o tej przestrzeni publicznej i prywatnej. Mogę Ci pokazać zdjęcie zrobione z "terenu" przestrzeni publicznej jakim wg was jest droga publiczna, a jednak z osobami na prywatnych posesjach. Idąc waszym tokiem rozumowania po co mi się pchali w obiektyw - przecież latałem nad przestrzenią publiczną. Mieli siedzieć w domu i czekać aż skończę nalot. Nie wiem czy macie wyobrażenie jaki obszar obejmuje zdjęcie z drona z wysokości powiedzmy 50m. Tak mi jeszcze przyszło to głowy. Wejdźcie sobie na stronę Pansy do zgłaszania lotów, tam nawet są podane numery telefonu do pilotów. Dzwońcie i pytajcie się ilu z nich zbiera właśnie zgody od wszystkich postronnych osób na możliwość wykonania lotu
    • Witam forumowicze! Zwracam się do was z zapytaniem, a być może będzie to również wskazówka dla pozostałych forumowiczów. Szykuję się do zakupów sprzętów RTV/AGD itp., obserwuję sieciówki typu Media Expert, Media Markt. Z racji tego, że będę potrzebował dużej ilości sprzętu do zakupu zainteresowała mnie promocja 5 produkt za 1 zł. Oczywiście chcę to zrobić z głową i kupować produkty w miarę zbliżone do siebie cenami, czyli na przykład lodówka, pralka, suszarka, zmywarka, płyta indukcyjna, wszystko w zbliżonej do siebie cenie, tak aby wyjść na tym korzystnie. Ostatnio jednak znajomy, który pracuje w branży powiedział mi, że korzystniejsza jest aktualna promocja w MM, za każde wydane 500 zł 50 zł zwrotu i za każdy wydany 1000 zł, 120 zwrotu. Chciałbym się was doradzić, może ktoś jest bardziej ogarnięty w tej kwestii, co wyjdzie korzystniej, bo znajomy jak to znajomy, po prostu pracując w takiej sieciówce może mieć narzucony plan do realizacji i dlatego poleca mi aktualną promocję. Z góry dziękuję za pomoc!!
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...